Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



[INTERVJU] Upoznajte Milu Čes: Legica - skijašica

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65867
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.04.2024. 10:47 
Naslov:  [INTERVJU] Upoznajte Milu Čes: Legica - skijašica
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Facebook grupa "#Legaski & #Legaboard" okuplja sve Slavonce i Baranjce, Šokice i Šokce i sve one koji vole prirodu, zimu, snijeg, sanjkanje, skijanje i bordanje i spa (sva) uživanja na jednom mjestu. Prošle su godine imali tu čast i zadovoljstvo predstaviti prvog Osječanina u Cro ski kupu, skijaša, malog Legu Roka Česa i nitko tada nije pretpostavljao da će se uz njega na skijaškoj sceni zablistati i njegova mlađa sestra Mila Čes.

Mila se upravo vratila u Osijek s Molltaler glečera i odgovorila na nekoliko zanimljivih pitanja.

Mila možeš li se predstaviti za naše pratitelje, znamo da imaš 10 god ali gdje si rođena?
Rođena sam u Osijeku 31.08.2014.

Je li Roko bio taj koji te je uvukao u bijeli cirkus skijaškog sporta?
Da, glavni krivac za moje skijanje je moj brat i moji prijatelji s mora, Ana i Marko koji od svoje treće godine skijaju.

Znamo da je ski uzor tvom brat Marco Odermat jeli on i tebi uzor ili ti imaš nekoga drugoga?
Moj skijaški uzor je Zrinka Ljutić jer je jako vrijedna i uspješna, a trenirala je s mojom trenericom pa mi je to fora, ali nije ona jedina jer mi je uzor i Janica Kostelić.

Ti isto treniraš u ski klubu Mladost kakva ti je tamo atmosfera i kako se slažeš s prijateljima u klubu?
Ekipa je super i svi su me prihvatili odlično, mi smo mali skijaški klub i svi se jako dobro slažemo i pazimo jedni na druge.

Mila opiši nam svoje skijaške početke, znamo da su te roditelji u startu slali u škole skijanja ali kako to da si i ti ušla u taj takmičarski ciklus?
Kako je Roko već trenirao skijanje, ja sam išla još u školu skijanja i nisam uopće imala plan postati natjecatelj, ali prije 2 god. Rokov trener mi je rekao da probam s natjecateljima malo skijati, da vidim kako je njima i tako je sve počelo. I taman je u to vrijeme još jedna curica mojih godina došla u klub pa sam joj se odlučila pridružiti takmičarskom programu.

Koju opremu koristiš?
Od opreme, imam Fischer pancerice i skije, Leki štapove i POC kacigu i naočale.

Kako i koliko vježbaš i tko ti je trener u Osijeku i Zagrebu?
Kada smo kod kuće u Osijeku , pokušavamo imati što više treninga snage i plivanje s trenerom Ivanom Szabom u Vukovaru, a ponekada idemo trčati s tatom koji je dosta aktivan u tračanju i vožnji bicikla. Moji treneri u Zagrebu su Lovro, Karla i Nikola Karađole, a u klubu Mladost još imamo i trenera Filip koji je zadužen za kondicijske treninge koje mi odrađujemo samo kada smo više dana u Zg. Uz sve te treninge ide se i svake nedjelje na Sljeme i to češće uspijemo organizirati pa im se pridružimo.

Imaš li vremena za još nekom sportskom aktivnošću?
Da u Osijeku još treniram penjanje u Momentum Boulderu kod trenera Dine.

Naravno da te moramo pitati i kako usklađuješ svoje školske obveze?
Nije baš jednostavno, ali sve se stigne, u školi su svi ok prema meni i nemam problema što puno izostajem jer uspijevam sve nadoknaditi.

Idemo se malo osvrnuti na tvoje rezultate ove sezone, ukupno si skupila 136 bodova i završila na visokom trećem mjestu u kategoriji Mlađih djevojčica, kako si ti zadovoljna sa sezonom i tvojim nastupima?
Ova sezona je bila odlična jer sam puno puta bila na postolju i jako sam zadovoljna, ali mislim da to može biti puno bolje jer sam do kraja sezone jako smanjila zaostatke.

Što očekuješ od sljedeće sezone?
Moje želje za sljedeću sezonu je da prođe bez ozljeda i sa što boljim rezultatima, prelazim u višu kategoriju pa će biti zahtjevno.

Koliko si popularna među svojim vršnjacima?
Ne bih baš rekla da sam popularna, ali prijatelje često zanima kako je bilo, koliko snijega je padalo, fora im je što i po ljeti idemo na skijanje.

Tko te od roditelja najviše pratio ove sezone i kako to izgleda?
Mama i tata me prate na većinu treninga i gotovo sva natjecanja i oni su nam najveća podrška i bez njih bi ovo bilo nemoguća misija. Mama je češće s nama na snijegu jer nekada ne stignemo s klubom otputovati zbog školskih obaveza pa nas naknadno treba dovesti do Austrije, gdje najčešće treniramo, a ona mi pomaže i oko učenja.

Više puta smo susretali tebe i brata na skijanju u Austriji i Italiji, koliko ti je bitno da si s bratom gore i koliko dana godišnje provedete na snijegu?
Jako mi je to bitno i drago, jer da nema brata ne vjerujem da bih se ikada sjetila. trenirati skijanje. Godišnje provedemo na snijegu oko 120 dana i ne bi to uspjeli da mama Sandra i tata Josip nisu toliko angažirani oko našeg skijanja.

I još jedno pitanje primijetili smo da i ti i brat pratite i navijate za NK Osijek ?
Da Roko i ja smo veliki navijači i pratimo sve što je vezano za nogomet i naš NK Osijek.

Video možete pogledati ovdje.


Tekst: Dalibor Hocenski
Foto: Screenshot video

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: