Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Portal Mojefiancije.net

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Tadis
Offline
Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.09.2007. 9:54 
Naslov:  Portal Mojefiancije.net
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

S radom je nedavno započeo portal Mojefinancije.net. Portal je manifestacija želje za objektivnim i sadržajnim portalom iz područja financija. Informacije, kalkulacije,
tračeve koje ste do sada skupljali na više mjesta najčešće čitajući između redaka i
samostalno računajući su sada na jednom mjestu. Tim fizički lociran u Osijeku, osnovao je ovaj portal koji nudi on-line kalkulatore poreza u Hr, štednje, kredita, vijesti iz zemlje i svijeta te savjetovanje savjetovanje. Također, kontinuirano povećavavamo količinu i korisnost sadržaja pružili sve potrebno za upravljanje Vašim financijama. Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.09.2007. 11:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e sorry ali pise ti da ovo nije mjesto za reklame nego za zanimljive linkove...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tadis
Offline
Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.09.2007. 11:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prijatelju, iskreno ti se ispričavam. Kad saznam za neku novu stranicu di govore o Big brotheru, životu slavnih i ispraznih, vicevima, pričicama i kojekakvim drugim glupostima odmah ću ti javiti "Evo zanimljivog linka", a pokušaj nas par Osječana da jednom internet stranicom BESPLATNO pokušaju na bolje promjeniti živote, između ostalog i tebe, je totalno "ne-cool".
Gdje mi je bila pamet!?

Cinizam na stranu, ovu temu sam postirao pod rubriku "Gospodarstvo, financije...". Admin ovog foruma ju je ovdje premjestio iako bi tamo bila od veće koristi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.09.2007. 13:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hmmm onda admin pobija sam sebe jer pise da je ovo mjesto namjenjeno za citiram: "Forum za objavljivanje zanimljivih linkova... poglavito onih duhovitih ili zapanjujucih. ;-) Bez reklama, please, imate Linkove031 za to. ;-) "

sto se tice big brothera, popularnih i slavnih...ni oni nisu duhoviti ili zapanjujuci...

a ovo sto si me automatski strpao u kategoriju ljudi koji gledaju take pizadrije jer sam ti prigovorio ti nije trebalo jer ne znaci da to sto me ne zanimaju financije i sto imam 21 godinu sam zatupljen itd. vjerovatno me zanimaju stvari na koje ti ni ne pomisljas, jer cim si ekonomist/businessman znaci da si pobjegao sto dalje od kemije, biologije i drugih prirodnih znanosti...
i drugi puta prije nogo pocnes vrijedati razmisli malo da si na forumu gdje ne poznas ljude i ne znas cime se bave i sto ih zanima, i vjerovatno imaju (ili ce imati) vise skole od tebe

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tadis
Offline
Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.09.2007. 14:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1. LInk je zanimljiv, ali puno korisniji je pod temom koju sam spomenuo. Npr. članak o novoj metodi operacije srca koji bi super-zanimljiv bio kardiolozima to neće biti ako se stavi na temu koju čitaju npr. programeri.
2. Pošto imaš 21 god. ima nade za tebe da naučiš da život nije samo ono što tebe zanima nego se sastoji od mnogo dobrih i loših stvari, zanimljivih i nezanimljivih. Ja jesam otišao u ekonomiju, ali proučavam i druga polja jer je to sve potrebno za kvalitetan život. a btw. ja sam završio puno prije opću gimbu tu u OS i imao sam sve petice iz predmeta tako da mi nebi bio problem napraviti karijeru i da sam otišao u neko drugo polje.
3. To navodno vrijeđanje gledaj kao podsjetnik da postoje druge stvari koje tebi ne moraju biti zanimljive, a drugima jesu, a i tebi će biti bitne kad kreneš u samostalan život.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.09.2007. 18:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eo ovako, necu se svadati, i dalje smatram da je admin kiksao ako je prebacio ovdje tvoj topic koji si stavio u gospodarstvo...

vidim da si sav ponosan sto si zavrsio opcu gimnaziju i to u os, koju sam NA ZALOST i ja zavrsio sa odlicnim prosjekom i zbog toga se kajem jer je opca gimnazija skola koja ucenike uci strebanju i svercanju, a ne RAZMISLJANJU kao npr. matematicka...
isto smatram da sam mogao napraviti karijeru iz drugih podrucja cak i ona koja iziskuju strabanje tipa pravo i sl., ali posto sam od malena povezan sa prirodnim znanostima logicno je da sam taj zivotni put i izabrao; fakultet koji je vrlo zanimljiv, gdje nema strebanja i gdje oni koji strebaju napamet jako tesko prolaze i muce se...
e da i to sto si u srednjoj skoli, pogotovo opcoj gimnaziji u osijeku, imao sve petice mi nista ne znaci jer na mom faksu ima hrpa ljudi koji su isto prolazili sa 5.0 pa sad jedva daju godinu a ljudi koji su isli u poljoprivrednu skolu ih siju bez beda, samo zato jer koriste mozak ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tadis
Offline
Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.09.2007. 20:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Drago mi je čuti da smo prošli isti put, i da, ja jesam ponosan što sam završio opću više zbog ljudi koje sam tamo upoznao nego zbog nekog posebnog znanja kojeg sam tamo stekao. Ne znam kakav je bio tvoj razred i generacija tamo, ali mi smo i dalje u kontaktu svi i međusobno si pomažemo i bodrimo. Kao druga obitelj.
Ako si tamo bio izložen nekoj nepravdi ili nisi bio dobar s kolegama, to očito odrazilo na tvoj subjektivni doživljaj te škole. Meni je osobno tamo bilo bolje nego na faksu gdje sam bio među 5 najboljih studenta i godinu čistio prije upisa sljedeće.
A ja sam upoznao osoba iz matematičke koji su bili iznimno darovite osobe (jedan je išao i na državna natjecanja iz informatike) i bili su nezedovoljni tom školom. Hoću reći, sve je to naš subjektivni dojam.

Slažem se s tobom da ima hrpa ljudi koja s peticama dođe na faks i muče se jako. Neki takvi i uspjevaju na faksu ići naprijed, ali isto nisu sposobni za ništa konkretno niti za to što uče. To je jednostavno stvar odgoja i pravilnog razvoja te osobe - znači li mu to da je dobro usvojio to znanje ili da će ga roditelji nagraditi za to, a on odma nakon upisa ocjene to zaboraviti i lapiti.
Osoba sama treba željeti napredak, stjecanje znanja koja i nisu vezana uz ono što radi jer vidi signifikantnost tih znanja za kvalitetu vlastitog života, i testirati svoja znanja i sposobnosti u stvarnom životu. Meni su ocjene uvijek bile sporedne - pozitivan nusprodukt takvog načina života.
A i ti se zapitaj, jesi li ikad sišao s puta koji su tvoji roditelji i okolina odobrili (ili te na njega pogurali, neznam) da bi testirao koliko tvoja znanja i vještine iz bilo kojeg područja stvarno vrijede??? Ako nisi, ja bih se osobno zapitao zašto nisam !? Taj poduzetnički duh je ono što bi trebao gurati osobu naprijed.
Brine me da razlog zašto ovdje tražiš neku zabavu i razbibrigu je baš taj- da ideš samo putem kojim te drugi guraju i da ne pokušavaš ništa sam postići, napraviti, zaraditi... i zbog toga ovdje tražiš neko kratkotrajno zadovoljstvo. Prijatelju, uspjeh koji si sam "skovao" i kojim si pomogao i sebi i drugima je najveće zadovoljstvo i ispunjenje.

Ne želim se ni ja svađati, niti na ovaj razgovor gledam kao na svađu, ali mi je zasmetao onaj tvoj prvi komentar da linku ovog projekta ovdje nije mjesto jer nije zanimljiv po tvojim mjerilima (ali slažem se da ga je admin trebao ostaviti u rubrici Gospodarstvo, financije...). Po meni zanimljiv link je baš onaj na kojem nešto mogu naučiti i pomoću kojeg mogu rješiti neki problem,a ovaj je baš takav.
Možda to još ne razumiješ, ali shvatit ćeš to kad se zaposliš negdje i potpuno osamostališ - stvari koje se bespla nalaze na Mojefinancije.net će ti biti korisnije nego neka stranica s vicevima ili šta ja znam kakvu već zanimljivu stranicu u ovoj rubrici tražiš i očekuješ.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.09.2007. 14:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajoj koliki post...
eo ovako, ovo ce biti moj zadnji post na ovu temu jer mi se stvarno ne da vise ovdje prepirati/nadmetati itd. ionako je ovo sve predaleko islo.

da, silazio sam nekoliko puta sa svojeg zivotnog opredjeljenja, stovise htio sam studirati arheologiju jer me povijest jako zanima, a nije ni slicna sa ovim sto sad studiram (ne studiram povijest bas zbog te cinjenice da se mora puno strebati sto ne volim)...htio sam studirati i astronomiju ili astrofiziku ali nazalost toga koliko zna kod nas nema vec u budimpesti, tako da je i to otpalo...zato sad studiram ovo sto mislim da ce meni, a i drugima donijeti zadovoljstvo +zaradu naravno heh

vjeruj mi da kad zaradim svoje novce znajuci da sam nekom pomogao osjecat cu se odlicno

a sto se tice mog prvog posta on je bio samo reakcije na na tvoj post u kojemu se meduostalim nalazila i raklama, vjerujem tvoje stranice, a lijepo pise da se raklame stavljaju na druga mjesta....ali svakako pohvala tebi i tvojim kolegama na trudu sto se pokusavate probiti na trziste i stvarate nesti iz nicega
i nisam misio da je to nezanimljiv link za neke, samo sam rekao da mu ovdje nije mjesto...
mozda bi ovdje vise isla npr. neka cuda prirode..slike i to...ili nesto slicno...

eto zadnji post od mene jer mi se vise ne da pisati ovako puno

i nemoj misliti da podcjenujem druga zanimanja ili nesto...ne podcjenjujem ih jer znam da bez njih covjecanstvo ne bi postiglo ovoliko ovo sto je postiglo
uzivaj

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: