Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječani sve manje kupuju kod “Kineza”

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.08.2007. 10:51 
Naslov:  Osječani sve manje kupuju kod “Kineza”
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanka koja je u posljednje dvije godine radila u nekoliko kineskih trgovina u Osijeku, a u jednoj od njih radi i danas, ostala je zatečena činjenicom kako su neki od proizvoda, poput igračaka, navodno štetni.

- Posljednjih godina radila sam u tri kineske trgovine i, iako se zaista prodaje svašta za relativno malo novca, nisam niti pomislila kako bi neki od tih proizvoda mogli štetiti zdravlju. Imali smo prigovore da roba nije naročito trajna i kvalitetna, što je i logično jer se, prije svega, ide na količinu, ali nitko se dosad nije žalio na zdravstvene tegobe prouzročene, primjerice, igračkama, izjavila je zaposlenica kineske trgovine dodavši kako se, otkad se počelo govoriti o potencijalno opasnim proizvodima, broj kupaca ipak smanjio.

Naime, kako su posljednjih dana mediji puni napisa o opasnim proizvodima uvezenim iz Kine, jer većina njih navodno nema znak “CE” koji bi trebao jamčiti da je proizvod prošao potrebna ispitivanja, odnosno ima kopiju takvog znaka, kupci, prema riječima naše sugovornice, mnogo pozornije gledaju što kupuju.

- Primijetila sam kako kupci, posebno ako je u pitanju igračka, “prevrću” predmet po rukama tražeći deklaraciju ili nekakav znak da je u pitanju provjeren proizvod. Osobno, zaista ne znam što je od ponuđenog prošlo provjeru, a što nije, ali pretpostavljam da bi se našao priličan broj “sumnjivih” artikala, pojasnila je trgovkinja.

Odbojnost prema kineskim trgovinama stekla je i mlada sugrađanka I.K. (podaci poznati redakciji), napomenuvši kako niske cijene ipak ne bi smjele biti važnije od zdravlja.

- Prije sam prilično često kupovala kod “Kineza”, ali sad idem sve rjeđe. Čak sam znala trogodišnjem nećaku tamo kupovati autiće, robote i slične stvari, ali im se brzo skidala boja pa smo ih bacili. Sada mi ne bi palo na pamet kupiti ih, jer tko zna koliko je tih otrovnih igračaka došlo i na naše tržište, a da nismo niti svjesni, zaključila je I.K.

Autor: Biljana Božić/Glas-Slavonije.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.08.2007. 11:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sad više ne kupuju od kineza...vec od "naših" koji su tu robu kupili od kineza....Cool
od samog pocetka dolaska kineza u naše krajeve....sam imao određeno gađenje prema svemu tome......tako da me nikad nije ništa ni privlacilo....Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.08.2007. 12:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne kaže se uzalud - nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.08.2007. 12:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la: ›
ne kaže se uzalud - nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino

to nisam dugo čuo...
ma ta roba je stvarno sranje, hoćeš kao uštedit, a zapravo se totalno zezneš jer se sve, od igračaka do robe raspadne u roku nekoliko tjedana.

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
duje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 348
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.08.2007. 21:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

JA VISE NE ULAZIM U KINESKE TRGOVINE!!!
Neki dan u Trstu u kineskoj trgovini oteta je hrvatica iz Pule, zena dr.Peharca. Bili su zajedno unutra i on je izasao van pricekati ju da se ne dosadjuje unutra i ona se nikako ne vraca, nakon 15ak min postalo mu je sumnjivo i usao je unutra. Nakon sto je vidio da nema drugog izlaza iz trgovine raspitivao se kod prodavaca da bi na kraju sav bjesan provalio u skladiste i nasao ju vezanu sa jos dvije zene od kojih je jedna bila drogirana. Kinezi su navodno otimali ljude zbog prodaje organa. Tako je zavrsila i ta farsa, naravno uz policiju. Zbogom china town i sl - i onako je tamo smrdilo:)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.08.2007. 0:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

duje je napisao/la (Pogledaj post): › JA VISE NE ULAZIM U KINESKE TRGOVINE!!!
Neki dan u Trstu u kineskoj trgovini oteta je hrvatica iz Pule, zena dr.Peharca. Bili su zajedno unutra i on je izasao van pricekati ju da se ne dosadjuje unutra i ona se nikako ne vraca, nakon 15ak min postalo mu je sumnjivo i usao je unutra. Nakon sto je vidio da nema drugog izlaza iz trgovine raspitivao se kod prodavaca da bi na kraju sav bjesan provalio u skladiste i nasao ju vezanu sa jos dvije zene od kojih je jedna bila drogirana. Kinezi su navodno otimali ljude zbog prodaje organa. Tako je zavrsila i ta farsa, naravno uz policiju. Zbogom china town i sl - i onako je tamo smrdilo:)

Šta je frka duje da te neko ne mazne? Laughing
Ljudi su vjerovatno napokon shvatili nekvalitetu robe koju nude.

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maxxp
Offline
Ukupno postova: 57
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.08.2007. 14:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A ljudi jeste ovce.... A sto mislite gdje npr. Matel ima tvornice? Odi u turbo limach pa češ klincu opet kupit kinesku barbiku Very Happy Strašno je kako ljudi upijaju svaku glupost s ekrana...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.08.2007. 14:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maxxp je napisao/la (Pogledaj post): › A ljudi jeste ovce.... A sto mislite gdje npr. Matel ima tvornice? Odi u turbo limach pa češ klincu opet kupit kinesku barbiku Very Happy Strašno je kako ljudi upijaju svaku glupost s ekrana...

A čovječe jesi nagao sa zaključcima! Wink
Prvo si se namjerio na neke koji tv ni ne gledaju,a još manje padaju na reklame.
Odem rađe u Turbo limach tamo bar nema onog opojnog smrada,a i više volim domaće face kad me poslužuju,a ne iznimno drske kineze.
tnx.na svu sreću zaobiđoh Barbike,a Lego kocke s kojim su se moja djeca igrala, falim Bože nikada nisu stigle do kineskih trgovina.
Tako da se od mene baš nisu oparili-vrlo ponosna na to. Wink

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.08.2007. 17:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

..ima nešto u tome što @maxxp kaže.....jer kad pogledaš....u koju god trgovinu da odeš.....i kupiš nešto ode tehnike ili predmeta za široku upotrebu.....od 10 kupljenih predmeta na njih 10 piše made in china.....e sad to što sam ja taj artikal nisam kupio direktno u kineskoj trgovini...ne znaci da opet nisam napravio istu stvar....Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.08.2007. 18:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la: ›
..ima nešto u tome što @maxxp kaže.....jer kad pogledaš....u koju god trgovinu da odeš.....i kupiš nešto ode tehnike ili predmeta za široku upotrebu.....od 10 kupljenih predmeta na njih 10 piše made in china.....e sad to što sam ja taj artikal nisam kupio direktno u kineskoj trgovini...ne znaci da opet nisam napravio istu stvar....Cool

istina. ali mislim da opet ima neke razlike u "kineskoj" robi i robi "made in china". putevi kojima su došli do trgovina, testiranja, sigurnosne karakteristike. ali Kineskih trgovina i njihovih proizvoda sve je više i više...

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kvakica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 339
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.08.2007. 19:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

naravno razlika je u kvaliteti i samim opremama u tvornicama....Tvornice koje proizvode kvalitetnu odjeću, igračke... i imaju "marku" su u biti zapadno europske ili američke tvrtke samo što su otvorili postrojenje u npr. kini i tajlandu zbog jeftine radne snage. Znači razlika je u kvaliteti same sirovine i modernizaciji strojeva. Ljudi/radnici su isti.
Pa to smo učili u školi.

Otišla sam jednom prije 4-5 godina u kinesku trgovinu, tek toliko da vidim šta ima.Kupila jednu trenđu....još je u životu al sam je obukla jedno 3-4 puta ukupno.
Ne planiram više ići.Ima dosta škarta i u ostalim trgovinama

_________________
Kad jednom ljubavi dodje kraj, slabići kukaju, energični smjesta pronađu novu ljubav, a pametni su je vec odavno imali u rezervi.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.08.2007. 19:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kvakica je napisao/la: ›
naravno razlika je u kvaliteti i samim opremama u tvornicama....Tvornice koje proizvode kvalitetnu odjeću, igračke... i imaju "marku" su u biti zapadno europske ili američke tvrtke samo što su otvorili postrojenje u npr. kini i tajlandu zbog jeftine radne snage. Znači razlika je u kvaliteti same sirovine i modernizaciji strojeva. Ljudi/radnici su isti.
Pa to smo učili u školi.


...meni se cini da je samo razlika u tome što je ovo samo malo bolje upakirano....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
unLog!c
Offline
Avatar

Ukupno postova: 84
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.08.2007. 23:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hm, Sony, Apple, Intel, AMD i slične firme imaju svoja postrojenja u Kini, ali to je jednostavno zato što je radna snaga jeftina te im je puno jeftinije financirati firmu tamo nego u njihovoj državi...

Ali recimo takvi proizvodi prolaze razne testove kvalitete i sigurnosti, dok oni koje kupuješ u tim kineskim trgovinama (ne obvezno tog naziva, "desetica" i slične trgovine su isti vrag) su škart. Koji je dovezen na veliko kontejnerima iz kine odakle su došli i ti bezobrazni i arogantni kinezi koji te gledaju k'o največeg kriminalca i non stop te prate okolo kada im uđeš u trgovinu. Jebote, ko da sam došao s ciljem pokrast ga... taman i da mu ukradem neku glupost, pa to vrijedi 2kn ak ne i manje njemju, a on tamo napiše 10kn ili još i više...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: