Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Fotke Marine Filipović u meksičkom udžbeniku o fotografiji

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.09.2007. 9:26 
Naslov:  Fotke Marine Filipović u meksičkom udžbeniku o fotografiji
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da hobi može prerasti u unosnu karijeru, pokazuje slučaj dvadesetjednogodišnje osječke fotografkinje Marine Filipović. Ova studentica 4. godine Ekonomskog fakulteta u Osijeku već se dvije godine aktivno bavi fotografijom, a njen je trud i talent do sada polučio značajan uspjeh.

Naime, uz razne skupne i samostalne izložbe te projekte, pet njenih radova objavljeno je u meksičkom udžbeniku o fotografiji za srednje škole Digital design. Osim toga, nedavno je sudjelovala u radionici Fotosofia 2, poznatog fotografa Damira Hoyke, za koju je, uz petnaest drugih polaznika, bila izabrana između 120 prijavljenih osoba.

- Radionica je trajala sedam dana i smatram kako sam tamo mnogo naučila. Fotografirali smo s profesionalnom opremom, a Hoyka je pokušavao stvarati ugođaj kao da zapravo radimo za klijente, stoga su naši radovi morali biti točni i kvalitetni. Vježbali smo portretiranje na slavnim osobama, poput Super Silve, članova benda ET, Ive Bagić i drugima, kaže Marina.



Dodaje kako se fotografijom bavi cijeloga života, a uz to, kao i studiranje, bavi se i web i grafičkim dizajnom. Iz te kombinacije nastali su njeni fotoblogovi te internetske stranice, poput službene www.marinshe.com.

Kaže kako joj je promocija putem Interneta mnogo pomogla u poslu, jer su ju mnogi klijenti pronašli upravo preko tih stranica. Marina je posebno ponosna na svoju samostalnu izložbu pod nazivom Digital Pop Art. Riječ je o 50 grafika inspiriranih suvremenom japanskom rock i pop-subkulturom koje su bile izložene u caffe baru Big Ben. Njeni su radovi izlagani i na raznim skupnim izložbama, a osvajali su visoka mjesta na online-natječajima. Odnedavno se njene fotografije kao pozadine za mobilne telefone mogu kupiti preko portala Vip.hr. I dalje se prijavljuje za razne natječaje, a u studenome organizirat će još jednu samostalnu izložbu. Uz sve to radi i kao fotoreporter za Panonius.com, ali kaže kako ju takva vrsta fotografiranja manje privlači.



- Najviše me zanima modna fotografija, a tri stavke za kojima se vodim u svom radu jesu jednostavnost, elegancija i ljepota. Trudim se da moje slike sadrže nekakvu emotivnu poruku, ostave utisak na gledatelja. Većinom fotografiram samo žene, jer su mi one posebno zanimljiv motiv, kaže Marina.

Dodaje kako za nju u budućnosti ipak nema mjesta u Osijeku. Kao članica udruge AIESEC planira odraditi studentsku praksu u inozemstvu kako bi se usavršila na polju ekonomije i fotografije. Nakon diplome planira se preseliti u Zagreb, gdje će, kako kaže, znanja iz oba područja pokušati spojiti.

Autorica: Mia Biberović/Glas-Slavonije.hr
Foto: Marina Filipović :: Marinini radovi u Galeriji 031


Zadnja promjena: Leon; 20.09.2007. 12:02; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladen.jr
Offline
Avatar

Ukupno postova: 332
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.09.2007. 10:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

O, marinshe, čestitam, žariš i pališ čak i u Meksiku, svaka čast!

_________________
osijek031.com smile Mislim, dakle jesam! osijek031.com smile
osijek031.com smile "Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_Jimmy_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1375
Lokacija: Legagrad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.09.2007. 10:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

čestitam ... nije loše ... ima li dečka ?

_________________
Lock 'n' Load Baby Cool
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladen.jr
Offline
Avatar

Ukupno postova: 332
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.09.2007. 13:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da

_________________
osijek031.com smile Mislim, dakle jesam! osijek031.com smile
osijek031.com smile "Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 20.09.2007. 14:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne znam kako sam još prije par mjeseci došla do njene web stranice...pogledala sam slike i stvarno cura ima smisla....dosta su originalne fotke i ono svaka čast...samo tako nastavi Bravo osijek031.com smile

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ruza
Offline
Ukupno postova: 4
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.09.2007. 15:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni su fotke super i Marina svaka cast! I ne obaziri se na negativne i zlobne komentare Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
El-Fatih
Offline
Avatar

Ukupno postova: 208
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.09.2007. 15:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Opala netko je vrlo zavidan....e pa nemoj tako....djevojka je svestrana ima i takvih....znas..... Slicice su mi kul totalno....

Pa hebat ga....sad su slike iz Osijeka prikazane i van granica preljepe nase....

Good work & idemo dalje

_________________
Vjerujem u boljitak, ali u svoju glavu, srce, ruke i lopatu jos vise!!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
koko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 215
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.09.2007. 15:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

čitao baš jučer članak u Glasu, samo naprijed Marina... Bravo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.09.2007. 15:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Talentirana je stvarno..slike su zakon..nadam se da se neće zaustaviti u Zagrebu..stvarno bi bilo šteta..
Marina, BRAVO! Bravo osijek031.com smile

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladen.jr
Offline
Avatar

Ukupno postova: 332
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.09.2007. 16:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la: ›
Moram priznati da mi je ovaj članak izrazito zabavan. Curi želim sve najbolje u, kako je navedeno, spajanju "znanja" s ekonomskog faksa u Osijeku i hobija fotografije. No ako joj je glavna ambicija odlazak u Zagreb, neće daleko dogurati.

Ali, "već se dvije godine aktivno bavi fotografijom", "Dodaje kako se fotografijom bavi cijeloga života, a uz to, kao i studiranje, bavi se i web i grafičkim dizajnom", ili " Vježbali smo portretiranje na slavnim osobama, poput Super Silve, članova benda ET, Ive Bagić i drugima", ili "pet njenih radova objavljeno je u meksičkom udžbeniku o fotografiji za srednje škole "...

Ovi studenti ekonomije stvarno imaju previše vremena. No to je valjda tako kad ti na faksu caruju Medić, Crnjac i slični. Ja bih samo izrazio skepsu prema svim samoukim fotografima, web dizajnerima, i sličnima, jer ih već ima mali milijun. Tu je i problem nedavne rasprave o EU, teško to može proći bez diplome.

Nisi li malo pretjerao?
Glavna ambicija joj je otići u Zagreb zato što će tamo najprije naći dobar posao, tržište je puno veće, ali to ne znači da neće iz Zagreba putovati cijelim svijetom, poslovno, kao da je to danas neki problem otići u Australiju, Egipat ili bilo gdje drugdje ako se ide poslovno.
Kao drugo, svi imaju vremena baviti se nečim što im može poslužiti kao dodatna zarada, ali nitko to neće nego se loče pivo i busa u prsa vičući "Mi smo Balkanci!" kao da je to nešto bitno. Osim toga većina se ne posveti dovoljno faksu pa s vremenom odu na plaćanje i onda moraju raditi i tako nastaju priče "nije se imalo novaca za faks" ili "ja sam morao raditi da bi studirao".
I zadnje: naravno da može proći bez diplome, ako dobro radiš i imaš smisla za marketing ne treba ti ništa više. Naravno da neće moći dobiti posao kao službeni fotograf kada to nije po struci ali to ju ni ne zanima, ovako ima puno veću slobodu i bolju zaradu.
Blofeld je napisao/la: ›
Ma ne, nisam se ja ničeg uhvatio. Dapače, dobro da je netko i u Meksiku izašao. Samo sam htio reći, ovako pojednostavljeno, da su ekonomski fakulteti u Hrvatskoj sranje (što nije ni čudno kad pogledamo kakva nam je ekonomija), no to je već offtopic.

Inače, ekonomija nije ništa veće sranje od ostalih fakulteta iako kruži glasina da je jako lagana što baš i ne vrijedi. Osim toga faks te ne osposobljava za neki dobar posao nego slijede seminari, radionice itd. koje su puno važnije jer pokažu stvarnu sposobnost nekoga da radi posao, na faksu se gotovo ništa ne radi na stvarnim projektima.
Isto tako puno ljudi kuka kako nema posla za ekonomiste jer ih ima previše - i to nije točno, frendica završila ekonomiju u Splitu i zaposlila se u Infodomu prije dvije godine, tada je imala 6000 a sada oko 12000. I nije imala nikakvu vezu za zapošljavanje, ali je redovno završila.

Sorry što sam te poklopio ali ne kužim zašto si tako ogorčen na ekonomiju i samouke umjetnike, ako je tako lagano završi to, isplatit će ti se!

_________________
osijek031.com smile Mislim, dakle jesam! osijek031.com smile
osijek031.com smile "Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.09.2007. 16:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

El-Fatih je napisao/la: ›
Opala netko je vrlo zavidan....e pa nemoj tako....djevojka je svestrana ima i takvih....znas..... Slicice su mi kul totalno....

Pa hebat ga....sad su slike iz Osijeka prikazane i van granica preljepe nase....

Good work & idemo dalje


Makar šta, zavidan. Pa netom sam pohvalio rad mlade umjetnice. Čitaj detaljno. Da nema golih žena, to je konstruktivna kritika. Ovo ostalo se ionako nije previše odnosilo na nju, već na sve ostale, a ima ih na bacanje (mislim samoukih kompjuteraša i, reklo bi se, modernih naivnih umjetnika). Uz to sam ukazao da se valjda na tom studiju fotografije nešto i nauči (iako u Hrvatskoj postoji tek studij filmskog i televizijskog snimanja, ispravite me ako sam u krivu - na tom putu je i opaska da se u Zagrebu ne može napraviti Bogznašto). Katedru za fotografiju dotični su osnovali tek prije neke tri godine, pa se ne može reći da je Zagreb nekakav centar, ičega). Toliko.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.09.2007. 16:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osim toga, pretpostavljam da moderator nije stavio ovu temu samo radi pisanja hvalospjeva i davanja komplimenata, već i da potekne nekakvu raspravu, zar ne? Ipak je ovo forum. O fakultetima ne bih previše, jer nije tema. Loši su svi, istina, ali nisu jednako loši.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Imagio
Offline
Ukupno postova: 159
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.09.2007. 17:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Morat ce se Marina vratiti u Os, cure su ovdje ljepše nego u Zg.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.09.2007. 17:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mladen.jr je napisao/la: ›
Inače, ekonomija nije ništa veće sranje od ostalih fakulteta iako kruži glasina da je jako lagana što baš i ne vrijedi. Osim toga faks te ne osposobljava za neki dobar posao nego slijede seminari, radionice itd. koje su puno važnije jer pokažu stvarnu sposobnost nekoga da radi posao, na faksu se gotovo ništa ne radi na stvarnim projektima.

Pročitaj svoju prvu rečenicu pa onda i drugu i skuži kako jedna drugoj skaču u usta.

P.S. Jel se još uvijek može više od pola ispita proći na zavičajne veze, kobasice & pršut ili Ante Stračeviće? I jel još uvijek šljaka ona fora da nađeš profesora-sponzorušu koji te onda vodi po kabinetima i upoznaje s legama.. da nemaš kasnije problema na "ispitima"?

P.P.S. Marina ima izvrsne fotografije bez obzira što studira, jesu joj fotke objavljene u Meksiku ili Albaniji i ima li dečka ili nema..... cura jednostavno ima i oko i talent za postprodukciju.

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladen.jr
Offline
Avatar

Ukupno postova: 332
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.09.2007. 2:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa ne skače nigdje, samo prva rečenica se odnosi samo na ekonomiju.

_________________
osijek031.com smile Mislim, dakle jesam! osijek031.com smile
osijek031.com smile "Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: