Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
pet 06. 06. 2025.
Kino Urania: Rev...
Dječje kazalište...
GISKO: Izložba s...
CineStar Osijek ...
Kino Urania [05....
sub 07. 06. 2025.
Kino Urania: Rev...
Dječje kazalište...
GISKO: Izložba s...
CineStar Osijek ...
Kino Urania [05....
ned 08. 06. 2025.
Kino Urania: Rev...
Crkva sv. Križa,...
GISKO: Izložba s...
CineStar Osijek ...
Kino Urania [05....
pon 09. 06. 2025.
Kino Urania: Rev...
Nova regulacija ...
GISKO: Izložba s...
CineStar Osijek ...
Kino Urania [05....
uto 10. 06. 2025.
Kino Urania: Rev...
Dječje kazalište...
GISKO: Izložba s...
CineStar Osijek ...
Kino Urania [05....
sri 11. 06. 2025.
Kino Urania: Rev...
Dječje kazalište...
GISKO: Izložba s...
CineStar Osijek ...
Kino Urania [05....
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



[23.03.2011. 02:36] U Gradskim galerijama Osijek, u utorak 22. ožujka 2011. u 18 sati otvorena je izložba "Razgovor" hrvatskog slikara Ante Kuduza. Izložba je podijeljena u 2 dijela. Biti će izložena u galeriji Waldinger i galeriji Kazamat u razdoblju od od 22. ožujka do 12. travnja 2011. godine.

Učenici Glazbene škole Franje Kuhača kao uvod u izložbu izveli su kvartet Franje Krežme, našeg poznatog osječkog violiniste. Izložba je imala posebnu čar, jer je prva izložba nakon smrti hrvatskog slikara.

Kustosica Marina Viculin o izložbi je rekla sljedeće: - Kada smo planirali ovu izložbu, prije nešto manje od godinu dana, nismo znali da će to biti prva autorova izložba nakon smrti. Uz grafiku tiskanu digitalnim printom, u galeriji Waldinger smo postavili i autorove kolaže i crteže koji su zapravo predložak za tu grafiku. Vrlo je zanimljivo da autor svoje prizemne radove nije do sada izlagao, pa će publika vidjeti ekskluzivu i kvalitetu. U galeriji Kazamat, slijedom karakteristika samog prostora,
postavljeni su objekti koji su nastajali početkom 80-ih godina, što su zapravo jedini trodimenzionalni objekti koje je autor radio.


Među posjetiteljima su bili i učenici Škole za tekstil, dizajn i primjerene umjetnosti, grafičkog odjela, koji su bili oduševljeni postavljenom izložbom, na što je jedan učenik rekao kako mu je drago da je imao priliku vidjeti nešto novo što će mu pomoći u razvijanju i traženju rješenja prilikom crtanja.



















Tekst & foto: Hrvoje Jurić


[19.03.2011.] U galeriji Waldinger i galeriji Kazamat od 22. ožujka do 12. travnja 2011., Gradske galerije Osijek predstavljaju izložbu "Razgovor", jednog od doajena hrvatske likovne scene - Ante Kuduza.

Otvorenje izložbe održat će se u utorak, 22. ožujka 2011. s početkom u 18 sati u galeriji Waldinger.

Organizator izložbe: Gradske galerije Osijek

Suorganizatori izložbe: Hrvatsko društvo likovnih umjetnika Osijek i Muzej suvremene umjetnosti Istre

Pokrovitelji izložbe: Ministarstvo kulture RH i Grad Osijek.

Galerija Wwaldinger - Fakultetska 7 (Tvrđa), Osijek i

Galerija Kazamat - Jagićeva 2 (Tvrđa), Osijek

Radno vrijeme galerija:

- utorak – nedjelja 17 – 20 h

- ponedjeljkom i praznikom zatvoreno

Dodatne obavijesti:

Gradske galerije Osijek
Skriveno: 
Fakultetska 7

HR-31000 Osijek

tel:+385(0)31/320-981
fax: +385(0)31/320-978

e-mail: [email protected]
[email protected]

web: www.ggo.hr




 Stranica prilagođena ispisu




Advertisement

Odgajivacnica Longclaw...
Dalmatinski pas, vrhun...
Na prodaju 4 zenke Os...
ISKORISTITE NOVE POGOD...

Moj profil

Korisničko ime:
Lozinka:


Zaboravljena lozinka
Novi korisnik!

Posjetitelji

Ukupno online:256

Registrirani online (1): Redakcija 031