Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječani dali sve od sebe, ali uspješnija je bila ekipa Sesveta

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65430
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.09.2022. 10:05 
Naslov:  Osječani dali sve od sebe, ali uspješnija je bila ekipa Sesveta
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

„Naši planovi za ovu sezonu su opstanak u ovom rangu, igrati sa što manje stresa, probati infiltrirati što više mladih igrača tokom ove sezone, pa su tako ovdje danas dečki od 17, 18 godina igrali prvi puta Premijer ligu koju smo im mi omogućili, a oni su ju sami zaslužili“, ističe trener Eklić.

Kompletirano je i prvo kolo ovogodišnje Paket24 Premijer lige. U Ligi B ono je završeno dvobojem Osijeka i Sesveta u kojem je, unatoč borbenosti osječkih rukometaša, momčad Sesveta opravdala ulogu favorita te slavila s 37-29.

Rukometni klub Osijek odigrao je svoje prve premijerligaške minute nakon dugih 12 godina. No, već u prvom kolu imali su težak zadatak – Sesvete u SŠ Jelkovec. Osijekov trener Damir Eklić odlučio se za trenutno možda i najjači sastav pa su tako od prve minute krenuli: Vujović, Radović, Zrno, Purić, Čičak, Ninaj i Lukac.

Momčad Silvija Ivandije od početka se isticala kao favorit, a tako je i ušla u utakmicu. Patrik Hršak prvi je zatresao mrežu, a Matej Zrno ubrzo je izjednačio pogotkom iz sedmerca. Ipak, domaćini su uskoro ušli u dobar ritam i počeli se rezultatski odvajati. Prvo poluvrijeme tako je pripalo rukometašima Sesveta, a u osječkom kadru istaknuo se David Čičak koji je zabio čak šest golova. U svlačionice se otišlo rezultatom 19-12.

Drugi dio susreta Osječani su otvorili nešto uspješnije. Od 38. minute sjajno su zaredali četiri uzastopna pogotka – Begović je dva puta tresao mrežu, a u strijelce su se upisali i Lukac i Mandarić. Izabranici Damira Eklića tako su u 41. minuti stigli na 24-20 i pokušavali se rezultatski približiti. Gledali smo nešto ravnopravnije momčadi, no domaćini su uspjeli održati stečenu razliku do samog kraja susreta. Osječani su tako s 37-29 upisali svoj prvi premijerligaški poraz protiv ozbiljnog protivnika.

Čičak postigao sedam golova u 34 minute, prate ga Zrno i Purić

Rukometaši Osijeka dali su sve od sebe, no momčad Sesveta bila je ozbiljan i iskusan protivnik. Toga je svjestan i trener Damir Eklić:

- Trudili smo se, to je ono što ja mogu čestitati svojim momcima na trudu, na borbenosti i želji, ali igrali smo kod Sesveta. Bolje su Sesvete, igrali su doma, a imaju i duži roster igrača. Imaju i Dumenčića, prvoligaškog rutinera koji sve to vodi i kao takvi su iskoristili sve naše slabosti i greške. Ja svojim dečkima ne mogu apsolutno ništa zamjeriti. Međutim, kao sportaš, kao trener želim pobijediti svaku utakmicu, pa sam tako htio i ovu. No, eto, ovo je jedna škola za nas koja će nam koristiti u budućnosti. Naši planovi za ovu sezonu su opstanak u ovom rangu, igrati sa što manje stresa, probati što više mladih igrača infiltrirati tokom ove sezone, pa su tako ovdje danas dečki od 17, 18 godina igrali prvi puta Premijer ligu koju smo im mi omogućili, a oni su ju sami zaslužili.

Najbolji strijelac u osječkim redovima bio je David Čičak koji je realizirao sedam udaraca. Pratili su ga Matej Zrno i Roko Purić s pet pogodaka, a Patrik Begović postigao je četiri gola i zabilježio stopostotni učinak.

- Došli smo u Sesvete, a to je jedno od najtežih gostovanja u ligi. Mladi smo, nije sramota izgubiti u Sesvetama. Mislim da smo jedna od najmlađih ekipa u ligi, ako ne i najmlađi, tako da mi možemo samo napredovati tijekom prvenstva. Dobro treniramo i trudimo se. Što se tiče mog učinka, danas me je šut išao i nastojat ću tako i nastaviti, istaknuo je Čičak.

Naš desni vanjski dobio je izravan crveni karton u 34. minuti. Naime, prilikom izvođenja sedmerca slučajno je pogodio vratara Perića u glavu.

- Da, dobio sam izravan crveni karton jer sam pogodio sesvetskog vratara u glavu. Doista mi to nije bila namjera. Kada sam pucao, želio sam postići gol, a ne pogoditi u glavu golmana. Ispričao sam mu se. Promijenili smo loptu, išao sam riskantan šut pucati... Neću više pucati penale, to smo se dogovorili, zaključio je Čičak.

Zanimljivo, prvo kolo Paket24 Premijer lige u potpunosti je kompletirano pobjedama domaćina. Naime, svih osam klubova domaćina osvojilo je bodove na svom terenu. A drugo kolo nama donosi prvu domaću utakmicu. Rukometaši Osijeka u subotu će u 18 sati na Zrinjevcu ugostiti momčad Poreča. Da se ponovi stopostotni učinak domaćina – ne bismo se žalili.


Tekst i foto: SMART agencija

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: