Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



"U ozračju KAJ-a" - održan svečani koncert kajkavskih popevki u osječkom HNK-u

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65447
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.06.2022. 10:46 
Naslov:  "U ozračju KAJ-a" - održan svečani koncert kajkavskih popevki u osječkom HNK-u
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Povodom obilježavanja Dana Osječko-baranjske županije, u četvrtak, 2. lipnja 2022. godine održan je svečani koncert kajkavskih popevki pod nazivom „U ozračju KAJ-a“. Koncert su zajednički organizirali Osječko-baranjska županija, Grad Osijek i Radio Kaj, a nazočili su mu zamjenik župana Josip Miletić, gradonačelnik Grada Osijeka Ivan Radić te brojni drugi uzvanici.

- Posebno mi je drago što se i Radio Kaj svojim cjelodnevnim programom uključio u obilježavanje Dana Osječko-baranjske županije i što je ovaj koncert prekrasan završetak slavljeničkog dana. Povezivanje je to istoka i sjevera Hrvatske. I što i kaj imaju puno toga zajedničkog i važno je da nas naše različitosti spajaju, a ne razdvajaju. Lijepo je večeras biti u Osijeku gdje možemo uživati u kajkavskim popevkama – kazao je zamjenik župana Josip Miletić.

Svečani koncert dugo je pripreman i osmišljavan, rekao je gradonačelnik Osijeka Ivan Radić i dodao da je upravo riječ kaj jedna od prvih riječi koju su mnogi izgovorili.

- Drago mi je da nas je upravo kaj okupio na svečanom koncertu i da se riječ njeguje i čuva. Također, veseli me što su neke od najljepših kajkavskih popevki izveli slavonski izvođači i dali tim izvedbama posebnu čar – zaključio je Radić.

Popularne kajkavske popevke izveli su: Mia Dimšić, Igor Delač, Stjepan Jeršek Štef, Danijela Pintarić, Vladimir Kočiš Zec, Vlatka Kopić Tena, Branko Greblički Ventek, Klapa Brv, TS Đentlmeni, Ivan Benc, Gabrijela Hrženjak, Alen Đuras, Kirjales, Ella i Iva Ranogajec Inkret, Mirko Švenda Žiga i Gordana Ivanjek Tušek. Kajkavske stihove kazivala je Vlasta Ramljak.


Tekst i foto: OBZ.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: