Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Brak nabrzaka!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Anita_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.10.2007. 23:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

insomnia je napisao/la: ›
Anita_os je napisao/la: ›
Ja mislim da bi se insomnia udavala, pokušava nekom skrenuti pažnju, a taj netko ne reagira i još hoće predbračni! Wink
hihihii

jaoooooo... a i kad i ja moram svakakve topice postavljati.. joj joj joj.. tako mi i treba.. osijek031.com smile
Hehehe Very Happy
Baš! hehe
Sad će on doplesati do tebe i reći: insomniaaaaa, neeema predbračnog ugovoraaa, samo želim svoje diplome iz D&D-a Very Happy

šalim se ja...
Ne znam, ok su ti predbračni ugovori, u nekim situacijama. Nekako, mora čovjek biti realan i iz drugog kuta procijeniti osobu. BEZ OBZIRA što ne planiraš razvod i te fore, nikad ne znaš što može biti i kako će se, tj bi se, druga strana u takvoj situaciji postavila. Na kraju, doživiš to kao običan papir kao što je i sam papir sklapanja braka..ne živiš ni od kojeg i ne bi trebao misliti ni na koji, već na samu tu vezu.. Tako da, ja sam više za to, nego ne.

Nikad neću zaboraviti kad smo se legica i ja još davno uhvatile neke slične teme i pitam ja mamu njenu: dobro, kak ste vi baš znaaali da je to taj?
A ona ladno skuplja stvari njegove po kući i kaže, eeee, sve manje to i ja znam! Smile

_________________
"Svaki ljudski problem ima rješenje!
Precizno, uvjerljivo i pogrešno."
Dr.House
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.10.2007. 23:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Anita_os je napisao/la: ›
Nikad neću zaboraviti kad smo se legica i ja još davno uhvatile neke slične teme i pitam ja mamu njenu: dobro, kak ste vi baš znaaali da je to taj?
A ona ladno skuplja stvari njegove po kući i kaže, eeee, sve manje to i ja znam! Smile

ovo se meni ne može desiti.. Rolling Eyes Smile

potpuno smo otišli u off.. molim pustimo mene po strani.. Very Happy

.. pitanje topica je bilo da li je mjesec dana dovoljno da bi nekoga upoznao i bio siguran da se želiš za njega oženiti.. ponavljam za sljedećeg koji bude otvorio topic, ako mu sluuuučajnooo ne bude jasno o čemu je ovdje uopće i riječ.. Smile

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.10.2007. 8:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Inače za neupućene:

Brak je institucija u kojoj dvoje ljudi rješava probleme koje ne bi imali da nisu u braku.

Pa tko voli ....

_________________
Što sam to uočio?

1. Na vlasti je opet HDZ
2. Na portalu se vrti OSTV
3. Sve je poskupilo ali nitko iz vlasti to ne priznaje
4. Zemlja je okrugla, al' na svakom ćošku neka glupost
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.10.2007. 9:03 
Naslov:  Re: Brak nabrzaka!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jednom sam u Cosmoplitanu pročitala (u onim super savjetima za "Cosmo žene", uj fuj) da se svaka žena treba jednom udati. Tek toliko da vidi kako je to. Dok nema djece ni razvod nije big deal.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.10.2007. 9:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la: ›
Inače za neupućene:

Brak je institucija u kojoj dvoje ljudi rješava probleme koje ne bi imali da nisu u braku.

Pa tko voli ....

ti nisi oženjen?

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.10.2007. 13:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

insomnia je napisao/la (Pogledaj post): › [ti nisi oženjen?


Jesam. Zašto misliš da je to bitno?

Inače postoji i druga definicija braka.

Tko se drugi puta ženi nije ni prvi puta zaslužio da ga žena ostavi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.10.2007. 14:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja znam jednu drugu izreku:
Pametan čovjek ženi se samo jednom.
inače, moj djed je govorio da se muškarac treba ženiti kad osjeti potrebu za djecom.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.10.2007. 15:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la: ›
insomnia je napisao/la (Pogledaj post): › [ti nisi oženjen?


Jesam. Zašto misliš da je to bitno?

Inače postoji i druga definicija braka.

Tko se drugi puta ženi nije ni prvi puta zaslužio da ga žena ostavi.

po tvojim postovima sam dobila dojam da se oštro protiviš braku .. Wink koje je tvoje mišljenje, da li ljudi koji nakon mjesec dana stupaju u brak znaju u što se upuštaju? hoće li takav brak češće rezultirati razvodom? da li se tu radi o pravoj ljubavi, nezrelosti, ili, kako je @morgan rekao, o potrebi za djecom..tika-taka kuca mi biološki sat, moram se oženiti.. ?

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anatema
Offline
Avatar

Ukupno postova: 21
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.10.2007. 23:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mjesec dana definitivno nije dovoljno da saznaš u šta se upuštaš, ali ne mislim da takav brak mora biti osuđen na propast. ponešto možeš saznati samo ako živiš s nekom osobom duže vrijeme. biološki sat kucka, ali djecu možeš imati i bez papira, ne?
mislim da je to ipak malo nezrelo ili pak vrlo proračunato.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.10.2007. 0:21 
Naslov:  Re: Brak nabrzaka!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kasnim s odgovorom na inicijalno pitanje. Promisljao sam o ovome i imam rješenje.

Jedino ispravno vrijeme za donošenje odluke o stupanju u brak s osobom X je u trenutku kada nismo ni na koji način romantično/osjećajima vezani za osobu X.

Ulazak u romantičnu vezu s osobom X i zaljubljivanje rezultira nemogućnošću realnog sagledavanja mana i vrlina osobe X. Vrline su prenaglašene, a mane racionaliziramo.

Prije važne odluke o doživotnom vezanju, potrebna je pauza - potpuni prekid veze i rastavljenost - fizička, mentalna i osjećajna, na godinu dana ili koliko god je potrebno za postizanje potpune indiferencije prema osobi X.

Po dosezanju potpune indiferencije prema osobi X, u mogućnosti smo realno sagledati je li osoba X lijepa i pametna kao što se činila i jesu li kompromisi potrebni za suživot s osobom X prihvatljivi.

Ako je odgovor pozitivan, dvoje mogu započeti drugi nastavak svoje romantične veze koja će na koncu eventualno rezultirati foolproof brakom.

Ilustracija:
---prva_veza_barem_godinu_dana----||||prekid_veze_barem_godinu_dana||||-----druga_veza---->>brak

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.10.2007. 12:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

insomnia je napisao/la (Pogledaj post): › sam dobila dojam da se oštro protiviš braku .. Wink koje je tvoje mišljenje, da li ljudi koji nakon mjesec dana stupaju u brak znaju u što se upuštaju? hoće li takav brak češće rezultirati razvodom? da li se tu radi o pravoj ljubavi, nezrelosti, ili, kako je @morgan rekao, o potrebi za djecom..tika-taka kuca mi biološki sat, moram se oženiti.. ?


Odgovora na svako tvoje pitanje ima koliko i brakova.
Nikako se ne protivim braku samo sam htio pomalo šaljivim komentarima zabaviti čitatelje foruma.
Mislim da je istina leži negdje između krajnosti da je brak prevaziđena institucija pa do toga da je brak ispunjenje i jedini ispravan cilj u životu (poglavito za žene).

Mislim da svaka osoba treba donositi odluke za sebe. Grci zu zaljubljenost smatrali bolešću i liječili su je. U Indiji se i danas dogovaraju brakovi (kao i u europskoj aristokraciji). Ne mislim da je brak loš. Bliska osoba ti je uvijek potrebna i u radosti i tugi. Ali to ne mora biti nužno brak.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.10.2007. 12:20 
Naslov:  Re: Brak nabrzaka!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

steam je napisao/la (Pogledaj post): › Promisljao sam o ovome i imam rješenje.


Nisi dovoljno promišljao. Smile
De još malo, po dopuni algoritam.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vučica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 160
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.10.2007. 14:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da mi je nać nekog tko bi se ženio za mjesec dana, odmah bi se udala.... Smile

_________________
...kad sam dobra, dobra sam, a kad sam zla, onda sam još bolja... Smile

osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.10.2007. 15:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vučica je napisao/la: ›
da mi je nać nekog tko bi se ženio za mjesec dana, odmah bi se udala.... Smile

a de.. zezaš? Wink
steam je napisao/la: ›
Kasnim s odgovorom na inicijalno pitanje. Promisljao sam o ovome i imam rješenje.

Jedino ispravno vrijeme za donošenje odluke o stupanju u brak s osobom X je u trenutku kada nismo ni na koji način romantično/osjećajima vezani za osobu X.

Ulazak u romantičnu vezu s osobom X i zaljubljivanje rezultira nemogućnošću realnog sagledavanja mana i vrlina osobe X. Vrline su prenaglašene, a mane racionaliziramo.

Prije važne odluke o doživotnom vezanju, potrebna je pauza - potpuni prekid veze i rastavljenost - fizička, mentalna i osjećajna, na godinu dana ili koliko god je potrebno za postizanje potpune indiferencije prema osobi X.

Po dosezanju potpune indiferencije prema osobi X, u mogućnosti smo realno sagledati je li osoba X lijepa i pametna kao što se činila i jesu li kompromisi potrebni za suživot s osobom X prihvatljivi.

Ako je odgovor pozitivan, dvoje mogu započeti drugi nastavak svoje romantične veze koja će na koncu eventualno rezultirati foolproof brakom.

Ilustracija:
---prva_veza_barem_godinu_dana----||||prekid_veze_barem_godinu_dana||||-----druga_veza---->>brak

Laughing vrlo temeljito.. Wink a opet, hebeš sve, kako se oženiti ako nisi zaljubljen.. i zašto(još veće pitanje..) ? ok, na stranu lovci na pare.. ja kao potpuni nekonformist i nepopravljivi romantik tvoj algoritam smatram nemogućim za postići.. Smile

mvarga je napisao/la: ›
Odgovora na svako tvoje pitanje ima koliko i brakova.
Nikako se ne protivim braku samo sam htio pomalo šaljivim komentarima zabaviti čitatelje foruma.
Mislim da je istina leži negdje između krajnosti da je brak prevaziđena institucija pa do toga da je brak ispunjenje i jedini ispravan cilj u životu (poglavito za žene).

Mislim da svaka osoba treba donositi odluke za sebe. Grci zu zaljubljenost smatrali bolešću i liječili su je. U Indiji se i danas dogovaraju brakovi (kao i u europskoj aristokraciji). Ne mislim da je brak loš. Bliska osoba ti je uvijek potrebna i u radosti i tugi. Ali to ne mora biti nužno brak.

joj da, ovo.. brrrr... imam jednog poznanika (doselio se iz Albanije) kojem su ženu iz Albanije doveli na dan vjenčanja, tj. tog ju je dana upoznao.. Jel si možete tako što zamisliti.. ? Ili, recimo, da imamo kastinski sustav, ti se zaljubio/la, a ne smiješ se oženiti jer je ta osoba ''niža'' od tebe.. brrrrr Rolling Eyes

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.10.2007. 19:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, u Indiji se stvarno dogovaraju vjenčanja. Prijateljica mi je ispričala za jedan indijski bračni par, brak je dogovoren, ali nisu ih prisiljavali da se vjenčaju. Upoznali su se i vjenčali i žive ok, koliko shvatih, i to u Europi.

"Provodadžisanje" baš i nije sasvim nestalo, umjesto babe, tetke, komšinice... koliko ljudi ode na Iskricu i sl.? "Medij" se promijenio.

Ma Steam se sprda....

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: