Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Proljetni vašar u Karancu [2022.]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 70444
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.03.2022. 8:09 
Naslov:  Proljetni vašar u Karancu [2022.]
10.04.2022. 9:00
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jedan od prvih pokazatelja da je proljeće stiglo u Baranju je Proljetni vašar u Karancu. Proljetni vašar je manifestacija s višegodišnjom tradicijom koja se svake godine održava na Cvijetnicu, kršćanski blagdan koji se slavi u nedjelju prije Uskrsa. Ove godine „Vašar“ će se održati 10. travnja 2022.

Proljetni vašar sada već tradicionalna lokacija za opskrbu zdravim i domaćim proizvodima koje će se naći na uskrsnom stolu. Na vašaru će se okupit oko 70 lokalnih proizvođača koji će za posjetitelje izložit svoje proizvode. Na sajamskim štandovima naći će se tradicionalni suhomesnati proizvodi, vina, rakije, sirevi, med i proizvodi od meda, kolači, prirodni sokovi, pletene košarice, drvene igračke, te bogata ponuda raznovrsnog cvijeća.

Proljetni vašar je idealno mjesto za gurmane, mjesto gdje se može uživati u brojnim baranjskim delicijama. Na štandovima ćete moći naći tradicionalne proizvode poput čvaraka, kulena, slanine, a pripremat će se i tradicionalna jela koja ćete moći kupiti u ugostiteljskom objektu koji će biti postavljen pod šatorom.

U ponudi su: Šaran u rašljama, čobanac, gulaš, grah u ćupu, kobasice u kotlovini.
U sklopu Proljetnog vašara svake godine se održava izbor za laskavu titulu ”PRNCEZA PUŠNICE”. Najmasnija, najslanija i najbitnije, najteža slanina bit će princeza, prva ispred svih ostalih slanina koje skrivaju baranjske pušnice.

Program:

09:00 sati – sajam domaćih proizvoda
bogata gastro ponuda: čobanac, šaran u rašljama, grah u ćupu i dr.
tamburaška glazba

12:00 sati – proglašenje ”Princeze pušnice”
proglašenje najljepšeg štanda

[Foto: Dubravko Franjin]

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: