Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Glavaš

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.10.2006. 9:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svima bi trebalo biti jasno da se stanje rata znatno razlikuje od stanja mira po puno toga, a između ostalog i po društvenim vrijednostima, načinu razmišljanja, načinu postupanja...

Naravno, postoji ratno pravo, koje kazuje što je zabranjeno čak i u ratu. Međutim, toga se malo teško pridržavati ako se ni protivna strana toga ne pridržava.

Svi koji znaju išta o ratu za Osijek, znaju da je Osijek u to vrijeme bio prepun petokolonaša, koji su bili puni snajpera, minobacača, zolja i sličnih pomagala, kojima su na krajnje podmukao način usmrćivali svoje susjede i sugrađane.

Saznati barem približno točno vrijeme početka granatiranja ili bombardiranja je također bilo od neizrecive važnosti za građane koji su praktički živjeli u podrumima.

I sad, recimo da ste vi u situaciji da imate dojavu da netko zna neku od tih informacija, neki podatak koji može spasiti ljudske živote, što biste vi napravili?

Događalo se da se posebnim zaslugama u ratu istaknu ljudi koji su u mirnodopsko vrijeme na marginama društva, razni otpadnici, kriminalci, introvertne osobe. Ti se ljudi ne uklapaju u vrijeme mira, ali u vremenu rata njihove sposobnosti dolaze do izražaja i postaju bitne! Ponekad i krucijalne.

Želim samo naglasiti da se događaji iz tog vremena ne mogu realno sagledati iz današnje prespektive, od ljudi koji to nisu proživjeli!

Naravno, ako se dogodilo nešto što se nipošto ne može proglasiti potrebnim ili nužnim činom za opće dobro, to treba sankcionirati, pod svaku cijenu, bilo o komu da se radi. Samo, to je malo teže uvidjeti nakon toliko godina. I baš zato se treba suzdržati od osuđivanja ljudi prije nego se pokaže da stvarno jesu krivi i da su mogli postupiti i drukčije u zadanim okvirima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pollux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 145
Lokacija: Sin city - Old town
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.10.2006. 9:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaka čast!

_________________
no fear!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.10.2006. 10:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
Naravno, ako se dogodilo nešto što se nipošto ne može proglasiti potrebnim ili nužnim činom za opće dobro, to treba sankcionirati, pod svaku cijenu, bilo o komu da se radi. Samo, to je malo teže uvidjeti nakon toliko godina. I baš zato se treba suzdržati od osuđivanja ljudi prije nego se pokaže da stvarno jesu krivi i da su mogli postupiti i drukčije u zadanim okvirima.


Jasno. Proces će pokazati da se radi o progonu zbog teških ubojstava iz koristoljublja. Nitko BG ne tereti za odstrjel petokolanša, "kolaboranata" i terorista.
BG se sumnjiči i kao nalogodavac ubojstva Josipa Reihl-Kira, Tihomira Međugorca zvanog Kyoto (hrvatski branitelj), Mate Šabića... i za pokušaj ubojstva ključnog svjedoka (a njemu sam zaboravio ime), iz slučaja "selotejp", uglavnom Srbina iz redova HVa.

Medijska estradizacija i Glavaševa opsjednutost svojom pregolemom žrtvom i patnjom učinila je da se više govori o kojekakvim sporednim stvarima, nego o klasičnoj otimačini iz vremena provala barbara u Rim.

Ako mu se dokaže krivnja (pošteno suđenje svakomu), onda mu jednostavno treba oduzeti činove. Jer ih on sigurno neće sam vratiti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pollux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 145
Lokacija: Sin city - Old town
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.10.2006. 11:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sve je to ok dok se BG sumnjiči za recimo slučaj selotejp...a što kada se pojave dokumenti u kojima pišu neke stvari koje sumnjiče pola sadašnje vlasti? Wink

_________________
no fear!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.10.2006. 13:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pollux je napisao/la: ›
sve je to ok dok se BG sumnjiči za recimo slučaj selotejp...a što kada se pojave dokumenti u kojima pišu neke stvari koje sumnjiče pola sadašnje vlasti? Wink


"stvari koje sumnjiče"

Ljudi te osumnjiče, a "stvari" mogu biti povod sumnji. A gdje si ti vidio te "dokumente"?

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.10.2006. 22:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja i dalje mislim da se jednom Glavonji nije dalo kilati ljude zbog imovine kad je on na svojoj razini uzimao tvornice, a one su tada bile državne. A za Kira je podvojeno razmišljanje, u to napeto doba ako nisi stao na barikadi nisi daleko stigao. Čini mi se da je tako i u Afganistanu, ili sam u wrongu.
Ah...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.11.2006. 6:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...baš sam jučer čula komentar na nekoj od televizija kako su se konačno usprotivili da se mali Filip Glavaš toliko medijski eksponira...odnosno da se mali koristi kako bi izazvao simpatije u Hrvata...potpisujem to...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.11.2006. 15:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

debeli je napisao/la: › A za Kira je podvojeno razmišljanje, u to napeto doba ako nisi stao na barikadi nisi daleko stigao. Čini mi se da je tako i u Afganistanu, ili sam u wrongu.
Ah...


Ma daaaaj... i ti se sada pravis noj...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.11.2006. 18:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Je li Branimir Glavaš i sam uzeo utoku i u nekoga vlastoručno ispalio hitce - utvrdit će sud.

Imam osjećaj da se najviše ubojstva N.N. srpskih civila dogodio samo iz jednog razloga: prvi koji je to napravio i uzeo stan, marke, zlatninu - uspio se izvući nekažnjeno.

Možemo govoriti što hoćemo, ali takva zvjerstva i Amerikanci kažnjavaju među svojim vojnicima.


P.S. Meni stari kaže da je u JNA lik pogazio cvijeće i dobio 14 dana zatvora. Prava vojska mora biti disciplinirana. Da je disciplinirana, zapovjednik bi uvijek mogao jamčiti za svakog svog vojnika... A za zločine bi odgovarali samo idejni začetnici, ideolozi, "inženjeri"... Bojim se da tih godina nije znalo tko pije, tko loče, a tko plaća.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ilija
Offline
Avatar

Ukupno postova: 389
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.11.2006. 18:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: ›
Možemo govoriti što hoćemo, ali takva zvjerstva i Amerikanci kažnjavaju među svojim vojnicima.


Bas me zanima koliko ce biti kaznjeno onih koji su popljackali iracke muzeje i otudjili neke od najstarijih i najvrednijih arheoloskih pronalazaka ikad...

_________________
“as you get older, you lose interest in sex, your children want nothing to do with you and your friends drift away. There are other advantages, but these are the main ones.”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.11.2006. 23:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zanimaj se ti sine za one koji su tebe opljačkali, a u Iraku možemo i ne moramo... Ja sam ih naveo kao primjer.

Ako nešto znaš o krivičnom djelu i šutiš, činiš krivično djelo.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.11.2006. 7:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
...baš sam jučer čula komentar na nekoj od televizija kako su se konačno usprotivili da se mali Filip Glavaš toliko medijski eksponira...odnosno da se mali koristi kako bi izazvao simpatije u Hrvata...potpisujem to...


Je, zbilja nije u redu.. dečka poznam osobno i sasvim je ok.. njemu je i najteže sad.. oduvijek je s tatom a možemo samo zamisliti što mu govore u školi i naokolo.. i smatram da ga nije trebalo vući s Đapićem u Zg..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ilija
Offline
Avatar

Ukupno postova: 389
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.11.2006. 8:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: ›
Zanimaj se ti sine za one koji su tebe opljačkali, a u Iraku možemo i ne moramo... Ja sam ih naveo kao primjer.


Pa eto vidis. Prvi si ih spomenuo. Samo sam dodao komentar na los primjer koji si naveo.

_________________
“as you get older, you lose interest in sex, your children want nothing to do with you and your friends drift away. There are other advantages, but these are the main ones.”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.11.2006. 15:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja samo primjećujem da se polako sa političke scene sklanjaju ljudi koji su stvarali neovisnost ove države. Tako da za par godina mogu očekivati liberalizaciju političke scene, tada će srbi i slovenci prepoznati priliku i asimilirati naša preostala bogatstva. A mi ćemo se sjećati kako smo imali državu koju nismo mogli sačuvati niti bjednih 15 godina, jer smo one koji su je stvarali pohapsili ili učinili da se njihovo ime ne spominje. Pa ljudi moji ako se nešto ne poduzme odoh ja u njemačku dok me neki srbin ne prijavi da sam pucao na njegov tenk za vrijeme rata.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.11.2006. 16:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Loona je napisao/la: ›
anakonda je napisao/la: ›
...baš sam jučer čula komentar na nekoj od televizija kako su se konačno usprotivili da se mali Filip Glavaš toliko medijski eksponira...odnosno da se mali koristi kako bi izazvao simpatije u Hrvata...potpisujem to...


Je, zbilja nije u redu.. dečka poznam osobno i sasvim je ok.. njemu je i najteže sad.. oduvijek je s tatom a možemo samo zamisliti što mu govore u školi i naokolo.. i smatram da ga nije trebalo vući s Đapićem u Zg..


...shvaćam ja i njega, i vjerujem da mu je teško...pogotovo što je sada u godinama kada mu zaista nije potrebno medijsko eksponiranje, pogotovo u tom kontekstu cijele štorije...djeca nemaju što tražiti u politici, niti na jedan način....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: