Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Bad Blue Boysi bakljama i kamenjem demolirali Gradsku kavanu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.08.2007. 17:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zašto se ograničiti samo na grad???
Po tvome bi za Osijeku ustvari trebali navijati samo stanovnici Sjenjaka i Juga 1.
Ovi s Juga 2 imaju Metalac i LIO, u donjem gradu Olimpiju, u centru Elektru, na Bosutskom Mursu, a u Retfali Grafičar.
Tako je u Engleskoj, ne?
Juventus ima svoje klubove navijača u cijeloj Italiji, pa i šire. Benfica ima 20 milijuna registriranih navijača u cijelom svijetu.
A zna se što su Hajduk i Dinamo značili u Hrvatskoj za vrijeme Juge, a posebno osamdesetih godina.
Svatko treba imati slobodu izbora kluba za koji će navijati. A razlozi su potpuno nebitni.

I da ne bi bilo zabune, ne pripdam niti jednoj navijačkoj skupini.

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.08.2007. 17:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

machor je napisao/la (Pogledaj post): ›
kvakica je napisao/la: ›
Marshall-T je napisao/la: ›
Nažalost,ima u Osijeku Dinamovih navijača,ali jel to onak nije malo sramota?-mislim u redu mi je ako navijaš za Dinamo,ali ako si iz Našeg Lijepog Osijeka i ako se igra tekma između Dinama i Osijeka,pa ne znam što da se dešava navijati ćeš za Osijek!!!!
ma mogu i to još nekako shvatit. Navija za klub koji pobjeđuje i koji će pobjeđivat. Al nemogu shvatiti kako netko može navijati npr. za Hajduk! Nit je iz tog mjesta, nit ide tamo na ljetovanje, nit je prvak. To je grad na sasvim drugom dijelu države i onda jedan Osječanin navija za Hajduk i još svoju djecu odgaja da navijaju za Hajduk. (Kume oprosit al ne shvačam)

- kad sam ćaću pito zašto navija za hajduk reko je da je dalmatinac i da Osijek u bivšoj Jugosalviji nije do 87/88 bio u prvoj ligi tak da je i morao za nekog drugog navijat) !


E na ovo se stvarno moram nasmijati! osijek031.com smile Ćaća ti je malo bolji poznavatelj NK Osijek Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.08.2007. 18:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U pravu si Jeff, ne bi bilo nimalo pogrešno da ljudi u Osijeku navijaju i za Metalac, Lio, Grafičar, Elektru itd., što uostalom i čine. Nemam ništa protiv. Međutim, koliko znam, to nisu profesionalni klubovi, a to povlači za sobom mnogobrojne konzekvence vezane za rad, trening, ozbiljnost, financije, ciljeve, itd. Također, teško se može očekivati da zbog takve situacije ozbiljnije djeluju na izvansportske segmente društva.

A da je slobodan izbor navijati za bilo koga, Bože moj, pa to je jasna stvar, no to ne znači da se o tom i takvom izboru ne treba polemizirati. Primjećujem da upravo ti strašni navijači nekakvih kvazi velikana imaju stalnu potrebu uskraćivati taj izbor drugima, batinama i razbijanjem. Zato locirati, uhititi, procesuirati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
machor
Offline
Ukupno postova: 315
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.08.2007. 18:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la: ›
machor je napisao/la (Pogledaj post): ›
kvakica je napisao/la: ›
Marshall-T je napisao/la: ›
Nažalost,ima u Osijeku Dinamovih navijača,ali jel to onak nije malo sramota?-mislim u redu mi je ako navijaš za Dinamo,ali ako si iz Našeg Lijepog Osijeka i ako se igra tekma između Dinama i Osijeka,pa ne znam što da se dešava navijati ćeš za Osijek!!!!
ma mogu i to još nekako shvatit. Navija za klub koji pobjeđuje i koji će pobjeđivat. Al nemogu shvatiti kako netko može navijati npr. za Hajduk! Nit je iz tog mjesta, nit ide tamo na ljetovanje, nit je prvak. To je grad na sasvim drugom dijelu države i onda jedan Osječanin navija za Hajduk i još svoju djecu odgaja da navijaju za Hajduk. (Kume oprosit al ne shvačam)

- kad sam ćaću pito zašto navija za hajduk reko je da je dalmatinac i da Osijek u bivšoj Jugosalviji nije do 87/88 bio u prvoj ligi tak da je i morao za nekog drugog navijat) !


E na ovo se stvarno moram nasmijati! osijek031.com smile Ćaća ti je malo bolji poznavatelj NK Osijek Laughing


dobro krivi broj 77/78 ( a moj ćaća je već 70 bio u vojsci znaći već je imao definiran stav o klubu za kojeg će navijat) ali opet ko što jeff kaže zna se šta su značili hajduk i dinamo prije rata ,uvijek su ljudi navijali za dinamo ili hajduk da budu prvi u yu ligi jer se znalo da Osijek nema šanse da skenja zvezdu ili partizan, možda im je i to uvjetovalo, a ono što je neko za generacije napiso na prethodnoj stranici da to vrijedi samo za dvije prethodne generacije pa većina dalmoša i je došla 45-e ili tu negdje!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.08.2007. 19:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la (Pogledaj post): › Primjećujem da upravo ti strašni navijači nekakvih kvazi velikana imaju stalnu potrebu uskraćivati taj izbor drugima, batinama i razbijanjem. Zato locirati, uhititi, procesuirati.

S ovim se slažem u potpunosti!
Ovo što Boysi rade iz godine u godinu je prevršilo svaku mjeru. A ni Torcida ne zaostaje puno čim im se ukaže prilika.

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.08.2007. 19:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne radi se o tvome tati, nego generalno o odnosu prema sportu. Tvoj tata nije poseban, dapače, na moju veliku žalost većina je ovdje sklona pronalaziti politiku u sportu.

Ali moram protestirati protiv onih starih fora, kako su ljudi navijajući za Dinamo i Hajduk izražavali nekakvo hrvatstvo. Iz dva razloga, najprije jer mi se gadi miješanje politike u sport (stoga mi se gadi i nekakvo podilaženje Glavašu na istočnoj tribini Gradskog vrta).

A potom i zato što je to u najmanju ruku nategnuta teza. Prvo, Dinamo je klub osnovan nakon 2. svjetskog rata, i u upravi istog kluba, kao i Hajduka, sjedili su do '90 mahom komunisti (kao i svugdje). U grbu oba kluba nalazila se crvena zvijezda, a u istom su razdoblju sagrađeni i nogometni stadioni oba kluba, a isti su u tom periodu postigli i svoje najveće uspjehe. Ne sjećam se, a nisam ni čuo, da je ikada nekome palo na pamet da se protiv takvih stvari buni. Također, navijači istih sukobljavali su se i međusobno, ali i sa svim drugim navijačima, ne samo sa Delijama i Grobarima, što ne bi bio slučaj da su bili motivirani navodnim domoljubljem. Revolt je proizlazio iz činjenice da su dva beogradska kluba imali povlašten status, ne puno drugačiji nego što imaju Dinamo i Hajduk u Hrvatskoj danas. Ako je i nekog hrvatstva u nogometu bilo, nije ga se baš iskazivalo (o dokumentiranom naricanju za Titom da ne govorimo), te mi se čini da je od posljednje utakmice Dinamo-Zvezda stvorena fama kako su se fanovi oduvijek preko navijanja borili za neovisnu Hrvatsku, što je smiješno. Ta utakmica je imala izraziti politički predznak, što nije ni čudno, s obzirom na to što se događalo prije nje, ali to bi ujedno i sve. Dakle, ili su domoljubi-navijači bili ujedno i komunisti (što je moguće, jer je komunist bio i, primjerice, Tuđman), ili im to nije smetalo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Burence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 143
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.08.2007. 19:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la (Pogledaj post): › stoga mi se gadi i nekakvo podilaženje Glavašu na istočnoj tribini Gradskog vrta


joohohoohoooooooooj!!!! Glavom o zid Glavom o zid Glavom o zid očito ne znaš baš previše o NK Osijeku! malo pogledaj koji su bili najbolji rezultati NK Osijeka i tko je bio na čelu kluba u to vrijeme! on je predsjednik NK Osijeka i čovjek koji može i hoće nešto napraviti za Osijek! njemu se na tribini ne kliče kao političaru nego kao predsjedniku kluba zato molim te Pssst...tiho !

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.08.2007. 21:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A zašto mu se nije u trenucima opstanka u I ligi skandiralo Glavašu pedere, ili upravo odlazi ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noob
Offline
Avatar

Ukupno postova: 182
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.08.2007. 21:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

debeli je napisao/la (Pogledaj post): › A zašto mu se nije u trenucima opstanka u I ligi skandiralo Glavašu pedere, ili upravo odlazi ?


možda zato što glavaš onda nije bio predsjednik kluba.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zoks
Offline
Ukupno postova: 36
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.08.2007. 21:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

100 baba,kilavo dijete. tu NITKO nema pojma o čemu se radi,a svi su diplomirali navijački pokret i mentalni sklop navijača. zadaća MUP-a je bila ta da sprovede sve dinamove navijače odmah na stadion,to nisu učinili i eto posljedica. jedni su došli u tuđi grad,drugi su branili svoj grad.a animozitet,netrpeljivost i prijašnji ekscesi im nisu dopustili da popiju zajedno kavicu u to mirno nedjeljno popodne.

_________________
Nk Osijek Ultras
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
machor
Offline
Ukupno postova: 315
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.08.2007. 21:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la: ›


Ali moram protestirati protiv onih starih fora, kako su ljudi navijajući za Dinamo i Hajduk izražavali nekakvo hrvatstvo. Iz dva razloga, najprije jer mi se gadi miješanje politike u sport (stoga mi se gadi i nekakvo podilaženje Glavašu na istočnoj tribini Gradskog vrta).



Hajduk je vjerojatno imao najveću zvjezdu u grbu u cjeloj jugi,barem ja imam takav osjećaj a i ljepo su plakali za titom na stadionu, poznato je da su dalmatinci ko dio ove nacije najveće ulizice, najveći komunisti pa najveći rvati - svi su oni bili u ratu - kako mi je samo smješno slušat priće nekog Spličanina jebate šta bi čovjek pomislio da ne zna pravo stanje.

Ali isto tako moram napisat da je najveći Hajdukov uspjeh bio četvrt finale lige prvaka tekma protiv ajaxa ja misli 95/96 tako da im nije najveći uspjeh bio za vrijeme komunizma i da su najveći Osjekovi uspjesi bili za vlasti Tune!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.08.2007. 22:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 






_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.08.2007. 23:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

machor je napisao/la (Pogledaj post): ›
Osječanin je napisao/la: ›
machor je napisao/la (Pogledaj post): ›
kvakica je napisao/la: ›
Marshall-T je napisao/la: ›
Nažalost,ima u Osijeku Dinamovih navijača,ali jel to onak nije malo sramota?-mislim u redu mi je ako navijaš za Dinamo,ali ako si iz Našeg Lijepog Osijeka i ako se igra tekma između Dinama i Osijeka,pa ne znam što da se dešava navijati ćeš za Osijek!!!!
ma mogu i to još nekako shvatit. Navija za klub koji pobjeđuje i koji će pobjeđivat. Al nemogu shvatiti kako netko može navijati npr. za Hajduk! Nit je iz tog mjesta, nit ide tamo na ljetovanje, nit je prvak. To je grad na sasvim drugom dijelu države i onda jedan Osječanin navija za Hajduk i još svoju djecu odgaja da navijaju za Hajduk. (Kume oprosit al ne shvačam)

- kad sam ćaću pito zašto navija za hajduk reko je da je dalmatinac i da Osijek u bivšoj Jugosalviji nije do 87/88 bio u prvoj ligi tak da je i morao za nekog drugog navijat) !


E na ovo se stvarno moram nasmijati! osijek031.com smile Ćaća ti je malo bolji poznavatelj NK Osijek Laughing


dobro krivi broj 77/78 ( a moj ćaća je već 70 bio u vojsci znaći već je imao definiran stav o klubu za kojeg će navijat) ali opet ko što jeff kaže zna se šta su značili hajduk i dinamo prije rata ,uvijek su ljudi navijali za dinamo ili hajduk da budu prvi u yu ligi jer se znalo da Osijek nema šanse da skenja zvezdu ili partizan, možda im je i to uvjetovalo, a ono što je neko za generacije napiso na prethodnoj stranici da to vrijedi samo za dvije prethodne generacije pa većina dalmoša i je došla 45-e ili tu negdje!


Opet si promašio za 20 i kusur godina... Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
VESP
Offline
Ukupno postova: 285
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 21.08.2007. 23:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kvakica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Marshall-T je napisao/la: ›
Nažalost,ima u Osijeku Dinamovih navijača,ali jel to onak nije malo sramota?-mislim u redu mi je ako navijaš za Dinamo,ali ako si iz Našeg Lijepog Osijeka i ako se igra tekma između Dinama i Osijeka,pa ne znam što da se dešava navijati ćeš za Osijek!!!!
ma mogu i to još nekako shvatit. Navija za klub koji pobjeđuje i koji će pobjeđivat. Al nemogu shvatiti kako netko može navijati npr. za Hajduk! Nit je iz tog mjesta, nit ide tamo na ljetovanje, nit je prvak. To je grad na sasvim drugom dijelu države i onda jedan Osječanin navija za Hajduk i još svoju djecu odgaja da navijaju za Hajduk. (Kume oprosit al ne shvačam)
Bome ni ja!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
VESP
Offline
Ukupno postova: 285
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 21.08.2007. 23:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la: ›
Ovo mi je jedna od dražih tema, moram priznati, iako se nerado miješam u nogoloptačke vode Hrvatske.

Daklem, opravdanje za podržavanje nekakve udruge (u ovom slučaju nogometnog kluba) koja nije iz grada u kojemu jedinke žive i u kojemu su rođene, iste pronalaze u, najčešće, 2 temeljna razloga.

Odmah na početku, oba su smiješna, i prijezira vrijedna.

Pod a), jednika navija za klub za koji navija i jedinkin ćaća, đed, prađed i bla, bla bla. Jasno je i prosječnom poznavatelju fudbala da taj razlog može sezati najviše do dvije generacije u prošlost, s obzirom da su se klubovi u Hrvatskoj pojavili tek početkom 20. stoljeća. No, pravi razlog nije nogometni klub, već nekakvo naslijeđe i odgoj koji potječu od prethodnih generacija. Stoga iste jedinke neprestano ističu kako su ih tako odgajali, te da su im to tupili od malena, te da je navijao i ćaća pa onda mora i on. Kada bi to bilo ispravno, hipotetski, volio bih da mi barem jedna od tih jedinki argumentirano objasni, a u nekih 10-ak godina koliko o ovome raspravljam niti jedna nije uspjela, što to točno sin treba, a što ne treba preuzeti od svoga ćaće, i nije li sramotno, i za ćaću i za sina, da sinu život vlastitim ukusom i opredjeljenjima definira ćaća. Slično je sa mladežima stranaka. Bottom line, ako ste već dozvolili, odn. ako vam je predak već bio toliko ograničen, da vam ispiru mozak, bilo bi lijepo da barem vi vlastitoj djeci ne učinite isto.

Pod b), ne navijati za klub zato što nije uspješan, nije bio tad i tad u prvoj ligi, i ne osvaja trofeje, toliko je jadno da nije vrijedno značajnijeg komentara. Pokazuje ozbiljne komplekse manje vrijednosti, tešku krizu identiteta (zbog koje je jedinka u stalnoj potrazi za zadovoljstvom podržavajući uspješne), podcijenjivanje sebe i svoje okoline, i općenito destrukciju i neambicioznost. No tu je važno napomenuti da takvi ne navijaju zbog sporta, nego zbog potrebe da budu sretni uspjesima nekih desetih ljudi, s kojima nemaju veze, kad se već osobno nisu u stanju ispuniti.

Ukratko, ako u Engleskoj svako mjestašce ima nogometni klub za koji mahom navija stanovništvo istog mjestašca, to je zato što tamo ljudi shvaćaju da je vrijedno podržati nešto što dolazi iz tog mjestašca, jer može ponekad značajno pozitivno utjecati na to isto mjestašce i njihovu životnu okolinu. Ukoliko taj pozitivni učinak izostane, nikom ništa, uvijek postoji nova sezona. Ne liječite komplekse sportom, podržite grad u kojem živite.
Ajde Blofeld da se i ja jednom slazem s tobom!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: