Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječanka Donna Vekić u četvrtfinalu Australian Opena

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65430
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.01.2023. 14:05 
Naslov:  Osječanka Donna Vekić u četvrtfinalu Australian Opena
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hrvatska tenisačica, Osječanka Donna Vekić plasirala se u četvrtfinale Australian Opena nakon što je u 4. kolu nakon dva sata i sedam minuta igre svladala 17-godišnju Čehinju Lindu Fruhvirtovu sa 6-2, 1-6, 6-3.

Vekić je sjajno odigrala prvi set protiv mlade Čehinje pogađajući "winnere" iz svih pozicija, no u drugoj dionici igre došlo je do velikog pada u igri 26-godišnje Osječanke koja je zaredala s neprisiljenim pogreškama pa je o pobjednici odlučivao treći set.

Prije tog odlučujućeg seta Vekić je otišla u svlačionicu i uzela si gotovo 10 minuta predaha i to je očito imalo pozitivan učinak.

Za Vekić je ovo drugi ulazak u četvrfinale nekog Grand Slam turnira u karijeri, nakon US Opena 2019. godine, a suparnica će joj biti peta nositeljica Bjeloruskinja Arina Sabalenka koja je u 4. kolu izbacila olimpijsku pobjednicu Švicarku Belindu Bencic sa 7-5, 6-2.

Moram se držati svog plana i svog tenisa


Svaki dosadašnji meč protiv Arine Sabalenke je bio težak. Ništa drugačije ne očekujem ni sada”, rekla je hrvatska tenisačica Donna Vekić nakon ulaska u četvrtfinale Australian Opena.

Bilo mi je jasno da protiv Fruhvirtove moram pokazati svoj najbolji tenis. I znala sam da moram stalno držati kontakt s njom čak i u onim trenucima kada mi ne ide sve od ruke na terenu. Borila sam se do kraja, vjerovala do kraja i uglavnom napravila sve ono što sam i zamislila prije meča”, rekla je nakon pobjede u osmini finala hrvatska tenisačica kojoj na putu prema polufinalu stoji Bjeloruskinja Arina Sabalenka, peta nositeljica.

U Melbourne ove godine Sabalenka igra u sjajnoj formi. Do četvrtfinala nije izgubila ni jedan set, a samo joj je Belinda Bencic u osmini finala uhvatila više od četiri gema po setu. No, u karijeri Vekić ima sjajnih 5-1 protiv gromovite bjeloruske tenisačice.

Imam veliku prednost protiv nje u međusobnim mečevima, ali baš svaki dvoboj protiv nje je bio težak. Ništa drugo ne očekujem ni ovaj put. Ne smijem previše razmišljati o tome da je ovo četvrtfinale Grand Slam turnira i da mogu dogurati do polufinala. Jasno, bit će to veliki meč za obje, ali samo se moram držati svog plana i svog tenisa”, dodala je Vekić.

Dalić navijao za Vekić u Melbourneu


Delegacija Hrvatskog nogometnog saveza, predvođena predsjednikom Marijanom Kustićem i izbornikom Vatrenih Zlatkom Dalićem iskoristila je službeni posjet Melbourneu i bodrila hrvatsku tenisačicu Donnu Vekić na Australian Openu, objavio je HNS.

Na tribinama Margaret Court Arene među navijačima 26-godišnje Osječanke, koja je u uzbudljivom meču svladala Čehinju Lindu Fruhvirtovu i plasirala se u četvrtfinale, bili su i član Izvršnog odbora i predsjednik Komisije za dijasporu Ante Kulušić, tehnički direktor A i U-21 reprezentacije Stipe Pletikosa te glavni instruktor, također Osječanin Petar Krpan.

Poslije meča Kustić je uručio Donni Vekić dres hrvatske reprezentacije s potpisima Vatrenih i zaželio joj puno sreće uoči četvrtfinalnog meča u srijedu.


Tekst: Radio Osijek
Foto: Teuta Stazić/Foto-arhiv031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: