Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Danas o dvorani Gradski vrt u Banskim dvorima

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.10.2007. 8:47 
Naslov:  Danas o dvorani Gradski vrt u Banskim dvorima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Predstavnici Grada Osijeka, predvođeni novim gradonačelnikom Zlatkom Benašićem, danas (2. listopada 2007., op. ur.) bi se u Banskim dvorima trebali sastati s potpredsjednikom Vlade Damirom Polančecom i predstaviti mu rezultate natječaja gradske tvrtke Sportski objekti za gradnju dvorane Gradski vrt. No, iako su ponude otvorene u petak 28. rujna, rezultati natječaja još nisu objavljeni.

Dogradonačelnik Osijeka Vladimir Šišljagić ističe da se može reći kako je ukupna cijena dvorane prema modelu klasičnog kredita, za koji su Sportski objekti i raspisali natječaj, "nekoliko stotina milijuna kuna niža od cijene po modelu JPP-a od 843 milijuna kuna, koju je podupirao HSP".

- Ne možemo još izaći s cijenom u javnost, jer natječaj mora proći Nadzorni odbor, Gradsko poglavarstvo, a u konačnici i Vladu. Upravo sam poslao još jedan dopis gospodinu Polančecu da nam potvrdi sastanak i njemu ćemo, naravno, predočiti rezultate natječaja. Uvjeren sam da će nakon ovoga Vlada morati podržati naš model, jer ne vidim ni jedan argument da ga odbije - rekao je Šišljagić.

Kako je istaknuo, za sastanak s Polančecom, osim rezultata natječaja i cijene gradnje, pripremljeni su svi ostali potrebni dokumenti vezani uz kreditnu sposobnost Grada i načine financiranja gradnje, kao i rezultati natječaja za izbor banke kreditora, koji su za javnost također još tajna.

- Gospodin Polančec na prošlom se sastanku složio da nema razloga ne prihvatiti jeftiniji model. Mi ga sada nudimo sa svim argumentima koji govore tomu u prilog. Očekujem da ćemo danas dobiti načelno mišljenje, a za najviše dan-dva, nakon što stručne službe Vlade provjere naš model, očekujemo i konkretan odgovor - ustvrdio je Šišljagić.

Bivši gradonačelnik Anto Đapić, koji je najveći zagovornik gradnje dvorane po modelu JPP-a, smatra pak da Vlada neće donijeti nikakvu odluku dok ne budu poznati rezultati nadzora Središnjeg državnog ureda za upravu u vezi s zahtjevom HSP-a za poništenje nedjeljne sjednice Gradskog vijeća, na kojoj su, po njima nelegalno, izabrani novi članovi Gradskoga poglavarstva.

- Mislim da se Vlada neće zaletjeti i da će sačekati rezultate nadzora. Naime, u slučaju da Vlada prihvati njihov model, u što sumnjam, a Središnji ured poništi sjednicu, Vlada bi se našla u nezgodnoj situaciji, jer opet ne bi imala s kime potpisati ugovor. No, ja općenito smatram da Šišljagićev model neće proći, jer je ministar Ivan Šuker na prošlom sastanku jasno rekao da Vlada ne može podržati financiranje klasičnim kreditom - rekao je Đapić, a Šišljagić drži da Vlada ne smije čekati nikakve rezultate nadzora.

- To bi bilo politiziranje i ponavljam da odluku očekujem za dan-dva - zaključio je Šišljagić.

Piše: Nikola Patković/Jutarnji.hr

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: