Moguće izmjene u novoj regulaciji prometa u Retfali i Donjem gradu

Radni sastanak na temu nove regulacije prometa u Retfali i Donjem gradu ponovno je sazvao gradonačelnik Krešimir Bubalo sa suradnicima i predstavnicima tvrtke Rencon d.o.o.(autor projekta nove regulacije prometa).

Pozivu na sastanak odazvali su se predstavnici Vijeća GČ Retfala i GČ Donji grad, policije i prometni stručnjaci. Konkretno, u Retfali se pojavila inicijativa da se razmotri promet u Kalničkoj ulici (prijedlog je da ona ipak određenim svojim dijelom bude dvosmjerna), isto tako i dio Kozjačke, kao i Psunjske. Tzv. crna točka zabilježena je na križanju Strossmayerove i Kolodvorske ulice, gdje će biti potrebno, u dogovoru s tvrtkom Elektromodul, dopuniti semaforizaciju, primjerice, lijevim skretačima iz oba smjera Strossmayerove. Vijećnik Željko Kraljičak istaknuo je pojačani promet u blizini OŠ Ivana Filipovića te zamolio da se o tome segmentu povede računa.

KLIK: Retfala – nova prometna regulacija

U vezi s Donjim gradom, razmatra se mogućnost izmjene smjera Gojkovićeve i Vodeničke ulice te uspostavljanja režima kružnog toka na raskrižju Huttlerova – Crkvena – Gojkovićeva.

– Promet je živa stvar i promjenjiva, tako da ćemo sve utvrđene nedostatke ili eventualne propuste u što kraćem roku ukloniti naglasio je Josip Bošnjak, direktor Rencona. Predstavnici prometne policije još jednom su apelirali na discipliniranost svih sudionika u prometu, dakle i pješaka i biciklista i vozača, jer je evidentno da mnogi ne poštuju prometne propise.

Aktualna regulacija prometa u Retfali
Klik za uvećanje:

Blaženka Alerić/Osijek.hr

[fbcomment:417ac8f03d]http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=34223[/fbcomment:417ac8f03d]

Moguće izmjene u novoj regulaciji prometa u Retfali i Donjem gradu