Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Međunarodni dan žena uz glazbeno-scenski program 'Žena može'

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65792
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.03.2023. 11:54 
Naslov:  Međunarodni dan žena uz glazbeno-scenski program 'Žena može'
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prošli četvrtak pozvana sam na druženje povodom 8. ožujka na glazbeno-scenski program 'Žena može' u Poetry caffe Magis u Osijeku. Na samom ulazu osjećala sam se ugodno iznenađena dobrodošlicom vlasnika kafića, suvremeno uređenim ambijentom, tihom laganom glazbom i osmijehom poznatih lica. Mnoge posjetitelje znam od prije jer smo već povodom 8. ožujka godinama bili na istoj manifestaciji.

Sjećam se kada smo se 2020. god svi zajedno smijali da nama neće doći covid i da ćemo se i dalje opušteno zabavljati, a samo tjedan dana poslije u Hrvatskoj zbog pandemije sve je bilo zatvoreno. Iduće godine prkosili smo virusu družeći se uz koktele ukrašene ružinim pupoljcima sjedeći u kaputima na terasi istog kafića te nazdravljali jedni drugima s radošću da se bar na tren možemo susresti ponovo.

Ove godine bilo mi je drago vidjeti mnogo žena raznih generacija i znala sam da će naše druženje i program biti obećavajući.

Ivana i njeni prijatelji dragovoljno su se potrudili kroz ritam bubnjeva, pjevanjem opernih arija, evergreena, jazza, recitiranjem ljubavne poezije i sviranjem instrumentala proslaviti ljepotu žene i njenog života tu u našem gradu. Nakon 11 godina ponovno sam osobno pročitala svoja razmišljanja kako kvaliteta naših misli je osnova kvalitete našeg života. Može li žena promijeniti svoj život? Naravno da može, ako želi jer ona ima moć mijenjati sebe i svoj unutrašnji svijet.

Uživala sam promatrati mlade djevojke, žene u punoj snazi i dame u zrelim godinama kako zajedno pjevuše stihove poznatih glazbenika te kako im se zaiskri suza u oku dok slušaju ljubavnu poeziju. Bez obzira na razliku u godinama sve smo prepoznale ljepotu i simboliku stihova koji nas podsjećaju na neke lijepe, ugodne i sjetne trenutke koje svaka baš svaka žena prolazi u svim fazama svog života.

Organizatori su se potrudili biti dobri domaćini te su nas počastili pićem dobrodošlice, slatkišima, ukusnim kiflicama i crvenim ružama. Pored svega, malo smo se poigrali tombole i sretno izvučene dobitnice primile su vrijedne nagrade. Među njima bili su poklon bonovi za odlazak u salone ljepote, frizera, na masažu, uređenje noktiju i sl. Mnoge su se obradovale poklonjenim knjigama.

Ova manifestacija mi se sviđa jer smo kvalitetno proveli vrijeme u naglašavanju da se žena, ljubav, brodolomi, padovi i dizanja, prolaznosti i sjećanja mogu prikazati na suvremen, ležeran i tako optimističan način.

Žene mogu voljeti sebe i svojim pozitivnim emocija obogatiti svoje najbliže kod kuće, na radnom mjestu i u našem Osijeku.

Upravo ova manifestacija nam je poticaj, ohrabrenje i motivacija da bez obzira na pandemiju, ekonomske krize, blizinu ratova, potresa i nemira, možemo, želimo i hoćemo ići hrabro naprijed u budućnost. Možemo mi to, jer smo žene, zar ne?







Tekst: Ela Vilupek
Foto: Udruga 'Lega Grad'

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: