Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kulturni centar Osijek: Koncertni ciklus grada - Mjesečeva sonata u izvedbi pijanistice Lane Genc

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 70458
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.02.2023. 13:20 
Naslov:  Kulturni centar Osijek: Koncertni ciklus grada - Mjesečeva sonata u izvedbi pijanistice Lane Genc
17.02.2023. 20:00
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koncertom pijanistice Lane Genc, u petak, 17. veljače 2023., nastavlja se Koncertni ciklus grada u Kulturnom centru Osijek. Sami biseri pijanističke literature, od Beethovenove Mjesečeve Sonate, Chopinovih Nokturna, do skladbi iz opusa naše Dore Pejačević, na koncertnom su repertoaru jedne od najtalentiranijih hrvatskih pijanistica. Početak je u 20:00 sati.

Lana Genc magistrirala je klavir u klasi Lovre Pogorelića na Muzičkoj akademiji u Zagrebu. Usavršavala se u Beču i Bergamu pod mentorstvom uglednih svjetskih pijanista. Sa 17 godina održala je svoju prvu koncertnu turneju u Japanu, a uslijedila su brojna međunarodna gostovanja u Europi i Hrvatskoj. Godine 2016. debitirala je u Sjedinjenim Američkim Državama, svirajući recitale u New Yorku, Washingtonu i Baltimoreu.

Svirala je uz pratnju vodećih hrvatskih orkestara i ansambala: Zagrebačke filharmonije, Simfonijskog orkestra HRT-a, Zagrebačkih solista, a njezin prvi nosač zvuka nagrađen je Porinom za najbolju domaću skladbu (Tonalna sonata Željka Brkanovića).

Na koncertnom repertoaru Lane Genc u Osijeku je Mjesečeva sonata Ludwiga van Beethovena, jedno od najpoznatijih i vjerojatno najdražih djela u povijesti glazbene kulture uopće. Koncert će otvoriti dvije skladbe iz opusa Iz života cvijeća hrvatske skladateljice i pijanistice Dore Pejačević čiju 100. obljetnicu smrti obilježavamo upravo ove godine. Djela Aleksandra Skrjabina, kao i Frederica Chopina koji su svoja najbolja djela pisali za klavir, pripadaju među zlatne standarde svakog pijanista, a čut ćemo ih, i uživati u njima, u interpretaciji Lane Genc u Koncertnom ciklusu grada, uz SLOBODAN ulaz.

Isti koncert, također u sklopu Koncertnog ciklusa grada, bit će održan u Našicama 16. veljače u 19 sati. Uz potporu Grada Osijeka i Osječko-baranjske županije, putevi glazbe ovaj put vode u Našice. U svečanom ambijentu salona hotela Park, u gradu Dore Pejačević, Lana Genc održat će koncert na čijem su koncertnom repertoaru i Dorina djela.

Koncerti se održavaju u sklopu Koncertnog ciklusa grada te je ulaz na oba koncerta, u Našicama 16. veljače, i Osijeku 17. veljače, slobodan.

Program:
Dora Pejačević: Iz " Života cvijeća "
Ljubica
Visibaba

Ludwig van Beethoven: Sonata op. 27 br. 2 u cis-molu, Mjesečeva sonata
Aleksandar Skrjabin: 4 Morceaux
Aleksandar Skrjabin: Poème Tragique
Frédéric Chopin: Nokturno u cis - molu, op. 27, br. 1
Frédéric Chopin: Nokturno u Des - duru, op. 27, br. 2
Frédéric Chopin: Balada br. 1 u g molu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: