Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kradu i vijke iz sjedalica i rukohvata tramvaja

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.08.2007. 1:46 
Naslov:  Kradu i vijke iz sjedalica i rukohvata tramvaja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čini se kako su naši sugrađani u stanju otuđiti sve za što imaju priliku, o kakvim se god čudno, pa čak i bizarnim predmetima radilo. Tako osim kolica iz trgovačkih centara o kojima smo nedavno pisali, doista bizarne krađe događaju se u - vozilima GPP-a! Iako se u prvi mah čini da se u gradskim autobusima i tramvajima gotovo nema što “pospremiti u torbu”, putnici, a posebice mlađa populacija, pronašli su plijen - osim već poznatih krađa sigurnosnih čekića iz autobusa, vjerovali ili ne, naveliko se kradu vijci iz sjedalica i rukohvata! Anto Mijić, šef kontrole prometa u GPP-u, iznio je zanimljivo zapažanje.

- Nevjerojatno, ali mnogi su se dosjetili ukrasti vijke iz rukohvata ili sjedalica u autobusima. Da bi se uopće došlo do tih vijaka, potreban je imbus ključ. Znači, netko smišljeno ulazi u vozila, s imbus ključem u torbi, samo kako bi ukrao vijke!, kaže Mijić.

Ističe kako su ovakvi slučajevi najviše prisutni u starijim autobusima, no GPP nema točne podatke o broju ukradenih vijaka. Sigurnosni čekići su druga priča. Svako vozilo javnog prijevoza mora ih imati na vidljivom i lako dostupnom mjestu, kako bi se u slučaju nesreće mogao razbiti prozor. Mnogi su zacijelo primijetili da brojni čekići nisu na svome mjestu, štoviše, da ih uopće nema u vozilima.

- Znam da u svakome vozilu moraju biti na vidljivom mjestu sigurnosni čekići, u slučaju nesreće. Međutim, primijetila sam da ih u GPP-ovim vozilima uopće nema, što djeluje malo zastrašujće, požalila se sugrađanka Anica V., a Mijić nudi objašnjenje:

- Dok su čekići bili izloženi, redovito su se krali. Primjerice, ujutro ih postavimo, a navečer već nestanu. Neko vrijeme smo pravili narudžbe za nove i neprestano ih stavljali na mjesta, međutim zaključili smo da to nema smisla. Stoga se sada u spremniku pokraj vozačkog mjesta nalazi nekoliko čekića, koji su dostupni svima u slučaju nesreće, kaže Mijić. Osvrnuo se i na “vječni” osječki problem - uništavanje imovine u vozilima.

- Nedavno sam bio na službenom putu u Puli i ondje u nijednom autobusu nisam vidio pokidane sjedalice ili išarane autobuse. U Osijeku je, što se tiče toga, stanje katastrofalno. Kao da se namjerno provocira tim uništavanjem. Problem je što se osobama koje to rade ne može ući u trag, zaključio je Mijić.

Autor: Goran Milanović/Glas-Slavonije.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
denis_osk
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.08.2007. 3:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa naravno da se krade kad ljudi nemaju novaca, a hitno ima treba onda prodaju u staro zeljezo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.08.2007. 11:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

denis_osk je napisao/la: ›
pa naravno da se krade kad ljudi nemaju novaca, a hitno ima treba onda prodaju u staro zeljezo


..ne znam tko se obogatio ili cak zaradio prodajom vijaka u staro željezo....
..u ovom slucaju radi se samo o balkanskom mentalitetu....ništa drugo....Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.08.2007. 11:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prokleta objesna žgadija, ništa im nije sveto, sinoć baš pušim na balkonu i gledam bus kako staje, iz njega izlazi 5-6 balavaca i onda pljas, pljas, pljas šakama po busu.Gamad.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
faktor-x
Offline
Ukupno postova: 447
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.08.2007. 13:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jedino riješenje kondor neprestano u tramvaju, al ne da laprda sa vozačem nego da obavlja svoj posao!
Ovako ih vidim 2 puta mjesečno i to počekom mjeseca i to je to.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.08.2007. 13:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo danas baš čitam u novinama kako neki "heroj" iz Nemetina poručuje da će ljude iz Vodovoda dočekati kao i četnike '91 (gradi se kolektor preko njegove zemlje). Hoću reći, u paklu nemorala, bezakonja, divljaštva i primitivizma koji vlada Hrvatskom, a prednjače "heroji", nije se za čuditi što klinci divljaju, neradnici kradu, itd.

denis_osk je napisao/la: ›
pa naravno da se krade kad ljudi nemaju novaca, a hitno ima treba onda prodaju u staro zeljezo


Ovo me podsjeća na izgovore novopečenih bogataša koji su se nakrali, a spika im je bila "nisam mogao ništa drugo, nisam imao ni za kruh kada sam došao ovamo...". Pa zar je opravdanje za krađu to što netko nema novaca? Možda bi i neki svećenik mogao razjasniti tu dilemu, kada se ne bi bavio Antom Gotovinom umjesto svakodnevicom svoga stada, koje krade i ubija pod izgovorom velike vjere.

Kakav offtopic, a?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Roby_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 9
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.08.2007. 22:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nevjerujem da se netko moze dobiti novaca za vijke...čisti vandalizam

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.08.2007. 22:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nije uopće štos u novcima, nego je cilj da se uništi što se više može u gradu. da klinci ne uništavaju redovito sjedala u vozilima i da ne šaraju po prozorima, možda bi i cijene karata bile jeftinije, obziorm da ne bi morali izdvajati velike novce za npotrebne stvari.

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: