Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ravnopravnost spolova!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Ravnopravnost spolova..?

Žene su ravnopravnije od muškaraca
9%
 9%  [ 1 ]
Muškarci su ravnopravniji od žena
36%
 36%  [ 4 ]
Nema razlike
54%
 54%  [ 6 ]
Ukupno glasova : 11


Autor Poruka
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.10.2007. 12:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

malecka je napisao/la: ›
pa npr...sam čula nedavno da mladim ženama (tek udanim) neće dati posao..jer ako slučajno zatrudne,poslodavac će im morati plaćati porodiljski...i zato se prije daje posao muškima nego ženama.... molimvas neka me netko razuvjeri---

da, pa ovo je stara vijest.. vrlo je čest slučaj da ženu na razgovoru za posao pitaju da li i kada se planira udati/roditi.. to se, naravno, ne smije, ali događa se.. osobno znam za preko nekoliko takvih slučajeva..

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.10.2007. 12:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

malecka je napisao/la: ›
pa npr...sam čula nedavno da mladim ženama (tek udanim) neće dati posao..jer ako slučajno zatrudne,poslodavac će im morati plaćati porodiljski...i zato se prije daje posao muškima nego ženama.... molimvas neka me netko razuvjeri---

isto tako neće ni muškima koji nisu odslužili vojni rok.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.10.2007. 12:29 
Naslov:  Re: Ravnopravnost spolova!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eto i to se ukida pa muški rod više neće biti zakinut po tom pitanju. Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
malecka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1383
Lokacija: stol...i stolica..na tavanu desno pored dnevne sobe
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.10.2007. 12:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa dobro vojni rok..ali ipak će prije dobit lik posao nek neka ženska... bar koliko sam ja upućena...al pošto sam sad doznala da ono baš i nije neka novost..možda sam i sada u krivu..ne bih znala...

_________________
I felt every ounce of me screaming out,
But the sound was trapped deep in me osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.10.2007. 12:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Muskaraca je manje medju nezaposlenima samo zbog fizickih poslova kojima zene nisu sklone...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.10.2007. 12:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

malecka je napisao/la: ›
pa dobro vojni rok..ali ipak će prije dobit lik posao nek neka ženska... bar koliko sam ja upućena...al pošto sam sad doznala da ono baš i nije neka novost..možda sam i sada u krivu..ne bih znala...

kod mene na poslu, gledajući sve odjele, same žene, 3-4 muška na 20-ak žena.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
malecka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1383
Lokacija: stol...i stolica..na tavanu desno pored dnevne sobe
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.10.2007. 12:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa oki..al to stvarno ovisi o poslu... i nije istina da žene ne mogu raditi fizičke poslove...bože dragi pa nisu sve žene slabe i krhke.... jaoj zaš se uvalih u obake rasprave...

_________________
I felt every ounce of me screaming out,
But the sound was trapped deep in me osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.10.2007. 12:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni cijelo vrijeme stoji na pameti ona serija ''Dr. Quinn, žena vrač''.. Very Happy
.. hvala Bogu, pa ne živim u to vrijeme..

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.10.2007. 15:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Normalno da se žene razlikuju od muškaraca Laughing ... a tko bi bio zakinutiji radi tih obilježja..ne znam..svaki spol ima neku svoju priču..samo znam da smo ujedinjeni(muško+žensko)-idealni.

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.10.2007. 16:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pomalo me umara već ta spika o ravnopravnosti i emancipaciji... istina je da smo još uvijek zatucano društvo u kojem se u puno stvari osjeća muška dominacija.. iako su upravo žene te koje smatram odgovornima, jer si dopuštaju mnoge stvari koje ne bi trebale.
mislim da puno veze s tim ima i crkva (i imala je kroz stoljeća) - ona prva u svojim strukturama i hijerarhiji ne daje ženama ni približno one uloge koje daje muškarcima.. a znamo koliki je njezin utjecaj na široke narodne mase (srećom pa slabi).
sve u svemu - mislim kako sve mi imamo u životu situaciju koju si same skuhamo... nikad se nisam osjećala niti ugroženo, niti potcijenjeno, niti potčinjeno zbog toga što sam žensko... i prilično sam uvjerena kako je to zato što to sama nisam nikada dozvolila.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Metalucifer
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: NYC
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.10.2007. 20:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da to nema veze sa zatucanošću.Mene osobno ne jebe 5% jel u pitanju M ili Ž osoba ako kvalitetno i odgovorno vrši svoju zadaću.Kakva god ona bila.
Po mom mišljenju normalnije je (a možda sam ja ipak primitivna sirovina) da je muškarac onaj koji više i teže radi...samim time i na neki način je na nekom drugačijem "položaju" naspram žene.Neću reći ni iznad,a ni ispod.
Žene bi trebale biti na neki način "svetija" bića.Samim time i zaštićenija od naše strane.Ponavljam,ne želim zvučati kao Vuco u stilu - "ženu na lanac i u kuhinju" ,ali totalna ravnopravnost po svim pitanjima je jednostavno nemoguća.

_________________
"...sve čopore i sva jata,sve od blata sve od zlata...progutat će danas ista vatra..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.10.2007. 7:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni se najviše svidjela ona izjava u filmu "Grčko vjenčanje"...
Muškarac je glava kuće..a žena je vrat koji tu glavu okreće kamo god ona hoće...Smile

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.10.2007. 7:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kada sam diplomirala moja mentorica je imala par savjeta za mene, između ostalog:

"Ovaj svijet je stvoren za muškarca, pa čak i žena"

_________________
Riding high, when I was king
Played it hard and fast, cause I had everything
Walked away, won me then
But easy come and easy go
And it would end
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.10.2007. 8:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

snaša je napisao/la: › Meni se najviše svidjela ona izjava u filmu "Grčko vjenčanje"...
Muškarac je glava kuće..a žena je vrat koji tu glavu okreće kamo god ona hoće...Smile
Nije da vrat okrece glavu nego (pametna) glava popusta bolnom vratu kojem lijeka nema.

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.10.2007. 9:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Metalucifer je napisao/la: ›
Po mom mišljenju normalnije je (a možda sam ja ipak primitivna sirovina) da je muškarac onaj koji više i teže radi...samim time i na neki način je na nekom drugačijem "položaju" naspram žene.Neću reći ni iznad,a ni ispod.
Žene bi trebale biti na neki način "svetija" bića.Samim time i zaštićenija od naše strane.Ponavljam,ne želim zvučati kao Vuco u stilu - "ženu na lanac i u kuhinju" ,ali totalna ravnopravnost po svim pitanjima je jednostavno nemoguća.

apsolutno se slažem. potpuna jednakost je nemoguća iz čisto bioloških i anatomskih razloga. mužjaci su veći i mišićaviji (mmmmm Wink ) što automatski povlači i fizički zahtjevnije poslove. s druge strane, žene su te koje rađaju djecu (iako često poželim da je obrnuto Smile ), fizički su slabije, ali i suptilnije u brojnim situacijama koje zahtijevaju osjećaj za npr. međuljudske odnose, emocije, estetiku itd.
zato mi je rasprava o ravnopravnosti bespredmetna. netko je dobro napisao kako su muškarci i žene potpuni tek jedni s drugima i puno je toga što jedno drugom mogu dati i na koji način se upotpuniti... da ne ulazim sad u načine koji mi trenutno padaju na pamet Evil

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: