Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
sri 07. 05. 2025.
Kino Urania 01.-...
CineStar Osijek ...
"Trenirajmo...
Festival znanost...
Tjedan karijera ...
čet 08. 05. 2025.
Strojarska tehni...
Studio Respect b...
"Trenirajmo...
Festival znanost...
Tjedan karijera ...
pet 09. 05. 2025.
Muzej Slavonije ...
Studio Respect b...
"Trenirajmo...
Festival znanost...
Tjedan karijera ...
sub 10. 05. 2025.
Jubilarni Jankov...
Studio Respect b...
11. Edukativno-r...
Festival znanost...
Tržnica Osijek: ...
ned 11. 05. 2025.
11. svibnja - tr...
Studio Respect b...
Gastro pubu Bula...
Stand-up spektak...
pon 12. 05. 2025.
Quadrilla 2025.:...
Crveni križ te p...
Kino Urania: Kom...
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



U sklopu projekta Dunav, Udruga za Zaštitu prirode i okoliša Zeleni Osijek organizira novu školu u prirodi - edukativne radionice o nizinskim rijekama i problematici kanaliziranja rijeka, kao i njihovom utjecaju na život ljudi, biološku raznolikost i poplave šume pod nazivom – "Žive rijeke". Radionice su osmišljene po najboljim primjerima edukacijskih programa duž Dunavskog slivnog područja iz EU, a održat će se 02. i 04. listopada 2012. godine. Za potrebe edukacije izrađen je film, makete, oprema za analizu vode i radni listići. Programe su zajednički osmislili projektni partneri te vanjski stručni suradnici pedagozi i biolozi.

Interaktivne radionice započinju s edukativnim filmom "Srednje Podunavlje", nakon kojeg slijedi rad na dvije makete koje prikazuju rijeke od izvora do ušća, poplavna područja, ali i razliku između prirodnog i kanaliziranog toka rijeke, kao i razliku u biološkoj raznolikosti u navedenim područjima te posljedice kanaliziranja rijeka. Cijela priča se nastavlja terenskom nastavom u kojoj djeca na terenu uče o poplavnim šumama i njihovim stanovnicima. Stečeno znanje provjeravaju rješavanjem novih radnih listića o navedenim temama.

Dosad su radionice prošle dvije škole (OŠ Draž i OŠ Augusta Šenoe) te su reakcije učenika, kao i nastavnika, izvrsne. Nastavnici su ih okarakterizirali inovativnim, sadržajnim, zanimljivim i posebno korisnim iz razloga jer ovakav vid edukacije nisu u mogućnosti provoditi u svojim školama, ali i zbog prirode i životinjskih vrsta koje okružuju Zlatnu Gredu.

Radionice su razvijene u sklopu projekta Prekogranična zaštita Srednjeg Podunavlja - Dunav, koji se financira iz prekograničnog programa IPA Hrvatska – Mađarska, a provode ga Udruga za zaštitu prirode i okoliša Zeleni Osijek, Nacionalni park Dunav – Drava iz Mađarske i Javna ustanova agencija za upravljanje zaštićenim prirodnim područjima na području Osječko–baranjske županije. Projekt je započeo 01. rujna 2011. i traje do 31. prosinca 2012. godine.



 Stranica prilagođena ispisu