Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
sub 31. 01. 2026.
GISKO: Izložba &...
GISKO: Izložba s...
Dječje kazalište...
CineStar Osijek ...
Kino Urania [29....
ned 01. 02. 2026.
Provjerite koje ...
Izviđački klub J...
Dječje kazalište...
CineStar Osijek ...
Kino Urania [29....
pon 02. 02. 2026.
CineStar Osijek ...
Kino Urania [29....
uto 03. 02. 2026.
Kino Urania: Mon...
CineStar Osijek ...
Kino Urania [29....
sri 04. 02. 2026.
CineStar Osijek ...
Kino Urania [29....
čet 05. 02. 2026.
4. Međunarodna g...
Caffe bar Trica:...
"Žene u crv...
ISKRA waldorfska...
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Izdavačka kuća Prof&Graf i Gradska i sveučilišna knjižnica Osijek organiziraju predstavljanje knjige pod nazivom "Djeca bijesa" autora Miljenka Gambiraže. Predstavljanje će se održati u petak, 25. travnja 2025. s početkom u 18.00 sati u prostoru Studijske čitaonice.

"Djeca bijesa" psihološki je roman koji prikazuje obiteljsku traumu i njene posljedice iz tri različita rakursa. Ivan živi simulaciju života. Nakon tragične smrti njegova sina Marka, na rubu je suicida i želi se osvetiti ubojici. Mržnju, međutim, usmjerava na Boga. U tom osobnom ratu on traži odgovore od svećenika, a zatim i psihologa, shvaćajući da se pokušava pomiriti sa životom, no ne i s Bogom. Radnja paralelno prati perspektivu Ene, Ivanove supruge. Ona pokušava krenuti dalje i održati "normalan" privid života, zanemarujući Ivanovo stanje.

Miljenko Gambiraža rođen je u Osijeku. Njegova prva ljubav bila je rock glazba, što ga je dalje usmjerilo prema poslu glazbenog urednika i radijskog voditelja, u kojem se nalazi već više od dva desetljeća. Pisanjem proze počinje se baviti tek u svojim tridesetima. Njegovi prvi pokušaji bili su na engleskom jeziku te mu je ubrzo nekoliko kratkih priča objavljeno u raznim američkim publikacijama. S vremenom se okrenuo i pisanju na hrvatskom jeziku, a priča "Putnik" donijela mu je treće mjesto na natječaju za neobjavljene autore u povodu 140. rođendana Franza Kafke. Nakon što se počeo baviti pisanjem, najveća želja postala mu je napisati roman na hrvatskom jeziku.


 Stranica prilagođena ispisu




Advertisement
Advertisement

Odgajivačnica GOLDWIND...
Vrhunski majstori kara...
Prelepi štenci crvene ...
Odgajivačnica Lily's L...

Najave u 24h

Moj profil

Korisničko ime:
Lozinka:


Zaboravljena lozinka
Novi korisnik!

Posjetitelji

Ukupno online:131

Registrirani online (1): Redakcija 031