
Za potrebe
Klinike za neurokirurgiju, Klinički bolnički centar Osijek nabavio je
RoboticScope® inovativni digitalni multidisciplinarni kirurški mikroskop proizvođača BHS Technologies, koji će se koristiti u svakodnevnom neurokirurškom liječenju.
RoboticScope kirurgu omogućava izvoditi
mikrokirurški postupak upravljajući mikroskopom jednostavnim pokretima glave, što ostavlja ruke operatera trajno slobodnima i poboljšava ergonomiju operacijskog tima tijekom operacije.
Lagani ergonomski oblikovan naglavni zaslon jednostavan je za korištenje te prepoznaje pokrete glave kirurga i prilagođava vizualizaciju u skladu s njima. Interakcija zaslona postavljenog na glavu i robotski vođene glave kamere kirurgu omogućuje zadržati pogled i ruke na operativnom polju tijekom čitavog postupka. Uz napredan 3D prikaz svakog detalja RoboticScope® omogućuje kirurgu i prirodan položaj tijela u svakom trenutku zahvata, minimizirajući zamor.
Vrijednost uređaja iznosi
3.498,750,00 kuna, sredstva je osiguralo
Ministarstvo zdravstva Republike Hrvatske.
Tekst i foto: KBC Osijek