Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



''volim te'' prebrzo?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.09.2007. 6:38 
Naslov: Question ''volim te'' prebrzo?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[b] The story goes as follows... Kad sam imala 19 god imala sam dečka koji mi je u čestitci za Valentinovo bio napisao volim te (nakon tjedan dana poznanstva), na što sam mu ja automatski, po primitku čestitke, dala šup-kartu... e sad, mene zanima što vi mislite-kada je prerano nekome reći -volim te-, tj. da ne riskiraš da budeš shvaćen kao totalno nezrela osoba, kao dotični momak ranije.. znači, kada to reći? I, drugo pitanje-što kad ti to netko kaže, a ti njemu ne možeš uzvratiti istom tom rečenicom (zaljubljen si, ali nije još vrijeme za te riječi) što onda reći? Što vi mislite o ovome?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_Jimmy_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1375
Lokacija: Legagrad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.09.2007. 8:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da to ide po osjećaju a ne po vremenu ...

_________________
Lock 'n' Load Baby Cool
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_Jimmy_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1375
Lokacija: Legagrad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.09.2007. 8:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a šta znači voliti ? prvo to definiraj ...

_________________
Lock 'n' Load Baby Cool
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kent_slip
Offline
Ukupno postova: 101
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.09.2007. 8:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ljudi danas olako shvacaju znacenje rijeci "volim te" i "ljubav" pa je koriste kad netreba tako da su izgubile jako na vrijednosti.
ja nebi nikad rekao nekome da ga volim ako se zaista tako ne osjecam.....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.09.2007. 8:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kent_slip je napisao/la (Pogledaj post): › ljudi danas olako shvacaju znacenje rijeci "volim te" i "ljubav" pa je koriste kad netreba tako da su izgubile jako na vrijednosti.
ja nebi nikad rekao nekome da ga volim ako se zaista tako ne osjecam.....


Potpisujem!
Nakon tjedan dana poznanstva možeš reći da ti se sviđa ta osoba i da se MOŽDA počinješ zaljubljivati..
prava zatreskanost..e sad malo je teško odrediti kada počinje jer kod svakog je prag drugačiji i zavisi o više faktora, a prvi je (bar kod mene) definitivno vrijeme (pod tim ne mislim na dužinu veze,a i ne moraš biti u vezi da bi bio zatreskan!!) već na vrijeme koje provodiš s tom osobom u smislu psihičkog povezivanja..
ljubav se javlja iz zaljubljenosti..i viši je stupanj te zaljubljenosti ( jer dok si zaljubljen ne vidiš mane osobe s kojim si, a kad je već u pitanju ljubav onda te mane počinješ uviđati i prihvaćati kao "vrline" ,odnosno miriš se s nekima)..

Mnogi se zamaraju s tim da ne izgovore prvi tu riječ ( što zbog straha od prvog koraka, što zbog straha od neuzvraćenosti)..
Nije bitno tko će prvi reći volim te i da li će "dobiti nazad" (isti) odgovor.. bitno je da ima hrabrosti to izgovoriti i da stvarno to misli odnosno osjeća..

Za razliku od bliskih osoba (mojih prijatelja) koji svakondnevno (bilo da se radi o jednomjesečnoj vezi ili pak višegodišnjoj) izgovaraju tu rečenicu već po 100ti put 10oj osobi, ja sam svega jednoj osobi u životu to izgovorila, jer sam samo jednom to i osjetila..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
goose
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1245
Lokacija: tenja
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.09.2007. 12:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

volim te treba rec samo na samrti,i to osobi koja je zadnjih deset godina trpila tvoje staracke ispade i prala ti dupe.

_________________
Žak je osmi kontinent Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
malecka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1383
Lokacija: stol...i stolica..na tavanu desno pored dnevne sobe
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.09.2007. 13:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kent_slip je napisao/la: ›
ljudi danas olako shvacaju znacenje rijeci "volim te" i "ljubav" pa je koriste kad netreba tako da su izgubile jako na vrijednosti.
ja nebi nikad rekao nekome da ga volim ako se zaista tako ne osjecam.....

slažem se... ne mogu nekome reć da ga volim..ako to zbilja ne osjećam... ali dali to kada nekome koga stavrno voliš, govoriš te riječi sve češće...ali i onda sve to glubi na vrijednosti... ja se osjećam ko da postaje već rutina...a to ne bi smjelo biti.... zar ne??

_________________
I felt every ounce of me screaming out,
But the sound was trapped deep in me osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
luka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.09.2007. 13:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ljudi danas previše često izjavljuju tu riječ. Smatram da ne znaju njeno pravo značenje i da nisu zreli. Zašto zapravo jednostavno ne kažu osobi što misle o njoj. Draga si mi, sviđaš mi se – to zvuči puno ozbiljnije, nego nakon tjedan dana hodanja joj reći volim te.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1703
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 10.09.2007. 13:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rijeci "volim te" treba izreci jednostavno kada to stvarno pocnes osjecati.... bilo to nakon mjesec dana ili nakon godinu dana, mislim kako je to najmanji problem....

_________________
imam osjecaj da osjecam osjecajno jako

Bolje ispast glup nego iz tramvaja

mozda pijan ali nisam jako, Bože zdravlja pa kući polako

fuck you man čovječe
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
swamp
Offline
Avatar

Ukupno postova: 396
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.09.2007. 13:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

goose je napisao/la: ›
volim te treba rec samo na samrti,i to osobi koja je zadnjih deset godina trpila tvoje staracke ispade i prala ti dupe.

awww baš si emo Very Happy

_________________
"Now remember, I do my best work when I'm being worshiped as a god."
-- Johnny Bravo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
goose
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1245
Lokacija: tenja
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.09.2007. 13:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

swamp je napisao/la (Pogledaj post): ›
goose je napisao/la: ›
volim te treba rec samo na samrti,i to osobi koja je zadnjih deset godina trpila tvoje staracke ispade i prala ti dupe.

awww baš si emo Very Happy


znam Very Happy Very Happy hahahahahahahha

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.09.2007. 13:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sale car je napisao/la (Pogledaj post): › Rijeci "volim te" treba izreci jednostavno kada to stvarno pocnes osjecati.... bilo to nakon mjesec dana ili nakon godinu dana, mislim kako je to najmanji problem....
Upravo tako, kad osjetiš. Samo treba znati prepoznati osjećaj...

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.09.2007. 13:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

insomnia je napisao/la: › ... na što sam mu ja automatski, po primitku čestitke, dala šup-kartu...


Hehe, k'o da sebe vidim... ;-) Doduse, ja sam napravio jos gore sranje. Bio sam pican, pijan naletio na ribu s kojom sam kao bio u vezi (vidjali smo se trijezni ;-)), poceo ju maziti, stiskati i prejako iskazivati svoje osjecaje. Ne sjecam se sto sam tocno rekao, ali sutradan mi je priopcila da "nije problem u meni, nego u njoj". Rekoh joj da mi silji fore iz drugorazrednih ljubica B produkcije, ali to je vec jedna druga prica...

Dakle, mogu reci da sam imao srece da sam svoju zivotnu skolu naucio na vrijeme. ;-)

Jasno, prema njoj nisam osjecao one osjecaje koji se imaju prema osobi s kojom si dulje vremena u vezi i prema kojoj se osjeca "prava" ljubav, ali i ono sto sam osjecao bi se itekako moglo nazvati ljubavlju.

Jesam li ju zaista "volio" (pretpostavimo da sam joj rekao da ju "volim", iako ne znam sto sam tocno rekao)? Hm, ne znam. Kasnije sam spoznao da se ono sto sam tada prema njoj osjecao naziva "zaljubljenost". Kakav je to osjecaj? To nije ljubav? Voljenje?!

Jesam li trebao biti osoba koja se nece ponasati i govoriti u skladu s onim sto osjeca?!?

@insomnia, mozes li mi, molim te, odgovoriti zasto si mu automatski dala nogu?! Mislis da nije prema tebi nista osjecao? Nije li trebao osjecati? Draze bi ti bilo da je kulirao i zaista ne osjecao, ili se makar pravio da nista ne osjeca?

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.09.2007. 14:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

_Jimmy_ je napisao/la: ›
a šta znači voliti ? prvo to definiraj ...


heh, e pa baš se o tome i radi, što ja nisam sigurna što te riječi -volim te- zapravo i obuhvaćaju! ???

luka je napisao/la: ›
Zašto zapravo jednostavno ne kažu osobi što misle o njoj. Draga si mi, sviđaš mi se – to zvuči puno ozbiljnije, nego nakon tjedan dana hodanja joj reći volim te.


exactly!

Leteci mungos je napisao/la: ›
@insomnia, mozes li mi, molim te, odgovoriti zasto si mu automatski dala nogu?! Mislis da nije prema tebi nista osjecao? Nije li trebao osjecati? Draze bi ti bilo da je kulirao i zaista ne osjecao, ili se makar pravio da nista ne osjeca?


dala sam mu nogu jer sam smatrala da je nekome izjaviti tako što kao što je -volim te- (što ja osobno smatram jaaaaako ozbiljnim riječima) nakon samo tjedan dana poznanstva ništa drugo do obična nezrelost, jer jednostavno nije moguće nekoga ''zavoliti'' nakon tako kratkog vremena, to po meni uopće nije upitno..

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.09.2007. 14:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ok, dakle ja ponavljam pitanje... KADA? i što po vama riječi volim te zapravo obuhvaćaju? tj., kada ste vi sigurni da je to prešlo ''zaljubljenost'? jer, ja stvarno nemam pojma.. eto, nemam pojma!

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: