Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Festetić:Pivarski dani Tvrđi su donijeli samo pijance i buku

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2007. 12:51 
Naslov:  Festetić:Pivarski dani Tvrđi su donijeli samo pijance i buku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vijeće Gradske četvrti Tvrđa jučer je poručilo - sljedeće godine Dani piva neće se održavati u Tvrđi! Rekao je to na konferenciji za novinare potpredsjednik Vijeća Četvrti Mario Festetić govoreći o problemima stanara vezanih uz manifestaciju “Jesen uz Osječko 2007.”.

- Na prostoru Tvrđe živi desetak tisuća stanovnika, koji su izravno ili neizravno oštećeni zbog manifestacije. Protiv buke se ne može, uvijek će je biti i ona nije glavni problem. Problem je točenje i prodaja piva maloljetnicima, koji pod utjecajem alkohola čine nepodopštine. Telefon u našoj četvrti neprestano zvoni, ljudi se žale, stanje je postalo nepodnošljivo - rekao je Festetić.

Kao rješenje situacije vidi isključivo dislociranje šatora i cjelokupne manifestacije, stoga najavljuje borbu sljedeće godine.

- Borit ćemo se i izboriti da se ova manifestacija makne iz Tvrđe. Smatram kako je najbolje moguće rješenje da ona bude smještena na lijevoj obali Drave, na prostoru Copacabane. Želimo da se Tvrđa zaštiti od pijanih maloljetnika, povraćanja i mokrenja, - zaključio je dopredsjednik.

Predsjednik Vijeća Četvrti Darko Cvijić osvrnuo se, pak, na javni red i mir na području GČ Tvrđa u vrijeme kada se ne održava pivarska manifestacija.

- Noćni klub “West”, na uglu Stepinčeve i Kašićeve ulice, već je duže vrijeme problematično mjesto. Građani upozoravaju na tučnjave na tom prostoru, iako se klub nalazi stotinjak metara od Policijske uprave. Na sastanku s policijom zahtijevali smo veći broj ophodnji na prostoru naše gradske četvrti i dobili smo odgovor da dvanaest policajaca patrolira na tom prostoru u noćnim satima. Očito je da treba povećati broj policajaca - istaknuo je Cvijić.

Govoreći o prodaji alkohola maloljetnicima, Cvijić je kao glavne krivce prozvao benzinske postaje.

- Rješenje je zabrana prodaje alkohlonih pića na benzinskim postajama, jer maloljetnici tako najlakše dolaze do 'cuge'. Tamo se vikendima proda više alkohola nego benzina, zaključio je Cvijić.

Benašić: Lokacija treba mijenjati
Zlatko Benašić smatra da se sljedeće godine lokacija mora promijeniti jer “nije u redu da građani ispaštaju zbog nečije zabave”.
- Prošla vlast sve je dogovorila i sada se ništa više ne može mijenjati, međutim sljedeće godine situacija mora biti drugačija, rekao je Benašić.

Mađarević: Normalno je tući se
Oglasio se i Vladimir Mađarević, menadžer agencije Noktua, koja je organizator ove manifestacije. On napominje da je prodaju pića maloljetnicima nemoguće suzbiti, te kako su tučnjave, uriniranje i opijanja normalne pojave na sličnim događanjima.

Autor: Goran Milanović/Glas-Slavonije.hr



Update 15.10.2007.
Mađarević: Kategorički sam protiv nasilja i alkoholiziranja maloljetnika

Vladimir Mađarević, menadžer agencije “Noktua”, koja je organizirala manifestaciju Jesen uz Osječko, reagirao je na članak u Glasu SlavonijePivarski dani Tvrđi donijeli samo pijance i buku”, koji donosi i njegovu izjavu u kojoj stoji: “Normalno je tući se”.

- Manifestacije poput ove (Dani Karlovačkog piva, Špancir fest, pa i karnevali u Rio de Janeiru, Veneciji) oduvijek su organizirane u središtima gradova. To su događaji koji po svojoj prirodi okupljaju velik broj ljudi, te slijedom toga povećavaju mogućnost buke, smeća, konzumacije alkohola, a samo sporadično i pokušaja nasilja. Kategorički sam protiv nasilja, maloljetničke konzumacije alkohola i svih drugih neprihvatljivih oblika ponašanja, te sam sukladno tome spreman ponijeti punu odgovornost kao organizator ovakvog događaja. Zabrana konzumiranje i usluživanje alkohola maloljetnicima istaknuta je na svim prodajnim mjestima u šatoru i izvan njega, no u koncertnoj gužvi teško je prepoznati baš svakog maloljetnika ili od 5.000 posjetitelja zatražiti osobnu iskaznicu, kaže Mađarević.

Autor: Goran Milanović/Glas-Slavonije.hr


Galerija 031: Jesen uz Osječko 2007.
Galerija 031: Jesen uz Osječko - Majke (04.10.2007.)

Galerija 031: Jesen uz Osječko - LET3 i We Come One (05.10.2007.)

Galerija 031: Jesen uz Osječko - Belfast food i Psihomodo Pop (06. i 07. 10.2007.)

Galerija 031: Jesen uz Osječko - Vatra (08.10.2007.)

Galerija 031: Jesen uz Osječko - Gužva u 16-ercu (kolaž) (10.10.2007.)

Galerija 031: Jesen uz Osječko - TBF (kolaž) (11.10.2007.)

Galerija 031: Jesen uz Osječko - Marijan Ban i Diktatori (12.10.2007.)


Zadnja promjena: Leon; 15.10.2007. 15:17; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.10.2007. 13:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

superiška
najbolje bi bilo da svi samo damo pare da pivovara ne propadne i da ne bude uopće nikakve manifestacije.

mislim poduzetnici naprave oktoberfest i nitko se ne žali a mi neki mali dernek i odmah "svi na noge"

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2007. 13:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni su osobno ovi dani piva koma...

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.10.2007. 13:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja ne kontam sta su se svi uzlajali oko buke???

Pa koncerti su, normalno je da ima buke...

Veliki festivali u svim se gradovima odrzavaju u sredistu mjesta, a ne na nekoj poljani u pizdi materinoj...

Prodaja alkohola maloljetnicima je zakonom zabranjena i prekrsitelja treba kaznit, tako zakon nalaze. No, prituzbe na buku su mi debilne. Jebote, kada se nista ne dogadja samo seremo kako zivimo u jebenom gradu u kojemu nema nikakvih aznimljivosti, a kada netko nesto organizira (i to besplatno), odma svi navale da je bucno i da ljudi pisaju...

Jebes mi sve, stvarno smo seljacine.

Pa ja zivim u blizini, kada otvorim prozor cujem sve kao da sam tamo i na ternutak mi zasmeta, ali je definitivno bolje da se nesto cuje nego da zivimo u gradu kojeg svi zaobilaze...

Da je sator kod katakombi isto tako bi jecalo cijelim gradom, a mozda i jace jer korito Drave jako dobro nosi zvuk...

Tko zeli ic spavat u 20 sati poslje dnevnika te se buditi naspavan u 6 ujutro, neka se preseli u Ernestinovo, Klisu, Čepin...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ajwar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 769
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2007. 13:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

circa ti si legenda!!!! osijek031.com smile
živio circa

_________________
- ubili ga ko zeca -

"pa pogledajte Nenada Bjelicu kak ulaže u Osijek, on ulaže u nekretnine!"
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.10.2007. 13:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A i plemeniti Festetić mi bas i nije simpatican.

Kao brine se o problemima malih ljudi, a dolazi iz posve drugog svijeta i uistinu nema pojma koji su to problemi stanara "njegove" Gradske Četvrti...

Lik jako voli slusat samog sebe, a ove teme se dotaknuo samo da dospije u novine...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.10.2007. 13:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la: ›
mislim poduzetnici naprave oktoberfest i nitko se ne žali a mi neki mali dernek i odmah "svi na noge"


Oktoberfest je odlican primjer!
Gledao sam neku reportazu na TV-u, gostii dolaze iz Australije, Kine, Burkine Faso...
A dolaze na sta? Dolaze na festival piva i dekoltiranih konobarica... Nema tu velike pameti, samo dobra zabava, a svaki gost ostavi pozamasnu hrpicu eura... Jebote, ja bi sve dao da mi netko cijeli dan urla pod prozorom samo da to adekvatno i plati...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kugla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 467
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2007. 13:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma sve su to neki čobani budale Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.10.2007. 13:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bila sam na oktoberfestu bemti uđrš unutra a oni pod šatorom okreću vola.... ideeeeeš. pive u potocima... auuuu majko

a pogledaj guču nema većeg derneka na balkanu, a definitivno ni bolje. cijelo selo živi za tjedan dana u godini. nemaju čak niti hotel-motel. za 20 eura iznajmljuju u dvorištu mjesto za postaviti šator.

kreveti su raspordani po nekoliko mjeseci unaprijed...

svako jutro dan kreće u 7 ujtro sa 3 pucnja iz topa, naravno to je samo službeno jer tamo se ne prestaje dernečiti 24 sata....

zaključak je da jedino nama smetaju pare, umjesto da napravimo osječki "oktoberfest" mi ćemo i to istejrati iz grada koji živi od stanogradnje, kafića i trgovina

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.10.2007. 13:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Predlazem da novi, stari, bivsi, buduci ili koji god gradonacelnik trenutno bio aktualan pokrene inicijativu za sluzbenu zabranu svakog oblika zabave u gradu i siroj okolici. Obavezan odlazak na spavanje je nakon, takodjer obavezne, vecernje mise, a koga se zatekne na ulici iza 20 sati policija ce ispendrecit i privest. Tako ce Osijekom vladati mir i tisina cime ce se napokon stvoriti uvjeti za ekspolozivan razvoj Osijeka i regije...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
43_23
Offline
Avatar

Ukupno postova: 43
Lokacija: Osijek/D.G.O
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.10.2007. 13:48 
Naslov: Bad ! Bezveze...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajd nek naprave to kod katakombi pa ce vidit..govna..hahahaha..dani piva su ove godine na losem mjestu...grupe su ok, isfurane malo al dobro..pivo je 7 kn, bilo je 5..lokacija prosle godine i cijeli dani piva prosle godine-puno bolji...građani više neznaju šta bi od sebe..dobro kazu, kad nema niceg dosadno je, a kad se neka manifestacija napravi seru zbog buke i pijanih maloljetnika..prejadno i preglupo!Crying or Very sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.10.2007. 14:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To sve je totalna nebuloza, ljudi se odvikli od rokenrola, klinci se furaju na cajke, i svima nešto smeta. Trebamo još više napičit koncerata i to na otvorenom i još glasnije dok raja ne skonta da ovaj grad nastoji živit a ne krepat. Kod nas na Bosutskom je isto sranje s mini teatrom, stalno se netko buni i nastoji ga zatvorit, a to je jedino preostalo mjesto prave svirke i ugođaja u gradu.

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lukko
Offline
Ukupno postova: 127
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.10.2007. 14:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Circa je napisao/la: ›
A i plemeniti Festetić mi bas i nije simpatican.

Kao brine se o problemima malih ljudi, a dolazi iz posve drugog svijeta i uistinu nema pojma koji su to problemi stanara "njegove" Gradske Četvrti...

Lik jako voli slusat samog sebe, a ove teme se dotaknuo samo da dospije u novine...


hehehe... ovaj Festetic je presmijesan lik. Imao sam ga priliku cuti kako bari neke cure za stolom u birtiji (ima to vec nekih 7 godina). Prica je isla ovako nekako... "Znate.... ja vam radim honorarno preko Stuca za SIS..." Plemeniti tajni agent Festa Bond:))) No mora mu se priznat mastovitost i ulet.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.10.2007. 14:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni ne smeta buka, ali mi smeta sto je to sve tako jadno i jeftino ... a jos je jadnije sto su to napravili kraj najvece koncentracije skola.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2007. 14:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gosp. Festetić nije baš idealan kritičar lokalnih zbivanja, jer ne znamo točno u kojoj je sad stranci.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: