Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



16.10. SVJETSKI DAN BORBE PROTIV McDONALD'S-a

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
duje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 348
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.10.2007. 23:13 
Naslov:  16.10. SVJETSKI DAN BORBE PROTIV McDONALD'S-a
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

citam danas u novinama a evo i jedan sajt rece:
Pa me zanima sto vi mislite o tome?


Udruga OSLOBOĐENJE ŽIVOTINJA organizirat će prosvjedno okupljanje u ponedjeljak, 16.10.2006. na Svjetski dan borbe protiv McDonald's-a ispred restorana u Jurišićevoj ulici u Zagrebu od 14,30h.

Od 12,30h do 14,30h na informativnom štandu u Jurišićevoj 4 aktivisti/kinje udruge će dijeliti edukativne materijale o štetnom utjecaju fast-food industrije prema prirodi, životinjama te ljudskom zdravlju i pravima radnika. Nakon toga, od 14,30h do 15,30h slijedi bučan prosvjed uz transparente, megafon i bubnjeve.

McDonald's je jedna od vodećih transnacionalnih korporacija u svijetu, koja je širenjem svoga lanca brze hrane uzurpirala gradove i naselja mijenjajući kulturu prehrane lokalnog stanovništva. Danas, nakon 10 godina od otvaranja prvog McDonald's-ova restorana u Hrvatskoj posluje 16 restorana.

Naši sugrađani/ke trebaju biti svjesni/e svega onog što je štetno i loše, a povezano je sa McDonald's-om: okrutnost prema životinjama, eksploatacija radnika, štete prema našem planetu, promoviranje nezdrave hrane te obmana djece i roditelja. Osim milijuna životinja koje se masovno uzgajaju i ubiju na okrutne načine za meso, fast-food industrija uzrokuje katastrofalna zagađenja okoliša proizvodnjom velikih količina nerazgradivog otpada te krčenjem šuma kako bi se osigurao prostor za ispašu velikog broja životinja.

Riječ je o hrani koja dokazano, šteti ljudskom zdravlju budući da sadrži velike količine šećera, masti i soli, koje mogu dovesti do srčanih oboljenja, povišenog kolesterola, prekomjerne težine, šećerne bolesti... Također, poznato je da vodeće svjetske korporacije eksploatiraju radnike koji često rade prekovremeno i neplaćeno, a među njima je veliki broj maloljetne djece.

Nemojmo dopustiti da Svjetski dan borbe protiv McDonald's-a prođe nezapaženo. Pozivamo građane/ke da se priključe velikom prosvjedu protiv McDonald's-ove eksploatacije životinja, okoliša, njihovih radnika i potrošača.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kent_slip
Offline
Ukupno postova: 101
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.10.2007. 7:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

smatram da je to totalno uredu. bio je nedavno neki dokumentarac u kojem je lik trebao jesti mjesec dana ti puta dnevno hranu iz mcdonaldsa. nakon treceg dana je poceo bljuvati od te hrane. oko 13og dana su mu jetra pocela otkazivati a oko 25og dana je zavrsio sa cirozom jetre.
a negdje sam gledao i da ima neki lik koji skuplja hamburgere iz mc donaldsa i da ih ima cev par godina i da se nisu bas previse promijenili,tko zna kakve kemikalije oni mijesaju u to....
radili su testiranje te hrane,samo 5 ili 6 proizvoda sa cijelog menia nema sadržan šečer, a kecap ima sve vrste secera i dodan korzevans i boju
fuj.....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.10.2007. 7:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gledala film. Tip je svjesno jeo mjesec dana tu hranu.

Svaki dan prosvjedujem. Ne jedem ništa iz McDONALDS-a.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.10.2007. 8:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

trovači, ne jedem ta govna godinama.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.10.2007. 9:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ono sto mene brine u ovoj prici (prosvjedu) je cinjenica da prosvjed organiziraju ljudi koji se protive koristenju zivotijnskog mesa u prehrani, a ne ljudi koji shvacaju i zele potencirati problem nezdrave hrane.

Takav prosvjed moze biti stetan za ideju zdrave prehrane, jer ce kod konzumenata mesa stvoriti ravnodusnost (ako ne i odbojnost) prema ideji takvog prosvjeda.

Dakle, McD je los ne zato sto se koristi zivotinjsko meso u pripremi te hrane, vec zbog nutritivnih (ne)vrijednosti i procesa pripreme.

P.S. Dodao bih i da su organizatori ovakvog prosvjeda vjerojatno debilcici (ne zato sto su vegeterijanci, da netko ne bi krivo shvatio) koji nisu svjesni promasaja kojeg cine i zloupotrebljavaju nekvalitetu McD hrane kako bi skrenuli pozornost na sebe i svoje ideje. Govnarski do jaja... Usudio bih se reci da ovakvu zloupotrebu moze napraviti jedino hrpa self-proclaimed aktivista, a zapravo nakupina obicnih pozer-drkarosha...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.10.2007. 9:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@mungos@jako dobro rečeno

mene samo zanimaju "zeleni" koji npr. puše cigarete ... ipak se svega treba pridržavati 100%

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lugar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 607
Lokacija: Hladovina
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 23.10.2007. 23:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svi znamo da je pusenje jedna grozna navika i da te lagano ubija, ali zasto svi uvijek napadaju pusace? Osobno sam pusac i malo-malo mi netko prigovara zbog te odvratne navike i ovisnosti, i znam da s tim trujem i ljude oko sebe, ali je li itko prigovorio nekome tko ulazi u Mc' Donalds, truje se super masnim hamburgerima i abnormalnim kolicimana secera? Vjerojatno ne. Bitno da svi bacaju drvlje i kamenje na pusace. Zbog cigarete nitko nije razjebo (primjerice) brak, a tko se usudi prigovoriti jednom alkoholicaru zasto toliko pije? Tim putem mozemo napadati doslovno svakog covjeka na ulici: zbog pusenja, alkohola, junk fooda, ispusnih plinova iz automobila, zvakanja zvake, ispijanja obojenih pica i ostalih pizdarija za koje nismo ni svjesni da nisu zdrave. Uostalom sto je danas zdravo? Tko kaze da se vegetarijanci zdravo hrane? Ono kao ne jedem meso, al zato je genetski modificirana rajcica super zdrava! Danas je jebeno tesko naci potpuno ekoloski proizvod a da si ga ujedno mozes i priustiti svaki dan.

_________________
Kevin Costner nije nista posebno!
80% novca sam potrošio na žene i piće, ostalo sam spisko!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: