Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Reinkarnacija..

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.10.2007. 11:47 
Naslov: Idea Reinkarnacija..
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

REINKARNACIJA ( ponovno rađanje ). Reinkarnacija je oduvijek privlačila zanimanje najrazličitijih slojeva društva. Tibet reinkarnacija ili Reinkarnacija Tibet se u našem društvu najviše povezuje sa jednim čovjekom – Dalai Lama, kojega budisti poštuju kao inkarnaciju Avalokiteshvare - Bude neizmjernog milosrđa. Na Tibetu, još od trinaestog stoljeća njeguju tradiciju prepoznavanja inkarnacija ili tulkus-a. To bi značilo, kada jedan ostvareni učitelj umre, on ili ona, može ostaviti točan nagovještaj o tome gdje će biti ponovno rođenja.
U posljednih 150 godina na raznim stranama svijeta, osobito na orijentu, primjećeno je i ustanovljeno da djeca vrlo niske životne dobi govore ili rade stvari koje nisu mogli naučiti za ovoga života. Jedino alternativno objašnjenje dao je egzorcizam – opsjedanje vragom, jer prilikom nekih egzorcističkih rituala, djeca ili ljudi govorili bi nekim drugim jezicima. Sve se to tumačilo kao manifestacija sila zla, sila mraka - odnosno demona. Kod novorođenčadi, ako bi uočili neku deformaciju, ožiljak, sve su to pripisivali prijašnjoj inkarnaciji, odnosno, grijesima iz prijašnjeg života.
...fenomen reinkarnacije je bio poznat još u antičko doba u svim dijelovima svijeta. Svatko je drugačije doživljavao prijelaz duše ( kao energije ) iz jednog tijela u drugo, ovisno o vremenu, kulturi... Pogrešno bi bilo reći da je čovjek u kamenom dobu o tim stvarima uopće i razmišljao, jer razmišljanje o reinkarnaciji započinje tek sa ljudskom evolucijom. U fazi evolucije čovjek je bio u stanju da razmišlja o dugom, dalekom putovanju naše duše kao i o našoj sudbini. Prije toga više su se bavili kultom mrtvih, da bi mrtvi vječno živjeli na zemlji. Egipatske misterije uče nas o fenomenu preživljavanja duše. Oni su vjerovali u seljenje duše iz jednog tijela u drugi. U tajnama Iside razlikovali su materijalno tijelo * khat *, tijelo - nešto između materijalnog i duha * kha * (danas mi to nazivamo astralno), te na kraju čisti duh * khou *.
Indija je područje gdje oduvijek vjeruju u fenomen ponovnog rađanja. Indija kroz knjige Vede progovara o tom vrlo značajnom segmentu ljudskog razmišljanja, odnosno o toj doktrini. Obično se o tijelu govori samo kao o iluziji. Po njima, naše tijelo ne predstavlja stvarnost. Mi smo sami svoji zarobljenici, robovi, a aludiramo da smo stvarni. Naša duša s tijelom se samo pročišćava da bi došla do pročišćenja tj. finalnog spasenja ili prosvjetljenja.
izvor: http://www.sipan.hr/reinkarnacija.htm

Reinkarnacija i karma u Bibliji

Jeanine Miller

Općenito govoreći, ljudi ne znaju da u Novom zavjetu postoje određene reference koje jasno upućuju na reinkarnaciju. Zapravo, mnogi se pitaju zašto se, ako je s religioznog gledišta tema reinkarnacije tako važna, ona tako malo spominje u Bibliji.

Jedan logičan odgovor je da je činjenica reinkarnacije, barem u Novom zavjetu, jednostavno prihvaćena kao nešto samo po sebi razumljivo, baš kao što mi kao nešto samo po sebi razumljivo uzimamo da zdravo drvo ujesen gubi lišće, a na proljeće dobiva novo.

Razmotrimo dokaze koji nas upućuju na takav zaključak:
Prvi znak prihvaćanja reinkarnacije nečega što je samo po sebi razumljivo nalazimo u evanđelju po Mateju, 11:13-14, 16:13. Isus pita svoje učenike: ''Tko ljudi govore da sam ja, Sin Čovječji?" (Mat. 16:13), a oni odgovaraju: ''Jedni govore da si Ivan Krstitelj, drugi da si Ilija, a treći da si Jeremija ili koji od proroka.'' (Mat. 16:14). Kako je moguće da su smatrali da je Isus netko od njih ako ne u jednom od svojih prijašnjih života? Ilija i Jeremija živjeli su stoljećima prije Isusa. Što se tiče Ivana Krstitelja, ne može se govoriti o reinkarnaciji, budući je bio pogubljen za vrijeme Isusova života, ali čini se da su neki ljudi smatrali da je duh Ivana Krstitelja mogao nadahnjivati Isusa. Ako su ljudi govorili na taj način, to očito ukazuje na to da je princip reinkarnacije bio prihvaćen kao gotova činjenica. Isto tako, to što Isus postavlja takva pitanja pokazuje da je svjestan učenja (o reinkarnaciji, op. p.) i da se slaže s njime.
Što se tiče njegovog prošlog identiteta, Isus nije bio sklon govoriti o njemu. Mnogo više ga je zanimalo što su o tome mislili njegovi učenici: "A vi, reče im – za koga me držite?" (Matej, 16:15). A Šimunov odgovor da je Isus zapravo Krist, sin Boga živoga i da ništa drugo nije važno, zadovolji Krista te odmah učini Šimuna Petra kamenom-temeljcem svoje crkve. Bit je u tome da nije važno što smo bili u prošlosti i pokušaj da obnavljamo svoje prošle identitete predstavlja neprimjerenu i nepotrebno poistovjećivanje s osobnošću.

Treći navod dolazi kao pitanje u vezi slijepog čovjeka: "Tko je sagriješio, on ili njegovi roditelji, da se slijep rodio?" (Ivan, 9:2:3). Kako čovjek može zgriješiti prije rođenja? Osim ako grijeh nije počinjen u drugom životu. Apostoli ne pitaju koja VRSTA grijeha je rezultirala sljepoćom, nego TKO je zgriješio, uzimajući kao gotovu činjenicu da sam grijeh može prouzročiti teške posljedice.
Nadalje, grijeh je mogao biti počinjen ili od strane čovjeka, u njegovom prošlom životu, ili od njegovih roditelja. To podrazumijeva kako to da se grijesi roditelja očituju na djeci, što je biblijsko učenje, tako i to da postoji duša i stoga ispašta za prijestupe iz prijašnjih života.

Isus ne priječi apostolima da mu postavljaju takva pitanja. Da je to učenje njemu strano, upozorio bi ih da govore besmislice. On jednostavno zauzima drugačiji stav. Njegov odgovor "nije sagriješio ni on ni roditelji njegovi, nego je rođen slijep da bi se na njemu očitovala Božja djela" (Ivan 9:3) implicira da učenje o karmi (a stoga i učenje o reinkarnaciji koje iz njega proizlazi) nije uvijek pravilno shvaćeno i da ljudi nisu nužno uvijek odgovorni za nesreće koje ih zadese.

Što se tiče karme, zanimljiv pasus nalazimo u Evanđelju po Luki: "Galilejcima kojih je krv Pilat pomiješao s krvlju njihovih žrtava" (Luka, 13:1). U svom komentaru Isus kaže: "Mislite li da su ti Galilejci, jer tako nastradaše, bili najveći grješnici od svih Galilejaca? Ne, kažem vam! Štoviše, nego ako se ne pokajete, svi ćete tako izginuti." (Luka, 13:2-3). Citat implicira da se nesreće nekima ne događaju zato što griješili više od drugih, nego da svi imamo pogrešne stavove (op.p. - u izvorniku, attitudes), a pogrešni stavovi vode do nesreća ove ili one vrste.
izvor: http://www.share-international.net/hrv/arhiv/ezoterika/reinkarnacija_i_karma.htm

u topicu - deja vu- je bila spomenuta reinkarnacija, prošli životi itd.., pa me, evo, zanima -što vi mislite o tome.. ? I kako komentirate gornje članke?

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.10.2007. 13:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam nešto gadno zgriješio u prošlom životu glede ljubavi jer u ovom životu nikako na zelenu granu Sad .
Inače vjerujem u reinkarnaciju, jednostavno ne mogu vjerovat da nakon smrti nema ničeg, onak baš ništa, crno, bezsvjesno stanje, ništavilo, to mi ne ide u glavu i kao takvo to ne prihvaćam, pošto nevjerujem u Boga kao takvog, starog sijedog čiču koji je stvorio svijet, vjerujem u život nakon smrti, reinkarnaciju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.10.2007. 13:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

apsolutno vjerujem, čak jedna od rijetkih stvari u koje vjerujem..
čitala sam u jednoj knjizi jednu fenomenalnu stvar: klincu od jedno 3-4 godine se rodila mala seka i tražio je starce da ostane s njom sam u sobi. dopustili su mu, ali su, naravno, škicali iza vrata. klinac je rekao bebi: "molim te, reci mi kako izgleda bog. ja počinjem zaboravljati.."
naježim se od toga svaki put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.10.2007. 13:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bemti Cat! nije ovo tema 'strašne priče'. Smrzla sam se... brrr...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.10.2007. 13:42 
Naslov:  Re: Reinkarnacija..
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

He he, evo pa ako vas zanima, žisto za zabavu, tko ste bili u prošlom životu Very Happy
Tko sam bio/la

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.10.2007. 13:45 
Naslov:  Re: Reinkarnacija..
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo ja sam bio žensko, zlatar ili urar Very Happy

I do not know how you feel about it, but you were female in your last earthly incarnation.

You were born somewhere around territory of modern Central England approximately on 1325.
Your profession was jeweler, watch-maker.

Your brief psychological profile in that past life:
Such people are always involved with all new. You have always loved changes, especially in art, music, cooking.

Lesson, that your last past life brought to present:
The world is full of ill and lonely people. You should help those, who are less fortunate than you are.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Metalucifer
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: NYC
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.10.2007. 18:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hmmm...pa i vjerujem i ne.Po tim nekim pitanjima sam malo previše komplicirana osoba i moja glava je poprilično čudna nastamba...Ela zna o čemu pričam,hihi.
Osobno ne vjerujem u biblijske bajke,ali isto tako ne i da je smrt kraj svega.Nešto postoji iza toga svega...šta ne znam,ali me jako jako zanima i nestrpljiv sam.Možda je taj "kraj" za svakoga i drugačiji,ovisno o uvjerenjima te osobe.
Što se tiče linka kolege Monstruma,evo i mog rezultata:

Diagnosis:
I do not know how you feel about it, but you were female in your last earthly incarnation.

You were born somewhere around territory of modern Spain approximately on 1675.
Your profession was seaman, cook, carpenter.

Your brief psychological profile in that past life:
Natural talent of psychologist, you knew how to use the opportunities. Cold-blooded and calm in any situation.

Lesson, that your last past life brought to present:
Your problem -- to learn determination and persistency. Every misfortune should crash upon your strong will.

_________________
"...sve čopore i sva jata,sve od blata sve od zlata...progutat će danas ista vatra..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.10.2007. 18:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): › klinac je rekao bebi: "molim te, reci mi kako izgleda bog. ja počinjem zaboravljati.."


Predivno! Klinci me ponekad (često) zbilja znaju fascinirati. I uistinu vjerujem da o nadnaravnom znaju više nego mi, veliki. Imala sam milijun dokaza za to. Možda je upravo to razlog zbog kojega tako iskreno vjeruju u anđele i čuda... a možda se i s razlogom ne sjećamo prvih godina svoga života.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Metalucifer
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: NYC
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.10.2007. 18:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la (Pogledaj post): › Predivno! Klinci me ponekad (često) zbilja znaju fascinirati. I uistinu vjerujem da o nadnaravnom znaju više nego mi, veliki. Imala sam milijun dokaza za to. Možda je upravo to razlog zbog kojega tako iskreno vjeruju u anđele i čuda... a možda se i s razlogom ne sjećamo prvih godina svoga života.


Slažem se.
Moje je uvjerenje da čovjek što je stariji sve je više zatucaniji i ograničeniji (narodski rečeno - gluplji) jer se ljudima stalno serviraju nekakva znanstvena objašnjenja svega i svačega.Sve ima svoju svrhu,pa tako i ta objašnjenja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.10.2007. 20:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

divni ste mi s vašim komentarima.. ! Smile
evo moje dijagnoze.. baš zanimljivo, čak se donekle i podudara s ovim kakva sam danas.. Very Happy
Diagnosis:
I do not know how you feel about it, but you were male in your last earthly incarnation.

You were born somewhere around territory of modern USA South-West approximately on 1375.

Your profession was preacher, publisher, scribbler of ancient inscriptions.

Your brief psychological profile in that past life:
Timid, constrained, quiet person. You had creative talents, waited till that life to be liberated. Sometimes environment considered you strange.

Lesson, that your last past life brought to present:
Your main task -- to make the world more beautiful. Physical and spiritual deserts are just waiting for your touch. Keep smiling!

ono što mene sad buni kod svega ovog je... svi koji su postavili svoj ''past life'' prema Monstrumovom naputku su rođeni 13, 14. st ... itd.. e, a di nam je duša onda bila otada do sad?

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2887
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.10.2007. 20:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja ne vjerujem u reinkarnaciju...prije nekoliko stotina godina na svjetu je bilo oko tri milijarde ljudi...danas nas je oko 7 milijardi...di su ove 4 milijarde duša bile prije nekoliko godina. Želim reci da nas je svake godine sve više, a da je reinkarnacija istinita, onda bi broj ljudi uvijek bio isti (jedan umre=jedan se rodi)

_________________
----------Daniel Antunović----------

U Bibinim raljama | Legiranje |Triki&TV
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Metalucifer
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: NYC
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.10.2007. 20:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zeros je napisao/la (Pogledaj post): › Želim reci da nas je svake godine sve više, a da je reinkarnacija istinita, onda bi broj ljudi uvijek bio isti (jedan umre=jedan se rodi)


Ok ima smisla ali možda reinkarnaciju treba i zaslužiti...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.10.2007. 20:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zeros je napisao/la (Pogledaj post): › ja ne vjerujem u reinkarnaciju...prije nekoliko stotina godina na svjetu je bilo oko tri milijarde ljudi...danas nas je oko 7 milijardi...di su ove 4 milijarde duša bile prije nekoliko godina. Želim reci da nas je svake godine sve više, a da je reinkarnacija istinita, onda bi broj ljudi uvijek bio isti (jedan umre=jedan se rodi)


Čekaj al ne računaš i životinje, ja si kontam ako si bio đubre u ovom životu sljeduje te život svinje i obratno Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
game
Offline
Avatar

Ukupno postova: 474
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.10.2007. 20:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja ženka iz sjeverne afrike, 15. st., farmerica i krojačica koja je tražila mudrost i istinu..
i mogla sam vidjeti svoje buduće živote...
pa ako trebate kakve krojačke iliti možda vidovnjačke usluge, slobodno se obratite pm-om...usluge naplaćujem po dogovoru Smile
(a znala sam da ću vam sada pisati ovo, još davne 1465.)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.10.2007. 20:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

....reinkarnacija je cista izmišljotina....kad otegneš papke...nema nicega.....osim gozbe za crve......Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: