Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



besplatni udžbenici-nisu dovoljni

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
betty
Offline
Ukupno postova: 838
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.08.2007. 17:05 
Naslov: Beark ! besplatni udžbenici-nisu dovoljni
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vec svi znaju da ce od ove godine osnovnoskolci i srednjoskolci dobiti besplatne udžbenike, ali sad vise ni to nije dovoljno. jucer sam u novinama procitala da predsjednik nezavisnog sindikata kresimir sever buni kako ni to nije dovoljno, jer roditeljima jos ostaje kupnja skolskog pribora ,tenisice i skolska torba. ne zelim da me se krivo shvati, meni je drago da se obiteljima pomogne s besplatnim knjigama, no nije li vec malo previse ocekivati da ce ti drzava i skolski pribor i tenisice kupiti??kako su roditelji prije podnosili taj trosak skolovanja, ja sam generacija koja je sve placala od knjiga u osnovnoj skoli, pribora, preskupih knjiga za srednju skolu, i sad za faks.mislim da bi roditelji cija djeca dobivaju besplatne udžbenike trebali pokazati vecu zahvalnost.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.08.2007. 17:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne vidim zašto bi itko trebao biti zahvalan nekome zato što radi svoj posao. zdrava socijalna politika je dobar put. što zdraviji, to bolji.
ako plaćaju porez redovito to je dovoljna zahvalnost.

a to što sever traži.. tjah... a nije on ni lud. i profači su štrajkali za veće plaće krajnje neopravdano ali njihovo je pravo graničiti s nerazumnošću...

_________________
"si quid novisti rectius istis, candidus imperti; si nil, his utere mecum."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.08.2007. 18:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

betty je napisao/la: ›
vec svi znaju da ce od ove godine osnovnoskolci i srednjoskolci dobiti besplatne udžbenike, ali sad vise ni to nije dovoljno.


samo prvi razredi srednje, koliko sam ja informisan.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladen.jr
Offline
Avatar

Ukupno postova: 332
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.08.2007. 18:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Betty,u potpunosti se slažem se s tobom.
Svebor, ne slažem se da su profesori štrajkali neopravdano, imaju među najmanjim plaćama što se tiče VSS-a, s tim da nemaju nikakvih značajnijih dodataka na plaću tipa noćne, teren i slično.
I još nešto: oni moraju naučiti iste ove koji divljaju za vrijeme utakmica i kojima nije ni na kraj pameti nešto učiti, a nemaju pendreke, suzavce niti oružje (sredstva prisile lol), a bome nemaju ni 50% beneficirani radni staž.

_________________
osijek031.com smile Mislim, dakle jesam! osijek031.com smile
osijek031.com smile "Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.08.2007. 19:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tjah... još bi im i beneficije dao? zašto bi tamo neki profa koji ponekad ni ne dođe na predavnje i cjepidlači samo zato što može, imao veću plaću ako mu učenik sjedi na poderanoj stolici i išaranoj klupi?! za veće plaće su digli glas, a za školstvo čiji su zaposlenici ih boli prick. ako ga imaju... prokleto licemjerje! fuj i gadi mi se to. opet teško je generalizirati... :/ tema kojoj u ovom topicu nije mjesto. zašto je klupa išarana ili zašto taj isti klinac divlja na stadionu je upitnik koji treba postaviti njegovom roditelju ali prethodno pitanje i dalje stoji stoji. kako rekoh, ova tema je oftopic i zeznuta... budemo o njoj razmjenili stajališta jednom na nekoj forumaškoj kavi ili pivi Very Happy

_________________
"si quid novisti rectius istis, candidus imperti; si nil, his utere mecum."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.08.2007. 20:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To s besplatnim udžbenicima je čista politika.
Završila školu bez ijednog besplatnog udžbenika.
Istina, bio je neki kriterij, i uvijek je nekolicina dobila besplatne udžbenike. Kod mene u razredu je to bio dečko čiji je tata radio u Njemi pa je on kao bio socijalno ugrožen jer je ovdje živio s mamom koja nije ništa radila. A imao je najljepše flomaster, melodiku... sve iz Njeme.

Što se sad kao postiže besplatnim udžbenicima?
Mislim, u čemu je poanta?
Da roditelji ne viču kako je skupo školovati djecu... bla bla ... socijalna politika i sl.

Najbolje da se izmisli nešto pa djeci na lijevak uliti znanje.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
betty
Offline
Ukupno postova: 838
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.08.2007. 20:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eto to ja pricam mi smo svi skolu zavrsili i udžbenike sami placali, nemam ja nista protiv dobre socijalne politike,ali valjda i ona mora imati granicu, sumnjam da bi i zemlja sa najboljom socijalnom politikom kupovala djeci patike. mene bas zanima sta bi onda roditelj trebao djeci priustit, samo hranu i igracke??

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.09.2007. 9:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jap što bi toga svega bilo da nisu izbori pred vratima....
a onih koji kukakaju uvjek će biti..kad pročitaš naslove kontaš da su neki rodili djecu i smatraju da su financijske obaveze u vezi te djece čisto stvar države...

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.09.2007. 9:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako je skolovanje obavezno... i obavezno je imati sve knjige i opremu za nastavu... meni bi bilo logično da ti to država plati... mislim , kad te već "tjeraju"...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissConception
Offline
Avatar

Ukupno postova: 426
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.09.2007. 15:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): ›
Što se sad kao postiže besplatnim udžbenicima?
Mislim, u čemu je poanta?

Poanta je bila ta da se potakne na upisivanje djece u srednje škole, jer veliki broj ne nastavlja školovanje nakon osnovnjaka. Samo što se čini da ideja nije baš skroz uspjela heh (samo u našoj županiji je ostalo više od 1000 mjesta slobodnih).

_________________

On a Quest for Love like the Proceed drummer
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.09.2007. 15:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sanader i njegov kompanjon Primorac shvaćaju da im se bliži kraj. Stoga se svim silama trude privući što više glasača. Prvo je pala ideja da šesnaestogodišnjaci imaju pravo glasa (totalna nebuloza), a zatim odlučiše predsjedavajući da bi mogli malo podariti bespla udžbenika, tako da roditelji pomisle kako oni lijepo brinu za njih. Isto kao i s braniteljima, sve ćemo vam dati glasajte za nas, a nakon izbora Kosorku više ne zanimaju. Dakle, sve je to politika. Treba se zapitati, zašto je bilo potrebno četiri godine da se uvedu besplatni udžbenici. Deficit u proračunu? Prevelika zaduženost države? Naravno da ne. Da su to napravili prije, svi bi već navikli na bespla udžbenike... Cilj je ovaj, ako HDZ izgubi vlast, nadat će se da će sljedeći ukinuti bespla udžbenike (što je lako moguće) i tako bi hdz opet dobio na rejtingu. Da su svake godine izbori, već bi imali i besplatno fakultetsko obrazovanje, a ne samo udžbenike...

zaboravih:
roditelji naravno nikada zadovoljni... daj im prst oni bi ruku... udžbenici su pohvalni, da ne shvatite drugačije, ali su u previše "slučajno" tempirano vrijeme došli... inače, priče da trebaju i kupovati još tenisice, pribore... jel dijete tvoej ili od države? hoćeš da sanader kupuje tvom djetetu tenisice i bijele majice za tjelesni? to je obaveza svakog roditelja, osigurati dostojan i socijalno neugrožen život djeteta...

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.09.2007. 20:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dobro razmišljanje. britko. slažem se u potpunosti, podupirem i potpisujem. moj naklon.

_________________
"si quid novisti rectius istis, candidus imperti; si nil, his utere mecum."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: