Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Vlada ne da novac za osječku dvoranu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.10.2007. 13:53 
Naslov:  Vlada ne da novac za osječku dvoranu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iako su, prema mišljenjima čelnika nove osječke vlasti, predstavnici Vlade imali više od 400 milijuna razloga, projekt financiranja i izgradnje dvorane Gradski vrt prema modelu nove vlasti s cijenom od 456 milijuna kuna, na jučerašnjem sastanku u Banskim dvorima nije prihvaćen. Usprotivio mu se, kaže nam dogradonačelnik Vladimir Šišljagić, ministar financija Ivan Šuker.

- Potpredsjednik Vlade Polančec i ministrica Matulović-Dropulić bili su korektni i spremno nas saslušali, ali ministar Šuker bio je a priori protiv ovog modela. On i dalje izvlači svoje razloge samo da bi spriječio financiranje dvorane prema ovom modelu koji znači direktno kreditno zaduživanje na rok od 10 godina. Sada mu se zamjerka odnosi na Zakon o izvršenju proračuna, te kaže kako Grad ne može dati Sportskim objektima jamstvo za kreditno zaduženje bez prethodne suglasnosti Ministarstva financija, izvještava Šišljagić.

No Šišljagić smatra da ta tvrdnja ministra Šukera nema pokriće u Zakonu.
- Grad Osijek je i ranije davao jamstva za Sportske objekte, GPP, Centar za predškolski odgoj, te je bio dužan samo izvijestiti Ministarstvo, ne i tražiti suglasnost, kaže Šišljagić.

- Zaključujem da Vlada nema dobre volje za rješavanje ovog problema, već ide na odugovlačenje. Očito je glavna rola povjerena ministru Šukeru, koji u svom državnom proračunu od više od 100 milijardi kuna, ne može u sljedećoj godini pronaći prostora za 200 milijuna za Grad Osijek. Iako se ovim modelom, ni jamstvom ni kreditom ne opterećuje država, već Grad, očito je da Vlada ne želi dvoranu u Osijeku platiti za upola manju cijenu i da bi bili najsretniji kad bi se prihvatio model od 900 milijuna kuna. Šuker je odgovoran za racionalno trošenje državnog novca, tu je da rješava probleme, a ne da ih stvara tamo gdje ih nema, što u ovom slučaju čini. Pitam se kako će Sanader objasniti biračima da Vlada ne može naći rješenje za 200 milijuna, a može osigurati dvije-tri milijarde za most do Pelješca, kaže Šišljagić.

No, on smatra da priča time nije zaključena jer je i sam premijer Sanader javno izjavio kako i kredit dolazi u obzir. Istovremeno, smatra i da su tri radna sastanka s predstavnicima Vlade “dovoljna”.

- Ići ćemo u gradnju dvorane s Vladom ili bez nje! Grad to može i sam. Neće to zaustaviti sve ostale projekte, država će se na ovaj ili onaj način uključiti. Nadam se da će nakon 25. studenoga državu voditi razumniji ljudi kojima neće biti svejedno stoji li nešto 900 ili 450 milijuna kuna, zaključuje Šišljagić.

Autor: Mario Mihaljević/Glas-Slavonije.hr

Foto: steam

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.10.2007. 17:07 
Naslov:  Re: Vlada ne da novac za osječku dvoranu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hoće li cirkus ikad otić iz našeg malog grada?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Aquarius
Offline
Avatar

Ukupno postova: 34
Lokacija: Drvengrad - prva ljuljačka ljevo
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.10.2007. 19:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Ići ćemo u gradnju dvorane s Vladom ili bez nje! Grad to može i sam."

A' oćeš ti Šišljagiću platiti pola dvorane???
Ili će na dvoorana opet koštati 450 mil. kuna + kreditno opterećen grad, da će i moji unuci vraćati kredit.
Daj se idi liječi....

_________________
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Ako moraš lagati, budi kratak...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Igor_OS
Offline
Ukupno postova: 200
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.10.2007. 9:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Aquarius a šta treba opet pustit Zagrebu da nam diktira sudbinu kao zadnjih 15 godina?

Kako ti nije jasno, da je dvorana na kraju koštala 800 mil (što je pretjerano) grad bi platio 400. A ovako će ili 400 (što je za grad isto kao i da je išao po modelu privatnog partnerstva al su sigurni da nitko nije maznio lovu), ili 200 grad i 200 država pa opet dobro.

Probudite se više, vjeruj mi da si zadnjih godina, uostalom kao i ja i mi svi platio i auta i dvorana i ručkova i večera Sanaderu i ekipi u vrijednosti 20 dvorana.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.10.2007. 9:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neb im ni ja dala.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_Jimmy_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1375
Lokacija: Legagrad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.10.2007. 10:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nije ni čude sve dok ovdje ima Glavaševih nasljednika ... ne bi ni ja dao novac ...

_________________
Lock 'n' Load Baby Cool
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.10.2007. 10:14 
Naslov:  Re: Vlada ne da novac za osječku dvoranu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moraju birat između dva zla: ako ne daju, dat će ovima materijala za galamu o zapostavljanju, a i ponovno će ispast nevjerodostojni jer je Sanader u Saboru izjavio da će podržat projekt, a s druge strane ako daju, priznaju da je ovo Đapićevo JPP bila mega muljaža koju su oni odobrili.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.10.2007. 10:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovaj me cirkus podsjeća na jedan puno bolji:




(Monty Python's Life of Brian)

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Aquarius
Offline
Avatar

Ukupno postova: 34
Lokacija: Drvengrad - prva ljuljačka ljevo
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.10.2007. 15:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Igor_OS je napisao/la: ›
Aquarius a šta treba opet pustit Zagrebu da nam diktira sudbinu kao zadnjih 15 godina?
Probudite se više, vjeruj mi da si zadnjih godina, uostalom kao i ja i mi svi platio i auta i dvorana i ručkova i večera Sanaderu i ekipi u vrijednosti 20 dvorana.
Kako ti nije jasno, da je dvorana na kraju koštala 800 mil (što je pretjerano) grad bi platio 400. A ovako će ili 400 (što je za grad isto kao i da je išao po modelu privatnog partnerstva al su sigurni da nitko nije maznio lovu), ili 200 grad i 200 država pa opet dobro.

Ne treba pustiti Zagreb, ali treba dostaviti svu dokumentaciju koju vlada traži. Pa i oni (HDDSB) su tražili dokumentaciju od Đapića, s sada se foliraju.
I plaćanje dvorane kroz 10 godina, kredit. na kraju će nas koštati više nego na 25 JJP (moje mišljenje), iz razloga zaduživanja grada i nemogućnosti realizacije ostalih gradskih projekata.
Ono što me zanima je cijena dvorane sa gradnjom i održavanjem ne na 10 već na 25 godina., jer znamo da je JJP model na 25 godina. Kad budemo imali taj koštovnik, moći ćemo usporediti obje cijene i modele gradnje ( kredit ili JJP), do tada je ovo samo farsa....
Ne zaboravite da su nam baš oni diktirali sudbinu zadnjih 15 godina. Samo su promjenili klupske boje.
Nadam se da će ipak doći do izbora u našem gradu.
Btw:
Autor ovog članka nije pristaša nijedne političke stranke i ovo je samo kritički osvrt na događanja u gradu, te bi sve bilo isto i da je neka druga stranka u pitanju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
av8or
Offline
Avatar

Ukupno postova: 189
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.10.2007. 22:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim treba Sisljagica pitati kako sada dvorana kosta 456 milijonceka???? Pa to je za 200tinjak milioncica vise nego njegov prvotni cjenovnik!!
Pa zar nije u onom njegovom famoznom letku bila neka cijena od oko 200tinjak milioncica?
Malo sam zaboravan, pa ako sam u krivu, svima forumasima dozvoljavam da me isprave!

_________________
Ovo je zemlja kojom - i u kojoj - vladaju populisti, bleferi, manipulatori, prevaranti, plemenski vođe, lažni proroci...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
VESP
Offline
Ukupno postova: 285
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 11.10.2007. 19:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa ako netko nesto zeli zavlaciti najlakse je reci da je nepotpuna dokumentacija!Zasto se javno ne kaze koji dokumenti fale,ovi drugi neka ih javno dostave i prica gotova?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.10.2007. 19:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

VESP je napisao/la: ›
Pa ako netko nesto zeli zavlaciti najlakse je reci da je nepotpuna dokumentacija!Zasto se javno ne kaze koji dokumenti fale,ovi drugi neka ih javno dostave i prica gotova?!

zato što tako funkcionira birokracija. kao kad dođeš na šalter, pa ti kaže da ti fali neki papir. nabaviš taj papir i ponovo dođeš, onda ti kaže da ti fali neki drugi papir. kad nabaviš i taj, onda ti kaže da neki papir, kojeg začudo imaš, ne valja ili mu je istekao rok valjanosti... kužiš, nikad se ne događa da dođeš, i da ti odmah pregleda SVE papire koje imaš i kaže: ovako, treba vam još to, to i to, a ovaj morate promijeniti. to jednostavno ne ide tako. a ovo s dvoranom je ista ta birokracija, samo na malo višoj razini.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: