Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Prljavo je jer 73 vozila čisti samo 13 osoba - vodom!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.10.2007. 12:04 
Naslov:  Prljavo je jer 73 vozila čisti samo 13 osoba - vodom!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Potaknut napisima o nečistoći vozila Gradskog prijevoza putnika (GPP), dopovjerenik Sindikata profesionalnih vozača i zaposlenik GPP-a Ilija Majer odlučio je objasniti zašto higijena u tramvajima i autobusima nije na razini na kojoj bi trebala biti. Naime, on tvrdi kako je Odred za čistoću GPP-a u posljednje dvije godine “kastriran” na najmanju moguću mjeru - šest osoba raspoređenih u tri smjene brine se za uređivanje tramvaja (25 vučnih kola i tri prikolice), a njih sedmero raspoređenih u dvije smjene čiste svih 45 autobusa.

- Naši higijeničari, osim dobre volje i struke, od osnovnih, obrtnih i potrošnih sredstava imaju tek desetak četaka, nekoliko PVC kanti, hladan tuš, poneki alat za struganje žvakaćih guma, malo sredstava za čišćenje i nekoliko kvadratnih metara bijelih pamučnih krpa i medicinske gaze. To svakako nije dovoljno da se dobro očiste sva vozila - kaže Majer.

Ironično dodaje kako je za vozila, u neku ruku, bolje da ih se što manje grebe, struže i namače, jer im se tako produžuje “vijek trajanja”, bez obzira na to koliko ona bila prljava, neuredna i neugledna.

- Tramvaji su renovirani u Češkoj i istina je da su sada ljepši i udobniji. Međutim, dogodi se incident poput onoga da netko uneredi tramvaj povraćanjem, a naši higijeničari ne mogu to dobro očistiti. Ljudi plaćaju prijevozne karte, bilo da su dnevne, mjesečne, godišnje, umirovljeničke ili povlaštene, a zauzvrat se, kao i vozači, voze u gadarijama. Međutim, za to nikoga nije briga, a najmanje mari gradska vlast - kaže Majer.

Maštoviti vozači GPP-a, ogorčeni zbog niske razine čistoće, zajedno s Majerom sastavili su ironični dopis o ovoj temi, koji završava rečenicama: “Koga je briga za vozila, koga je briga za putnike, koga je briga za vozače - jer oni voze te gadosti i voze u gadarijama, tko daje za vijećnike glas, tko im daje pravo na osobnu vlast? 1884. godina je godina osnutka gradskog konjskog tramvaja, kada su se gradski moćnici dogovorili i udružili radi zajedničkih potreba... A sada, stručno i men-a-žderski, bez opravdanja cjepkamo, razlažemo, dijelimo, odstranjujemo i virusima oplemenjujemo vijekovima staro i potrebno gradsko tijelo koje 'zadovoljava' ekonomsko-pokretačke potrebe socijalno slabih i ekološko osviještenih građana. Ovako u EU sigurno nećemo”, zaključuju ogorčeni GPP-ovci.

Autorica: Mia Biberović/Glas-Slavonije.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
malecka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1383
Lokacija: stol...i stolica..na tavanu desno pored dnevne sobe
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.10.2007. 12:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

moram priznat vrlo fascinantno...i ujedno odvratno...

_________________
I felt every ounce of me screaming out,
But the sound was trapped deep in me osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.10.2007. 14:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...kao da je penzionerima bitno u kakvim se autobusima i tramvajima voze....bitno je samo da u 6 sati ujutro stignu na tržnicu....ne bi li prije njih netko nešto kupio....ili što ima veze ako je stolica prljava....samo nek na njoj ne sjedi nitko drugi osim babca....koji se mjesec dana nije tuširao.....Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.10.2007. 15:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Autobusima i tramvajima se voze normalni ljudi. Ima cak i onih koji mozda imaju automobil, ali im je jasno da je voznja automobilom po centru grada spora, smrdljiva i skupa (parkiranje - dok su na poslu - kosta).

Iako o ovome trubim vec X godina, ponovit cu opet da bi koncesiju za parking trebalo prebacti na neku od gradskih firmi i onda svu lovu koja se tu skupi (a skupe se masne pare) uloziti u poboljsanje javnog prijevoza. Bilo to gradnjom dodatnih kilometara tramvajske pruge, kupnjom novih buseva i tramvaja, bilo kupovinom sredstava za ciscenje.

Drustevno razvijenije zajednice su odavno shvatile da je javni prijevoz najbolji moguci oblik transporta u gradovima. No, kao i u mnogim drugim podrucjima, tako smo i u drustevnoj evoluciji na pocetku - kod nas jos uvijek vecina smatrata da je bolje imati vlastito vozilo i da je zagadjivati i nervirati sebe i ostale sugradjane daleko bolje i ponosnije nego koristiti se javnim prijevozom.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.10.2007. 15:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stoji što je Mungos naveo. Plus se parking plaća za totalno neuređena mjesta.

Uz to bi u GPP mogli malo pregledati troškove. Sredstva za čišćenje i nisu baš toliko skupa. Možebitno štede na krivim stvarima.

A ljepljenje žvaka po tramvajima, busevima i potpisivanje, tko koga voli ili mrzi... jeste li nekada nekoga opomenuli kada vidite da nešto uništava?
Vani nisam primijetila da netko devastira sredstvo javnog prijaveza, možda malo zbog opće kulture, ali sigurno i zbog ogromnih novčanih kazni.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.10.2007. 19:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo meni treba posao, mogu ja čistiti tramvaje i autobuse. Smile

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.10.2007. 20:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Anastazija je napisao/la: ›
Evo meni treba posao, mogu ja čistiti tramvaje i autobuse. Smile


....mogli bi napraviti jednu volontersku akciju forumaša portala osijek031....te oprati autobuse ili tramvaje.....eto ja ce preparkiravati dok vi cistite....Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.10.2007. 22:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Može!
A mogli bi nam za nagradu dati recimo besplatnu vožnju koji mjesec?

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.10.2007. 22:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Šta koji mjesec?!?
Oni koji čiste i prijavljuju mulariju koja ostavlja žvake, vozi se besplatno doživotno.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.10.2007. 19:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni odgovara i doživotno. Smile

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 16.10.2007. 21:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

može...vi čistite ja ću vam pokazivat di je prljavo...

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Maki___
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.10.2007. 20:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A najbolje mi je kad ovi vozaci kazu da se na linijama za cepin pusi u busevima!!!!!!!!
A da pogledate njih malo!!!!! Svaki 2. vozac koji nas vozi pusi na obilaznici prema osijeku zato sto zna da ga niko tam ne vidi kad nema stanice!!!
A IZNAD VOZACA ZNAK - ZABRANJENO CADENJE u prostoru, pa od svojeg im se dima ucini da se dimi u zadnjem dijelu busa!!!!!!
Indzoj

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.10.2007. 12:26 
Naslov:  Re: Prljavo je jer 73 vozila čisti samo 13 osoba - vodom!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hoće li netko konačno odgovarati/platiti štetu?
http://www.glas-slavonije.hr/rubrika.asp?rub=3&ID_VIJESTI=81855

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: