Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Obnova dva osječka trga kasni gotovo mjesec dana

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.09.2007. 10:47 
Naslov:  Obnova dva osječka trga kasni gotovo mjesec dana
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Premda je od najave početka radova na rekonstrukciji Trga bana Jelačića u Osijeku prošlo već mjesec dana, zbog čega je iseljena i donjogradska tržnica, a prostor trga ograđen građevinskom ogradom, radovi vrijedni 10,4 milijuna kuna do danas nisu počeli.

- Problem je u žalbi koju je na rezultate natječaja uložila tvrtka Gradnja. Naime, Povjerenstvo se odlučilo za ponudu tvrtke KT Tehnogradnja, no zbog žalbe upućene Komisiji za kontrolu javne nabave ugovor se ne može potpisati, pa tako ni radovi ne mogu početi - kaže član Gradskog poglavarstva zadužen za urbanizam i graditeljstvo Tone Papić, uz napomenu da za rekonstrukciju tog trga Grad još nije dobio ni građevinsku dozvolu, što pripisuje godišnjim odmorima u Uredu državne uprave.

No, unatoč svemu Grad je još početkom kolovoza naložio da se uklone svi kiosci s trga, a zakupci štandova na donjogradskoj tržnici premjeste na zamjensku lokaciju.

Iako je zbog rokova žalbe i neizvjesnosti kakvu će odluku donijeti Komisija postojala opasnost da se cijela priča odulji za nekoliko mjeseci, neslužbeno doznajemo da je Komisija odbila žalbu, no dok to i službeno ne dođe u gradsku upravu, ugovor se ne može potpisati.

- Vjerujemo da će sve to biti ubrzo riješeno jer, kao što znate, radove za ovaj trg te rekonstrukciju Trga Lavoslava Ružičke planiramo financirati novcem od izdavanja municipalnih obveznica, koje će se na tržištu naći u listopadu, pa ne bi bilo dobro da nam novac stoji u proračunu - rekao je Papić.

Inače, i radovi na Ružičkinu trgu, vrijedni 7,5 milijuna kuna koji su trebali početi još prije deset dana, službeno su počeli danas, kada su se tamo pojavili prvi bageri. No, to Papića ne zabrinjava.

- Rokovi za Ružičkin trg teku i radovi moraju biti gotovi do kraja godine. Prema informaciji koju sam dobio od izvođača Osijek Koteksa, čekali su završetak radova na južnoj obilaznici kako bi potom prebacili građevinsku operativu na trg te na gradnju nastavka Gacke ulice, odnosno spajanja Divaltove i Vinkovačke, gdje su radovi također počeli prije nekoliko dana - rekao je Papić.

Autor: Nikola Patković/Jutarnji.hr
Foto: arhiva031 [10.07.2007.]

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.09.2007. 12:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...sva sreca pa dolazi jesen - savrseno vrijeme za obavljanje gradjevinskih radova....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
romana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 27
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.09.2007. 10:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa izgleda da nisu mogli ranije poceti jer nisu znali da ce se ta zgrada zapaliti. Meni se cini da su dosta brzo krenuli s obnavljanjem,sto su trebali krenuti slijedece godine u proljece ili ljeto?????????Sro bi onda rekli?????

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.09.2007. 11:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...zapalila zgrada????...ovdje je rijec o Donjogradskoj piji i Trgu Lavoslava Ruzicke...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1703
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 02.09.2007. 12:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa ljudi zar vam nije jasno.... Zasto bi sve islo jednostavno i glatko kada moze biti komplicirano???

Ovako se nasi dragi politicari mogu nadmetati tko je vise napravio i tko je vise ulozio....

_________________
imam osjecaj da osjecam osjecajno jako

Bolje ispast glup nego iz tramvaja

mozda pijan ali nisam jako, Bože zdravlja pa kući polako

fuck you man čovječe
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
romana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 27
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.09.2007. 17:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
...zapalila zgrada????...ovdje je rijec o Donjogradskoj piji i Trgu Lavoslava Ruzicke...

sory tek sam poslije skuzila da je bio komentar na pogresan clanak, jer prije toga sam citala o obnovi zgrade koja se zapalila
duboko se ispricavam!!!! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.09.2007. 17:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...no charge this time...Smile

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
romana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 27
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.09.2007. 17:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hvala lijepa....vec sam se uplasila Smile)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: