Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Odbrojavaju dane do operacije srca

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.10.2007. 20:52 
Naslov:  Odbrojavaju dane do operacije srca
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U Kliničkoj bolnici Osijek sve je već spremno za prve operacije srca, koje će početi slijedećeg mjeseca, a čime će ova najveća bolnica u istočnoj Hrvatskoj postati česta zdravstvena ustanova u državi koja će obavljati operacije na otvorenom prsištu.

Tako su ovih dana na Kliničkom odjelu za bolesti srca i krvnih žila pod nadzorom pročelnice prof. dr. Katije Čatipović Veselica počele i pripreme prvih pacijenata za operacije srca na novom Odjelu za kardiokirurgiju.

- Ukupno pripremamo četiri pacijenta za prve operacije, no dok smo dva poslali na mirovanje kući, zbog konstantne boli u prsima, dva pacijenta i dalje su pod našim nadzorom. Do sada su svi pacijenti na bypass kirurgiju odlazili u Zagreb, gdje su stavljani na listu za operaciju na koju se čekalo i više od godinu dana. U tom vremenu mnogi su doživjeli i nove infarkte, dok su poneki čekajući na žalost i umrli. Mjesečno smo otprilike stavljali 20 pacijenata na zagrebačku listu čekanja, što znači da je s područja Slavonije i Baranje godišnje odlazilo oko 200 ljudi na operacije srca u Zagreb, priča prof. Čatipović-Veselica.

No, na novom osječkom Odjelu kardiokirurgije vrijednom čak 24 milijuna kuna, već sada imaju u planu dnevno raditi jednu operaciju srca. Tako će osječka bolnica pozvati sve svoje pacijente koji se trenutačno nalaze na listi čekanja u Zagrebu da svoj operativni zahvat obave u Osijeku.

- Na čelu osječke kardiokirugije bit će dr. Ranko Ugljen, koji je jedan od najboljih kardijalnih kirurga u državi i koji je strahovito mnogo uložio u svoju edukaciju, a bio je i u svim najvećim kardiokirurškim ustanovama u svijetu. Inače, manualno radi i lijevom i desnom rukom, što može rijetko koji kirurg. Pacijente ćemo operirati prema hitnosti, a svakom pacijentu nakon obavljene koronografije i u slučaju da utvrdimo da je začepljeno više od tri žile u srcu, koje se ne mogu stentirati, preporučit ćemo operaciju bypassa.

Svaki pacijent se mora složiti s operacijom, te dobrovoljno potpisati svoj pristanak na operativni zahvat
, napominje prof. dr. Čatipović Veselica.

Inače, na novom odjelu će, osim dr. Ranka Ugljena, raditi i osječki kirurzi dr. Krunoslav Šego i dr. Grgur Dulić, koji su u Zagrebu subspecijalizirali kardiokirurgiju, a u timu od 30 ljudi naći će se i četiri vrhunske medicinske sestre s koronarne jedinice Odjela za bolesti srca.

Autorica: Nefreteta Zekić/Jutarnji.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.10.2007. 9:57 
Naslov:  Re: Odbrojavaju dane do operacije srca
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leon je napisao/la (Pogledaj post): ›
Na čelu osječke kardiokirugije bit će dr. Ranko Ugljen, koji je jedan od najboljih kardijalnih kirurga u državi i koji je strahovito mnogo uložio u svoju edukaciju, a bio je i u svim najvećim kardiokirurškim ustanovama u svijetu. Inače, manualno radi i lijevom i desnom rukom, što može rijetko koji kirurg.


Svaka čast dr.Ugljenu i svaka pohvala svima koji su pomogli u realizaciji ovog novog Odjela kardiokirurgije.. koliko će samo života biti spašeno...

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
machor
Offline
Ukupno postova: 315
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.10.2007. 11:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Elena_Os je napisao/la: ›

koliko će samo života biti spašeno...


Daj još koji vic! Ovaj ti je dobar!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.10.2007. 11:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

machor je napisao/la (Pogledaj post): ›
Elena_Os je napisao/la: ›

koliko će samo života biti spašeno...


Daj još koji vic! Ovaj ti je dobar!


Jel' ti imaš kakvih problema.. mislim na zdravstvene, ali ne ove vrste o kojoj je riječ !?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.10.2007. 17:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Elena_Os je napisao/la (Pogledaj post): ›
machor je napisao/la (Pogledaj post): ›
Elena_Os je napisao/la: ›

koliko će samo života biti spašeno...


Daj još koji vic! Ovaj ti je dobar!


Jel' ti imaš kakvih problema.. mislim na zdravstvene, ali ne ove vrste o kojoj je riječ !?!


Za one koji neznaju, dr. Ugljan zaista je jedan od najboljih u Državi, a i šire. Pravo mi je bilo iznenađanje kada sam čuo da je pristao doći u Osijek.
A da li će biti spašeno puno života to ne ovisi samo o njemu. Ostalo osoblje, oprema, lijekovi, intenzivna, preoperativno stanje i puno toga još utječe na to da li će se moći spasiti životi. Svakako će se kraće vrijeme čekati na operaciju i mislim da je ovo impuls nade za sve koronarne i kardiovaskularne blesnike.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
machor
Offline
Ukupno postova: 315
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.10.2007. 19:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jebeš ti to sve priča mi čovjek dobio infarkt u njemi odma su ga operirali ugradili stent nakon 10 dana ga vratili ovdje i on se ovdje mora naručivat da bi dobio ljekove daj em što nemaju opremu uz to još i neznaju a bome i taj dio bolnice i neurologija se raspadaju a kad ti jr tako stanje okoline pada i radna atmosfera,pričo mi isto drugi lega trebo je na ultrazvuk srca ali taj dan u bolnici nije bilo čovjeka koji to radi mislim kakva je to bolnica.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sheila
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1036
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.10.2007. 23:32 
Naslov:  Re: Odbrojavaju dane do operacije srca
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

skeptična sam prema ovome...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
borod
Offline
Avatar

Ukupno postova: 282
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.10.2007. 4:56 
Naslov:  Re: Odbrojavaju dane do operacije srca
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sheila je napisao/la (Pogledaj post): › skeptična sam prema ovome...


Cemu skepsa. Pa Dr Ugljen je poznato ime ne samo u Hrvatskoj nego i u svjetskoj kardiokirurgiji. Ako je znao raditi u Hrvatskoj, Austriji i mislim Svicarskoj, ne vidim razloga da ne zna u Osijeku.
A ova dva mlada kardiokirurga su so sada bili vrlo dobri kirurzi, pa vjerujem da ce u subspecijalizaciji biti jos bolji.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
diva
Offline
Avatar

Ukupno postova: 623
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.10.2007. 12:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mozemo biti više nego sretni što smo dobili odjel kardiokirurgije. Na zalost sam se srela sa tim problemom i jedva uspjela ugurati mog oca u Magdalenu preko HZZO, dakle nismo platili, inače je operacija oko 75.000. kn. Koje su to zahebancije. ZAgreb ga nije mogao primiti u roku koliko mu je "dato" života. Evo stari nakon par mjeseci fura bicom, radi u vrtu, ma ponovo rođen. Pošto danas sve više mladi ljudi dobivaju infarkte nadam se kako će se kardiokirurgija u Osijeku pod vodstvom poznatog kardiokirurga dr. Ugljena razviti u modernan i uspješan odjel sa što manjim brojem smrtnosti.
Ovo je za svaku pohvalu našim kardiolozima koji su se obučavali u ZAgrebu i uspjeli dokazati kako i oni to mogu. a ne cijela hebena Slavonija i Baranja nek traži spas u Zagrebu ili Krapinskim.
Svaka čast !

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.10.2007. 15:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

machor je napisao/la: ›
jebeš ti to sve priča mi čovjek dobio infarkt u njemi odma su ga operirali ugradili stent nakon 10 dana ga vratili ovdje i on se ovdje mora naručivat da bi dobio ljekove daj em što nemaju opremu uz to još i neznaju a bome i taj dio bolnice i neurologija se raspadaju a kad ti jr tako stanje okoline pada i radna atmosfera,pričo mi isto drugi lega trebo je na ultrazvuk srca ali taj dan u bolnici nije bilo čovjeka koji to radi mislim kakva je to bolnica.


Pa nisu valjda u Njemačkoj te bolnice pale s neba, niti su se kardiokirurzi rodili s diplomom pod jastukom. Ovo je dobra vijest, u svakom slučaju. Bravo Glavina.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Saba1650
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.11.2007. 21:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

diva je napisao/la: ›
mozemo biti više nego sretni što smo dobili odjel kardiokirurgije. Na zalost sam se srela sa tim problemom i jedva uspjela ugurati mog oca u Magdalenu preko HZZO, dakle nismo platili, inače je operacija oko 75.000. kn. Koje su to zahebancije. ZAgreb ga nije mogao primiti u roku koliko mu je "dato" života. Evo stari nakon par mjeseci fura bicom, radi u vrtu, ma ponovo rođen. Pošto danas sve više mladi ljudi dobivaju infarkte nadam se kako će se kardiokirurgija u Osijeku pod vodstvom poznatog kardiokirurga dr. Ugljena razviti u modernan i uspješan odjel sa što manjim brojem smrtnosti.
Ovo je za svaku pohvalu našim kardiolozima koji su se obučavali u ZAgrebu i uspjeli dokazati kako i oni to mogu. a ne cijela hebena Slavonija i Baranja nek traži spas u Zagrebu ili Krapinskim.
Svaka čast !





Za tvoju informaciju dr. Ranko Ugljen je osnivač kardijalne kirurgije u bolnici "Magdalena"-Krapinske Toplice, i tamo je radio pet godina. Istina je da operira i lijevom i desnom rukom. I to brilijantno!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pula
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.11.2008. 9:29 
Naslov:  Pula
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Saba1650 je napisao/la (Pogledaj post): ›
diva je napisao/la: ›
mozemo biti više nego sretni što smo dobili odjel kardiokirurgije. Na zalost sam se srela sa tim problemom i jedva uspjela ugurati mog oca u Magdalenu preko HZZO, dakle nismo platili, inače je operacija oko 75.000. kn. Koje su to zahebancije. ZAgreb ga nije mogao primiti u roku koliko mu je "dato" života. Evo stari nakon par mjeseci fura bicom, radi u vrtu, ma ponovo rođen. Pošto danas sve više mladi ljudi dobivaju infarkte nadam se kako će se kardiokirurgija u Osijeku pod vodstvom poznatog kardiokirurga dr. Ugljena razviti u modernan i uspješan odjel sa što manjim brojem smrtnosti.
Ovo je za svaku pohvalu našim kardiolozima koji su se obučavali u ZAgrebu i uspjeli dokazati kako i oni to mogu. a ne cijela hebena Slavonija i Baranja nek traži spas u Zagrebu ili Krapinskim.
Svaka čast !





Za tvoju informaciju dr. Ranko Ugljen je osnivač kardijalne kirurgije u bolnici "Magdalena"-Krapinske Toplice, i tamo je radio pet godina. Istina je da operira i lijevom i desnom rukom. I to brilijantno!




Evo ja sam operirao srce u Rijeci zamjena aortalne valvole i prošlo je sve u redu.Operacija srca nije danas neki bauk.Stoga ako morate operirati srce nemojte oklijevati.Kad se setim mojih patnji hvata me jeza. I još da vam čestitam dobili ste jednog od najboljih kardiokirurga ne samo u Hrvatskoj nego i u svijetu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pula
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.11.2008. 9:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako ima neko da čeka operaciju zamjene aortalne valvole rado ču mu odgovoriti na pitanja koje ga zanoimaju
moj e-mail: [email protected]

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: