Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Rukometaši Osijeka u nedjelju kod Rudara

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65823
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.03.2024. 17:05 
Naslov:  Rukometaši Osijeka u nedjelju kod Rudara
10.03.2024. 18:30
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pobjednik ove utakmice zauzet će prvo mjesto Lige za ostanak. Rukometaši Osijeka i Rudara zasad su bodovno izjednačeni i upravo će u sklopu 4. kola odmjeriti snage. Ulog je sam vrh ligaške ljestvice, a susret je na rasporedu u nedjelju u 18:30 sati u dvorani OŠ Rude.

Izabranici Frane Veraje otvorili su drugu polusezonu s tri pobjede u tri prvenstvena ogleda. Redom su pobjeđivali Metković, Ribolu u Kaštelima, a onda i KTC. Sada ih pak očekuje jedno od težih gostovanja u ligi. Četvrto kolo vodi ih u Rude kod momčadi koja trenutno ima jednak bodovni učinak kao i Osječani.

- Očekuje nas susret dvije ekipe koje su najbolje ušle u drugi dio sezone. Mi s tri pobjede, a Rudar s četiri boda s gostovanja – istaknuo je Osijekov trener Frano Veraja. – Utakmica nam možda nije od presudne važnosti, ali uz pravi pristup i energiju koju imamo iz zadnjih kola, mislim da imamo pravo nadati se bodovima. Ideja i dalje ostaje ista, a to je što prije osigurati miran ostanak u ligi.

S druge strane, rukometaši Rudara osvojili su pet bodova u dosadašnja tri ogleda. Na domaćem su parketu remizirali s Trogirom, u gostima svladali Moslavinu, a ovu su srijedu u nadoknadi odgođene utakmice 1. kola slavili i u Velikoj Gorici. I to kakvim preokretom. Vodila je Gorica gotovo čitav susret, na poluvremenu je imala prednost +6, a onda su izabranici Alena Dujmića preokrenuli rezultat u posljednjih šest minuta. Na kraju su slavili s 27:25 i odnijeli bodove iz Velike Gorice. Momčad je to koja grize do samog kraja, no Osječani su također u sjajnom nizu i u nedjelju nas zasigurno očekuje atraktivan rukomet.

- Da, ekipa Rudara je dugo na okupu, a u zadnje vrijeme su se jako podigli pa u dvije gostujuće utakmice uzeli puni plijen – podijelio je Tomislav Babić, povratnik u osječkim redovima. - Sigurno će nas dočekati puni samopouzdanja i sigurno nam neće biti lako. No, i mi smo također u pozitivnom nizu i ne idemo tamo s bijelom zastavom. Definitivno ćemo imati što za reći. Vjerujem u svoje suigrače – dobro treniramo, atmosfera je odlična i nadam se dobroj utakmici te pozitivnom ishodu.

Stanje na tablici je sljedeće – prvo i drugo mjesto drže Metković, odnosno Trogir koji također imaju 14 bodova, ali utakmicu više. Slijede Osijek i Rudar s jednakim brojem bodova i utakmicom manje. Ovo je tako susret koji će odlučiti tko će nakon četiri kola Lige za ostanak držati vodeću poziciju.


Tekst i foto: RK Osijek

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: