Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Dan europskog broja 112

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Online
Avatar

Ukupno postova: 71276
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.02.2023. 11:25 
Naslov:  Dan europskog broja 112
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prije 18 godina u Republici Hrvatskoj uspostavljen je broj 112, jedinstveni europski broj za hitne službe.

Od samih početaka, pa sve do danas sustav se bitno unaprijedio. Centar 112 u Osijeku u prošloj godini primio je 62 000 poziva građana, odnosno osoba koje su trebale pomoć. Od tog broja, oko tisuću poziva bilo je od strane stranih državljana koji su boravili na našem području.

Centar 112 pokrenuo je projekt razvoja sustava javnog uzbunjivanja, odnosno poboljšanja na području Osječko-baranjske županije, a ove godine će na području grada Osijeka postavili tri nove sirene.

Kada je riječ o pozivima koji se zloupotrebljavaju, Zvonko Grgec, pročelnik Područnog ured CZ Osijek rekao je da se taj broj znatno smanjio, odnosno sveden je na minimum.

"Važnost broja i našim sugrađanima, ali i svim žurnim službama je zaista velika. Pokazalo se to unatrag nekoliko godina gdje su učestalije krize koliko nam 112 znači kada je čovjek u kriznoj situaciji." - rekao je za kraj Mato Lukić, zamjenik župana OBŽ.





Tekst: Osijek031.com
Foto: OBZ.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: