Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kako uskladiti primanja i troškove?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.08.2007. 9:02 
Naslov:  Kako uskladiti primanja i troškove?
10.09.2007. 17:30
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prema anketi portala Moj Posao 40% hrvatskih građana na godišnjem odmoru je potrošilo jednu cijelu mjesečnu plaću ili više. Kada se uz to u obzir uzme da je mjesec prosinac, kada predblagdanska i blagdanska potrošačka groznica doseže svoj vrhunac, odmah iza ugla, javlja se jasna potreba za boljim planiranjem i upravljanjem vlastitim novcem.

Hrvati su samo tijekom prošlih božićnih i novogodišnjih blagdana prema procjeni Nezavisnih hrvatskih sindikata (NHS) potrošili čak 11 milijardi kuna, a s obzirom na tendecije iz proteklih godina, niti ove godine nije nerealno očekivati toliku brojku.

Završetak sezone godišnjih odmora i približavanje sezone blagdana, dobar je trenutak za sistematsko planiranje vlastitih budžeta kako bi stres plaćanja i podmirenja dugova sveli na minimum. Već sad bi trebalo započeti planirati idući godišnji odmor, a za planove za mjesec prosinac krajnji je trenutak.

Upravo poticanje na pomno planiranje vlastitog budžeta jedan je od ciljeva besplatnih radionica za građane pod nazivom “Kako uskladiti primanja i troškove?” koje se od lipnja ove godine održavaju u šest gradova (Osijek, Pula, Rijeka, Varaždin, Zadar i Zagreb).

Do sada se u ovih 6 gradova prije ljetne pauze održalo 25 radionica s 245 polaznika s više nego dobrim reakcijama polaznika. U jesen se projekt nastavlja u još 2 grada (Dubrovnik i Split), čime će biti obuhvaćena sva veća regionalna središta.

Radionice u gradu Osijeku počinju s izvođenjem u prva dva jesenska termina 10. i 24. rujna 2007., te će kao i u ostalih gore navedenih 5 gradova biti održavane sve do kraja godine. O točnim terminima i lokacijama održavanja svi zainteresirani građani mogu se informirati putem web stranice www.hub.hr ili pozivom na telefonski broj 01/ 4860-080 (od 8:30 do 16:30 sati).

Dolazak na radionicu potpuno je besplatan, stoga se pozivaju svi zainteresirani da se slobodno prijave putem e-mail adrese [email protected] ili putem navedenog telefonskog broja.

Terminski plan održavanja radionica u Osijeku:
Lokacija: Crveni križ, Šet. Petra Preradovića 6, Osijek;
Vrijeme održavanja: ponedjeljkom od 17:30;
Trajanjeradionice: oko 90 minuta;
Jesensko-zimski termini 2007.: 10. i 24. rujan, 1., 15. i 29. listopad, 12. i 26. studeni, te 3. i 17. prosinac.

Hrvatska udruga banaka


_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 30.08.2007. 14:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

“Kako uskladiti primanja i troškove?”

Troši koliko imaš, kad nemaš, digni kredit.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.08.2007. 14:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kažu stariji ljudi da su najbolje usklađivali primanja i trošove kad su plaću iliti osobni dohodak primali u vrećici u keshovini.

No, svojedobno sam imala predmet Bankarstvo, pa nam je profesor ispričao vic o Muji koji je otvorio tekući račun i dobio čekova.... pa se raspištoljio. Došli čekovi na naplatu a ono nema love. Kaže Mujo, recite koliko sam ukupno dužan, kažu iz banke, a on im fino ispiše ček na taj račun.
Kod nas je s čekovima, kreditnim karticama, potrošačkim, gotovinskim i svim mogućim kreditima otprilike kao iz vica o Muji.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
romana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 27
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.08.2007. 23:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja mislim da je smijesno pricati o primanjima i rashodima, jel je kod nas obicaj da ljudima jako vazno sto drugi misle o njima pa se dojkazuju u bijesnim autima i obalce se po najnovijoj modi a kad im pogledas na bankovni racun (ako ga uopce imaju) iliti u njihov novcanik pa ono opa napola prazan. mislim
mislim svi kukaju kako nemaju novaca a samo prosetaj promenadom ljeti navecer ili svrati u Tvrdu pa ces vidjeti kako su svi gospoda!!!!!!SMIJESNO

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
neja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 619
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.08.2007. 8:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ljudi su danas općenito naučili živjeti na kredit,na kartice..tako je najlakše opravdati onu famoznu tvorevinu pseudonečega: pa nema narod danas novaca. Wink
Odite samo prošetati po bilo kojem trgovačkom centru.Ne mogu tvrditi za sve, ali debela većina ljudi živi preko svog maksimuma.
U osnovi je situacija toliko jednostavna: prihodi/ulaz love je toliki i toliki, rashodi su ti toliki, bajo što ostane s tim se probaj snaći. Shocked
Uvijek je bilo i biti će onih koji će imati više od mene i onih koji imaju puno manje od mene.
Ne nalazim niti jedne riječi opravdanja ni sažaljenje za one kojima su ukupna primanja manja od cijene svih mobitela u obitelji, ili za one koji kukaju da nemaju za kruh a cigareta im visi u ustima (btw.kad nije bilo love - a često je jedno vrijeme kod nas nije bilo, nitko u kući nije zapalio cigaretu jer ih se nije kupovalo)
Štednja i ekonomizacija se također uče i u tzv.roditeljskim domovima, kad se samo sjetim koliko je moja stara morala kemijati s jednom plaćom, bolesnim didom i dvoje studenata, stari je radio od jutra do mraka,brao dnevnice gdje god je stigao, ali ga nikad nismo vidjeli

Vjerujem da situacija postaje sve ozbiljnija, jer i banke kod nas razmišljaju o uvođenju nekim klijentima tečajeve štednje, ekonomizacije, planove kako se izvući iz dugova...po novinama sam nedavno vidjela neke mape za štednju, planove štednje..

_________________
osijek031.com smile NEJA osijek031.com smile
My dear the Heart which you behold,
Will break when you the same unfold ,
Even so my heart with lovesick pain,
Sure wounded is and breaks in twain.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: