Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



FFOS: FUZ&JA – najava aktivnosti u zimskom semestru 2022./2023

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Online
Avatar

Ukupno postova: 65675
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.09.2022. 16:23 
Naslov:  FFOS: FUZ&JA – najava aktivnosti u zimskom semestru 2022./2023
03.10.2022. 16:00
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nakon uspješnog prvog ciklusa novog oblika popularizacije znanosti u ljetnom semestru 2021./2022. na Filozofskom fakultetu Osijek, FUZ&JA (Filozofski u zajednici – i ja) u zimskom semestru ove akademske godine donosi još bogatiji program, a dosadašnjim organizatorima (Alumni udruga FFOS, Centar za interdisciplinarna istraživanja, Estetički laboratorij i Otvoreni četvrtak) pridružuju se pojedine katedre i odsjeci Filozofskog fakulteta Osijek (u ovom semestru to su Katedra za mađarski jezik i književnost te Odsjek za povijest).

FUZ&JA kao popularizacijski projekt nastoji širokoj publici približiti znanstvene teme i potvrditi da sva istraživanja trebaju koristiti zajednici. Ciljevi su joj poticanje kritičkog mišljenja, razvijanje komunikacijskih vještina te učenje o različitim kulturama i konceptima koji čine humanističko obrazovanje. Unutar samog projekta izdvajaju se četiri podciklusa: Ciklus predavanja FFOS Alumni, jesen/zima 2022./2023. koji organizira Alumni udruga FFOS, scientific inter_view Centra za interdisciplinarna istraživanja, Filozofski Osijek u organizaciji Estetičkog laboratorija te Otvoreni četvrtak istoimenog organizatora. Više o FUZ&JA-i možete saznati i na njezinoj mrežnoj stranici: ffos.unios.hr/znanstveni-portal/fuzija/.

U zimskom semestru bit će organizirano 28 različitih aktivnosti, poput brojnih predavanja, predstavljanja knjiga, filmske projekcije, tribina i radionica. Tematski će obuhvatiti područja filozofije, historiografije, književnosti, pedagogije, lingvistike, sociologije itd.

Informacije o svim najavljenim događanjima, koja su, dakako, otvorena za javnost, bit će dostupne na mrežnim stranicama Fakulteta te na društvenim mrežama njihovih organizatora.

Dio događanja prenosit će se i na YouTube-kanalima pojedinih organizatora.

Koordinatori su tog popularno-znanstvenog programa Domagoj Kostanjevac, Jelena Pataki Šumiga, Luka Pejić i Petra Pekarić. Sva pitanja, komentare i prijedloge možete im uputiti na sljedeću e-adresu: [email protected].

[klik za uvećanje]

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: