Prvi slučaj trovanja gaziranim pićima zabilježen je u Rijeci, muškarac je završio u bolnici zbog sumnje na kemijsku ozljedu jednjaka. Kasnije su u Zagrebu prijavljena još tri slučaja trovanja.
Ministar zdravstva Vili Beroš potvrdio je danas nekoliko novih slučajeva trovanja gaziranim pićima. O ovom slučajevima obaviještena je policija, Državno odvjetništvo i Inspektorat.
“Mjesta panici apsolutno nema, ali određenom oprezu ima“, rekao je Beroš.
Od jučer je četvero pacijenata zaprimljeno u KBC-u Zagreb. Svi imaju lakše simptome i svi će biti otpušteni na kućno liječenje. Tek se treba utvrditi jesu li svi u vezi s konzumacijom gaziranih pića. Za sada je sigurno da su dva slučaja povezana direktno s konzumacijom gaziranih pića.

Foto: Pixabay.com/Ilustracija
Pročitajte i..
– Ministar zdravstva Vili Beroš potvrdio još nekoliko novih slučajeva trovanja gaziranim pićima
– HZJZ objavio upute za postupanje u slučaju pojave tegoba nakon gutanja napitka sumnjive kakvoće
– Iz prodaje se povlače sumnjiva pića i zabranjuje njihova prodaja



![Sajam antikviteta [kolovoz, 2026.]](https://www.osijek031.com/wp-content/uploads/2026/08/2026_08_01_sajam_antikviteta_spaic_00002-768x512.jpg)

![[FOTO] 34. Street Race Show](https://www.osijek031.com/wp-content/uploads/2025/09/2025_09_07_street_Race_milicic_004-768x512.jpg)
