Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Studirati pravo i ekonomiju (nastavak rasprave)

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.09.2007. 14:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moram priznati da mi je ovaj članak izrazito zabavan. Curi želim sve najbolje u, kako je navedeno, spajanju "znanja" s ekonomskog faksa u Osijeku i hobija fotografije. No ako joj je glavna ambicija odlazak u Zagreb, neće daleko dogurati.

Ali, "već se dvije godine aktivno bavi fotografijom", "Dodaje kako se fotografijom bavi cijeloga života, a uz to, kao i studiranje, bavi se i web i grafičkim dizajnom", ili " Vježbali smo portretiranje na slavnim osobama, poput Super Silve, članova benda ET, Ive Bagić i drugima", ili "pet njenih radova objavljeno je u meksičkom udžbeniku o fotografiji za srednje škole "...

Ovi studenti ekonomije stvarno imaju previše vremena. No to je valjda tako kad ti na faksu caruju Medić, Crnjac i slični. Ja bih samo izrazio skepsu prema svim samoukim fotografima, web dizajnerima, i sličnima, jer ih već ima mali milijun. Tu je i problem nedavne rasprave o EU, teško to može proći bez diplome.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
alanis
Offline
Ukupno postova: 20
Lokacija: osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.09.2007. 14:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la: ›
Moram priznati da mi je ovaj članak izrazito zabavan. Curi želim sve najbolje u, kako je navedeno, spajanju "znanja" s ekonomskog faksa u Osijeku i hobija fotografije. No ako joj je glavna ambicija odlazak u Zagreb, neće daleko dogurati.

Ali, "već se dvije godine aktivno bavi fotografijom", "Dodaje kako se fotografijom bavi cijeloga života, a uz to, kao i studiranje, bavi se i web i grafičkim dizajnom", ili " Vježbali smo portretiranje na slavnim osobama, poput Super Silve, članova benda ET, Ive Bagić i drugima", ili "pet njenih radova objavljeno je u meksičkom udžbeniku o fotografiji za srednje škole "...

Ovi studenti ekonomije stvarno imaju previše vremena. No to je valjda tako kad ti na faksu caruju Medić, Crnjac i slični. Ja bih samo izrazio skepsu prema svim samoukim fotografima, web dizajnerima, i sličnima, jer ih već ima mali milijun. Tu je i problem nedavne rasprave o EU, teško to može proći bez diplome.


joj daj molim te,sta si se sad uhvatio za to sto ona studira ekonomiju...da ne studira nista onda bi rekao- eto kakvu poruku saljemo mladim ljudima...ne studirajte, primite se fotoaparata i mlatite pare!

curi sve cestitke,fotke su stvarno dobre!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.09.2007. 14:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma ne, nisam se ja ničeg uhvatio. Dapače, dobro da je netko i u Meksiku izašao. Samo sam htio reći, ovako pojednostavljeno, da su ekonomski fakulteti u Hrvatskoj sranje (što nije ni čudno kad pogledamo kakva nam je ekonomija), no to je već offtopic.

Ako mala uspije, nitko sretniji od mene. Mada bi možda bilo bolje da ima neku prijateljicu koja se ne libi slikati gola, jer je sisa brži put do uspijeha. Pejzaže i portrete slikaju i turisti. No fotke su dobre, istina.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.09.2007. 15:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la: ›
Ovi studenti ekonomije stvarno imaju previše vremena.


true. zato imaju vremena razvijat se u drugim sferama zivota.

Citat: ›
No to je valjda tako kad ti na faksu caruju Medić, Crnjac i slični.


cujem da medica nesto proganjaju zadnjih dana.. a crnjac je besmrtan Smile

Citat: ›
Ja bih samo izrazio skepsu prema svim samoukim fotografima, web dizajnerima, i sličnima, jer ih već ima mali milijun. Tu je i problem nedavne rasprave o EU, teško to može proći bez diplome.


da, ali se razlikuju oni koji su se totalno tomu posvetili i u tome su dobri, prepoznati i priznati od struke.. i oni drugi, prema kojima ti opravdano izrazavas skepsu.

mislim da marinče ima u najmanju ruku kvalitetne radove, a i fotošopom se zna služit.. web dizajn nisam proučavao.

anyway, marina.. čestitam, iako je to već stara vijest! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladen.jr
Offline
Avatar

Ukupno postova: 332
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.09.2007. 16:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ima i tu nešto, ali su u Osijeku mahom svi lošiji od onih u Zg, kolio god to nitko tko studira u Osijeku ne želi priznati. Osim toga nema tu šta tko komentirati ako nije studirao na oba mjesta pa da govori iz iskustva. Nisu loši fakulteti nego navike i samovolja profesora i asistenata, a na štetu studenata.
Ali ovo je offtopic ako se ne varam?

_________________
osijek031.com smile Mislim, dakle jesam! osijek031.com smile
osijek031.com smile "Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.09.2007. 16:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Yap.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.09.2007. 3:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mladen.jr je napisao/la: ›
Pa ne skače nigdje, samo prva rečenica se odnosi samo na ekonomiju.

Hm, hm... ekonomija i pravo u Osijeku *jesu* veće sranje od ostalih fakulteta jer se ispiti kupuju i/ili poklanjaju, a kad ih završiš možeš komotno raditi u minimarketu ili brati metlice. Posebice sa ovim potonjim.

Kad završiš Pedagoški, možeš sutradan otići u školu predavati... kad završiš građevinu ili ETF, možeš sutra biti pripravnik u nekoj firmi. Na nekom normalnom faksu, kojeg nisu zaposjeli nostalgičari za zavičajem, pripremit će te da s razlogom budeš imatelj diplome, a ne da ti se smiju iza leđa....

U biti, loše navike i samovolja profesora *čine* fakultete lošima i zato i jesmo akademska ciganska mahala u odnosu na Zagreb.

Uff, damn... odoh u offtopic Shocked

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.09.2007. 9:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la: ›
mladen.jr je napisao/la: ›
Pa ne skače nigdje, samo prva rečenica se odnosi samo na ekonomiju.

Hm, hm... ekonomija i pravo u Osijeku *jesu* veće sranje od ostalih fakulteta jer se ispiti kupuju i/ili poklanjaju, a kad ih završiš možeš komotno raditi u minimarketu ili brati metlice. Posebice sa ovim potonjim.

Kad završiš Pedagoški, možeš sutradan otići u školu predavati... kad završiš građevinu ili ETF, možeš sutra biti pripravnik u nekoj firmi. Na nekom normalnom faksu, kojeg nisu zaposjeli nostalgičari za zavičajem, pripremit će te da s razlogom budeš imatelj diplome, a ne da ti se smiju iza leđa....

U biti, loše navike i samovolja profesora *čine* fakultete lošima i zato i jesmo akademska ciganska mahala u odnosu na Zagreb.

Uff, damn... odoh u offtopic Shocked


Nisu fakulteti loši zato što se nakon istih teško zapošljava. Pa tko tjera ljude da se upisuju na faks, a znaju da nema posla.
Fakulteti su loši jer im je program zastario, preopširan, nespecijaliziran, nedostaje im kadra, postojeći kadar je loš, nemaju uvjete za broj studenata, itd.. A ispiti se sređuju na svim fakultetima, samo što na Pravu i Ekonomiji ima desetak puta više studenata, pa se čini da se i više sređuju ispiti.

A glede i u svezi razlika u sveučilištima mogu samo reći da se nigdje ne može tako lako srediti ispit kao na bilo kojem fakultetu u Zagrebu, dapače, radi se o galaktičkom središtu mita i korupcije. To je i logično, u većoj masi lakše se krije trulež. Zagrebačko sveučilište bolje je samo u tome što ima nešto više kadra, jer ima nešto više novaca. Riječko i splitsko ne bih posebno komentirao, jer je u osnovi sve to isti kurac.

Offtopic, sad je već evidentno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
domagoj
Offline
Avatar

Ukupno postova: 77
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.09.2007. 10:40 
Naslov:  OFFTOPIC
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la: ›
Fakulteti su loši jer im je program zastario, preopširan, nespecijaliziran, nedostaje im kadra, postojeći kadar je loš, nemaju uvjete za broj studenata, itd.. A ispiti se sređuju na svim fakultetima, samo što na Pravu i Ekonomiji ima desetak puta više studenata, pa se čini da se i više sređuju ispiti.


Protiv prava i ekonomije najviše ustaju oni koji ih nisu uspjeli završiti. Tobože, to su strašno bezvezni fakulteti, jednostavni do bola, ali kad ne uspijem položiti onda su krivi svi, samo ne ja.

Što se zapošljavanja tiče, odite lijepo na zavod pa se raspitajte. Pravnika i ekonomista ondje ima najviše, ali se najlakše i zapošljavaju. Netko je pričao priču kako te s pedagoškim ili etf-om čeka posao - u kojoj si ti to stranci? Znam ljude s tim fakultetima koji ne rade ništa već godinama.
Ekonomija i pravo nisu ništa bolji, a ni lošiji od svih ostalih fakulteta. A ako te zanimaju Zg i St, imadem ondje prijatelja - ni tamo nije ništa bolje (doduše, ni lošije).

Da se vratim u topic - žalosno je što za perspektivne mlade ljude u Osijeku nema mjesta, ali to nema nikakve veze s ekonomijom ili pravom nego s politikom!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
betty
Offline
Ukupno postova: 838
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.09.2007. 10:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

problem prava i ekonomije se vec povlaci godinam, pogotovo ta kupovina ispita.
I bas sam prosle godine kada je bila velika hajka na doktore koji primaju mito razmisljala o tome.
naime kada prijavis doktora za uzimanje mita imas pravo na lijecenje u inozemstvu, ali kada bi ja prijavila profesora na fakultetu ja bi samo lose prosla, jer ne bi dobila nastavak fakulteta vani nego bi na svom faksu blago receno naje....
kad sam tek upisala pravo jako me bolilo kad netko dodje i samo dobije ocijenu i to bez imalo srama ispred nas 30 koji cekamo odgovarnje lezerno usece.
no sa godinama sam i ja naucila gurnuti glavu u pijesak, ne mogu se ja sama a ni nas 10 borit protvi vjetrenjaca. i zato se taj problem proteze tako dugo, studenti okrecu glavu, uskok kao provede neku istragu na fakultetu i nista ne nadje,iskreno me zanima kako su oni to trazili, koja je bila metoda istrage.jos kada bi razmisljala o tome hocu li se moci zaposlit nakon faksa izgubila bi i ono malo zelje za studiranje sto mi je ostalo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: