Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kramarić: S Glavašem bih Osijeku vratio urbani imidž

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.08.2007. 9:15 
Naslov:  Kramarić: S Glavašem bih Osijeku vratio urbani imidž
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Potpredsjednik HSLS-a i bivši gradonačelnik Zlatko Kramarić trebao bi odigrati ključnu ulogu u formiranju nove vlasti u Osijeku i dati potporu dosadašnjem političkom protivniku Branimiru Glavašu.

• Zašto pristajete na suradnju s Glavašem?

- Aktualna vlast u Osijeku formirana je kupovinom vijećnika. Činjenica je da je nezadovoljstvo cijelo vrijeme tinjalo. No, u priči oko pucanja koalicije Đapić-Glavaš mi nismo sudjelovali. Sad se mora razgovarati. Legitimni su svi zahtjevi, od novih izbora do preslagivanja.

Naravno da nama ovo nije laka odluka, jer je ostalo puno gorčine, ali ponavljam: to ne bi bila HDSSB-ova, već tehnička vlada. Naravno da je teško izbjeći politički predznak jer gradonačelnik uvijek dolazi iz redova vijećnika. No, politička komponenta mora biti minimalna. HSLS je, znate, ovdje bio građanska, moderna i europska opcija, a jedan od razloga potresa je i taj što je urbanitet doveden u pitanje. Dio sadašnje pozicije to više nije mogao trpjeti.


• Ali, upravo ste vi govorili da HDSSB-ova regionalna opcija ne može voditi proeuropsku, urbanu politiku, a sada ćete podržati njihovu opciju?


- Tako je doista i bilo. No, sada čujemo stavove i HDSSB-a da, primjerice, priča oko spomenika nije bila sretno rješenje i da smo mi iz oporbe bili u pravu. Situacija nije idealna. Imamo dvije opcije: ići na izbore i postati još marginalnija stranka ili pokušati tehničkom vladom stvoriti novi koncept i gurati urbane, moderne ideje.

• Čak i s onima s kojima ste se sukobljavali, međusobno optuživali, vrijeđali...?

- Čak i s njima. Upravljanje gradom nije ideologija, već pitanje sposobnosti, kompetentnosti, a unutar te nove kombinacije, gdje mi ne bismo bili jedini, pokušali bismo se pokazati i djelovati kao korektiv.

• Zašto ste u Saboru bili suzdržani kad se glasalo o skidanju imuniteta Glavašu?

- To nema veze s našim odnosom. Moj govor u Saboru je bio vrlo jasan, liberalan i sukladan regulama pravne države. Ali, postoji ono što se zove kontekst, ambijent. Lako je suditi nekome tko dolazi iz Splita, Dubrovnika. Pokušajte raditi supstituciju, da je netko iz vašega grada u toj priči. Ja živim u ovom gradu, s realnim ljudima gdje postoji velik stupanj emocija i iracionalnog. Ja sam se suzdržao biti arbitar, ali sam jasno pokazao kako doživljavam nešto što se zove pravna država.


• Đapić kaže da je pomogao Glavašu, a on mu sada "zabija nož u leđa u suradnji sa svojim drukerom", aludirajući na iskaz što ste ga dali PU osječko-baranjskoj, a objavio ga je HTV u Nedjeljom u 2. Vi ste istražitelju rekli da je "Glavaš bio gospodar života i smrti", da je " imao motiva da se riješi Kira".

- Đapić bi prave razloge trebao tražiti preispitujući sebe. No, da se vratim na pitanje. Jedine relevantna i autorizirana izjava je ona pred istražnim sucem u Osijeku i Zagrebu. Ne znam ni za kakav drugi dokument. Dobar dio izrečenog u toj emisiji je dekontekstualiziran i na način kako je to prikazano rekao sam da je to mogla biti montaža. Pa ja sam također bio gospodar života i smrti u gradu, ako sam ujutro pozvao građane da idu na posao, a onda je počelo bombardiranje. Nisam sigurno rekao da bi Glavaš mogao imati motiva ubiti Kira. Govorio sam o političkim neslaganjima, a o drugim motivima ne.

Nema revolucionarnog prava

• Uvijek ste promovirali vjersku i nacionalnu snošljivost, toleranciju. S druge strane Glavaš je optužen za ratne zločine nad Srbima?


- Moji su stavovi o tome kristalno jasni. Moja demokracija nije nacionalna, već demokratska i uvijek sam se zalagao za pravo na različitost. Što se tiče gospodina Glavaša, to se mora dokazati na sudu. Postoje institucije koje moraju biti neovisne i koje će bez političkog pritiska donijeti pravorijek sukladan pozitivnim zakonima Hrvatske. Nema revolucionarnoga prava.

Autor: Nikola Patković/Jutarnji.hr
Foto: Ana Kiefer/Arhiva031


Zadnja promjena: Leon; 27.08.2007. 13:18; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.08.2007. 9:36 
Naslov:  Re: Kramarić: S Glavašem bih Osijeku vratio urbani imidž
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leon je napisao/la (Pogledaj post): ›
• Ali, upravo ste vi govorili da HDSSB-ova regionalna opcija ne može voditi proeuropsku, urbanu politiku, a sada ćete podržati njihovu opciju?[/b]

- Tako je doista i bilo. No, sada čujemo stavove i HDSSB-a da, primjerice, priča oko spomenika nije bila sretno rješenje i da smo mi iz oporbe bili u pravu. Situacija nije idealna. Imamo dvije opcije: ići na izbore i postati još marginalnija stranka ili pokušati tehničkom vladom stvoriti novi koncept i gurati urbane, moderne ideje.

Barem je iskren...

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chaknoris
Offline
Avatar

Ukupno postova: 591
Lokacija: L. A.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.08.2007. 10:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Wink


Zadnja promjena: chaknoris; 06.08.2010. 21:54; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ivan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 575
Lokacija: Retfala
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.08.2007. 10:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma kramaric je lijena kurva. i to je to Smile

_________________
"Jazz is the last refuge of the untalented. Jazz musicians enjoy themselves more than anyone listening to them does."
Tony Wilson, R.I.P.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.08.2007. 11:11 
Naslov:  Re: Kramarić: S Glavašem bih Osijeku vratio urbani imidž
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

barem je javno rekao ono o čemu ostali raspravljaju iza zatvorenih vrata. svjestan je da mu je stranka sranje, a da je on što bi ivan rekao lijena kurva

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.08.2007. 11:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma sve su to kurve, dokopali bi se vlasti pošto poto, kod svih njih ide po onoj staroj poslovici budi s prijateljima blizak a s neprijateljima još bliži, prodali bi i mater vlastitu samo da sjednu u fotelju, taj Kramarić i Glavaš se mrze već više od desetljeća i sad će zajedno ruku pod ruku na izbore, još jednom se potvrđuje ona stara nevjerujte političarima, jedno trube godinama a čim se ukaže prilika dokopat se neke vlasti gaze preko svega o čemu laju već godinama, gamad, licimuri i demoni.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ivan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 575
Lokacija: Retfala
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.08.2007. 11:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

imao je on svojih 15 godina na vlasti, nek ide predavat makedonski u Θεσσαλονίκη ak je faca Smile

_________________
"Jazz is the last refuge of the untalented. Jazz musicians enjoy themselves more than anyone listening to them does."
Tony Wilson, R.I.P.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
neja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 619
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.08.2007. 11:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

politika je oduvjek bila madame Twisted Evil , a politikusi vrhunske kurve... Cool stara stvar Laughing

_________________
osijek031.com smile NEJA osijek031.com smile
My dear the Heart which you behold,
Will break when you the same unfold ,
Even so my heart with lovesick pain,
Sure wounded is and breaks in twain.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Venstres
Offline
Ukupno postova: 36
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.08.2007. 11:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kramarić i njegova stranka su skupina jadnika. Jedan liberal nikada ne bi išao s strankom kao što je HDSSB. Ali njegova stranka se ionako već prodala svim desničarima koji postoje. HDZu nacionalno, HSPu u Slavonskom Brodu i sada HDSSBu ovdje u Osijeku.

Bravo "liberali"!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ivan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 575
Lokacija: Retfala
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.08.2007. 12:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ha... imaju liberalan pristup biranju koalicijskih partnera Very Happy

_________________
"Jazz is the last refuge of the untalented. Jazz musicians enjoy themselves more than anyone listening to them does."
Tony Wilson, R.I.P.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.08.2007. 12:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nemam lijepe riječi na sve ovo.
a ni želudac za njihove gadarije koje rade.gradonačelnik bi trebao biti nepolitična osoba, ona koja će radit u korist svih građana bez obzira na njihovo političko uvjerenje.utopija? vjerojatno...

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
diva
Offline
Avatar

Ukupno postova: 623
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.08.2007. 12:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo povraća mi se. Nesretnog li grada s ovakvim sveopćim političkim budaletinama, bahatima i uvlakačima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Venstres
Offline
Ukupno postova: 36
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.08.2007. 13:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se s morganom, Ja sam da se uvedu direktni izbori ne samo za gradonačelnika već za cijelo vijeće. Da biramo kompetentne ljude a ne političare od karijere koji u životu nisu ništa napravili.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
miaaaa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 10
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.08.2007. 13:28 
Naslov: Snif ! Re: Kramarić: S Glavašem bih Osijeku vratio urbani imidž
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

GLAVAŠ? KRAMARIĆ? PA LJUDI GDJE MI TO ŽIVIMO? JAKO JAKO LOŠ IZBOR! KRAMARIĆ NIJE ZA OVAJ GRAD Tup, tup

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.08.2007. 13:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

joj e ,uopćemi se ovo sve ne đasvi

_________________
Riding high, when I was king
Played it hard and fast, cause I had everything
Walked away, won me then
But easy come and easy go
And it would end
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: