Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
pon 27. 04. 2026.
GISKO: Izložba r...
GISKO: Izložba r...
Povijest kazališ...
Dječje kazalište...
Ljubitelji motor...
uto 28. 04. 2026.
GISKO: Izložba r...
GISKO: Izložba r...
Povijest kazališ...
Dječje kazalište...
FFOS: Predavanje...
sri 29. 04. 2026.
GISKO: Izložba r...
GISKO: Izložba r...
Povijest kazališ...
Klub knjižare No...
Osijek slavi Svj...
čet 30. 04. 2026.
GISKO: Izložba r...
GISKO: Izložba r...
Povijest kazališ...
Kino Urania [30....
Dječje kazalište...
pet 01. 05. 2026.
Barcelona pub Os...
Kino Urania [30....
Dječje kazalište...
sub 02. 05. 2026.
Kohorta Osijek s...
DKBMO: Darac i M...
Saša Matić stiže...
Kino Urania [30....
Dječje kazalište...
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



American Corner Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek u suradnji s Društvom knjižničara Slavonije, Baranje i Srijema, u utorak, 18. lipnja 2024., s početkom u 11.00 sati organizira predavanje pod nazivom "Place-Based Peace Pedagogy and Picturebooks". Predavanje će u prostoru American Cornera Osijek održati dr. Jennifer Miskec.

Dr. Miskec u svom će predavanju teoriju mjesta i slikovnica upotrijebiti kao metodu pedagogije mira. Svoju raspravu smješta unutar teorija temeljenih na mjestu ljudskog geografa Tima Cresswella, koji tvrdi: "Ali mjesto je također način gledanja, poznavanja i razumijevanja svijeta. Kada gledamo na svijet kao na svijet mjesta, vidimo različite stvari." Predavačica će proširiti Cresswellove ideje o mjestu i načinu čitanja slikovnica koji potiče osjećaj suosjećanja i suradnje, donosi miroljubivije namjere u stvarni svijet. Koristeći slikovnice čiji su autori i ilustratori posebno promišljeni stvoritelji mjesta, primjerice "Berry Song" Michaele Goada, "The World Belonged to Us" Jaqueline Woodson, "My Papi Has a Motorcycle" Isabel Quintero te "Marjory Saves the Everglades" Sandre Neil Wallace, raspravljat će o razlici između okruženja i mjesta te korištenju strategija čitanja usmjerenih na mjesto pri čitanju i analizi slikovnica.

Dr. Jennifer Miskec profesorica je engleskoga jezika na Sveučilištu Longwood u SAD-u i Fulbright alumna. Profesionalni je interesi vežu za suvremenu američku dječju književnost te književnost za mlade, popularne slikovnice, knjige za rano čitanje, svjetsku dječju kulturu i pedagogiju temeljenu na mjestima.


 Stranica prilagođena ispisu

Odgajivačnica Royal Ra...
U ponudi vrhunski šten...
– Na prodaju plavi i m...
NA JEDNOM MJESTU PONUD...

Moj profil

Korisničko ime:
Lozinka:


Zaboravljena lozinka
Novi korisnik!

Posjetitelji

Ukupno online:136

Registrirani online (): Nitko