Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Koji digitalac kupiti?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.08.2007. 10:27 
Naslov:  Re: Koji digitalac kupiti?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E vidiš to sam htjeo, malo konstruktivnih prijedloga, zašto je jedan fotić bolji od drugog i sl.Ajd sad ste me donekle uvjerili za taj Canon, ak kažete da pravi bolje slike ponovo je u konkurenciji.Ajd Circa i Isis nabrzaka u par riječi recenzije, ak vam se da, ova tri fotoaparata, zašt je koji bolji od drugog Canon A570 vs Olympus fe-230(x790) vs Sony dsc-w35

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.08.2007. 10:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Definitivno Canon, jaca optika, bolje sjedi u ruci, a koristenje AA baterija ti je blagoslov jer su trajnije i jefitije. Kupis dvije od 2800 mAh za 40 kuna, dvije rezervne za jos toliko i punjac za 100 kuna... Punjac ti ostaje zauvijek, a baterija mozes jeftino i bezbolno kupovat. Cak i ako ti se punjive isprazne, a nemas gdje nabrzinu punit, mozes na kiosku kupit alkalne...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.08.2007. 11:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: › Na side by side usporedio sam sad sony, olympus i canon A-570 IS i praktički je isti kao i ova dva, plus je kod canona što ima image stabilization, manual focus, al je veći, teži, dulji ima min shutter (to je valjd zatvaranje poklopca na leći, ostali imaju 1-2 sec, ovaj ima 15 sec), sporiji je, ne dolazi u paketu punjač za baterije, znači i to moram kupit, i da skuplji je od sonija za 700kn, a od olimpusa za 550kn.Ipak ostajem na Soniju


Ako ti razlika u cijeni ne predstavlja prevelik problem, onda svakako idi na A570IS, buduci da je za (pod)klasu jaci od Olympusa i Sonya.

Image stabilisation je jako korisna stvar kod compact fotica, buduci da su oni uvijek muku mucili sa noisem na relativno visokim ISO postavkama zbog manjeg CCD-a. S IS-om dobivas mogucnost duljih ekspozicija (uz jednako ostre detalje nepomicnih predmeta) bez potrebe za dizanjem ISO-a.

Isis ti je objasnio sto znaci onih 15 sekundi, a sto se brzine tice, ako se radi o brzini autofokusa (pogotovo u situacijama sa slabijim osvijetljenjem), tu bi trebalo raditi usporedna testiranja i vidjeti koji se fotic bolje ponasa. Spori AF pri losijem osvijetljenju zna biti frustrirajuca stvar i kljucni element u sjebavanju nekog motiva/fotke. Dakle, ako ces fotkati u i polumraku/mraku, obrati paznju na to koji fotic ima brzi AF.

Kazem, ako ti razlika u cijeni nije prevelik problem, svakako si porazmisli o A570IS.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.08.2007. 11:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A570IS mi je prevelik zalogaj za džep Sad, al mogu ti reć da sve više i više kontam uzet A550 zbog kvalitete slike

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.08.2007. 12:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kvalitetna kamera ne znaci kvalitetna slika. Kupi kameru koju mozes, uocito po komentaru iznad ne razumijes se u osnovne pojmove fotografije. Nije nikakva osobna kritika...

1. procitaj user guide za kameru...
2. d/l ebook osnova fotografije, procitaj uz praksu...
3. d/l photoshop elements i zabavi se...

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.08.2007. 12:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Znači kvaliteta u smislu jačine kontrasta, postojanosti boja, oštrini pa i u hrpi opcija koja će mu pomoći u raznim uvjetima, a ne kvaliteta u kompozicijskom smislu. Taj dio ovisi o njemu.

Možeš ti isa nekim šrotom napraviti kompozicijsko savršenstvo, al slabo m ije to ako su boje isprane, mutno, loš DOF i slično...

Canon za te pare daje jako kvalitetnu sliku.

Eo, ovo sam uslikao prošle godine sa malim Canonom A530, a A550 i A570 su jači i noviji modeli.

http://betaaquilae.deviantart.com/art/Thirsty-Bee-38637123

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.08.2007. 12:43 
Naslov:  Re: Koji digitalac kupiti?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E ajd de mi reci koja je razlika u onim zoomovima, naime Canon ima Optički - 4x, Digitalni: 4x, a Sony Optički: 3x, Digitalni: 6x, 0 – 14X Smart Zoom, jel to nešt jako važno il je čist neprimjetno pri fotografiranju ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.08.2007. 13:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

digitalni zoom ti je crop originala cime se degradira kvaliteta fotke i ne treba ga koristit niti gledat kod kupovine aparata

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.08.2007. 13:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Circa je napisao/la (Pogledaj post): › digitalni zoom ti je crop originala cime se degradira kvaliteta fotke i ne treba ga koristit niti gledat kod kupovine aparata


Dobro osijek031.com smile , a sad debilno pitanje, znam, al reko sam već da sam noob i debil za fotiće, jel i to znači da je canon nešto bolji ili...?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.08.2007. 13:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
Dobro osijek031.com smile , a sad debilno pitanje, znam, al reko sam već da sam noob i debil za fotiće, jel i to znači da je canon nešto bolji ili...?


Zaboga, kupi aparat koji se tebi sviđa! Svjedok si svađi korisnika SLR aparata koji se razlikuju u slovnom sufiksu optika koje koriste... Ribičke priče. Very Happy (sad će drvljem i kamenjem po meni)
No, ja znam da ti s tim fotićem nećeš raditi prve korake u art fotografiji i sl. sranja, već ćeš slikati pijanu ekipu kraj roštilja ili pečenog praseta, starog kraj upucatog bambija i slične, konkretne stvari. I zato ti je sony skroz oke.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.08.2007. 13:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
Monstrum je napisao/la: ›
Dobro osijek031.com smile , a sad debilno pitanje, znam, al reko sam već da sam noob i debil za fotiće, jel i to znači da je canon nešto bolji ili...?


Zaboga, kupi aparat koji se tebi sviđa! Svjedok si svađi korisnika SLR aparata koji se razlikuju u slovnom sufiksu optika koje koriste... Ribičke priče. Very Happy (sad će drvljem i kamenjem po meni)
No, ja znam da ti s tim fotićem nećeš raditi prve korake u art fotografiji i sl. sranja, već ćeš slikati pijanu ekipu kraj roštilja ili pečenog praseta, starog kraj upucatog bambija i slične, konkretne stvari. I zato ti je sony skroz oke.


Mislim da si u pravu, ne da mislim, siguran sam osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.08.2007. 13:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Digitalni zoom je podjednako smece i suvisan feature na svim mogucim foticima. Digitalni zoom je nista drugo do softwaresko uvecanje fotke interpolacijom. Dakle, ista stvar kao kad neku fotku editiras u Photoshopu i resizas uvecano (povecas broj pixela), s tim da su algoritmi u foticu generalno losiji od onoga sto se moze postici u Photoshopu.

Dakle, prva stvar koja se treba napraviti na svakom digitalnom foticu je gasenje digitalnog zooma.

Osim iskljucivanja digitalnog zooma, za fotkanje je uvijek bolje kupiti vecu karticu i fotkati u najvecoj mogucnoj kvaliteti i fotku kasnije po zelji smanjivati na kompu, nego teziti tome da na karticu stane sto milijardi neupotrebljivih muljavih slicica.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.08.2007. 15:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Digitalni zoom i smart zoom su ti samo trikovi za privlačenje mase koja se ne kuži tolko u tehničku stranu.
Ja na svom kompaktnom Canonu mogu u kombinaciji optičkog i digitalnog mogu fotkati sa 16x zoomom i nekom neukom bi to bilo odlično, a nikad nisam išao iznad 4x optičkog zooma jer dalje od maksimale optičkog je prazna slama.

A što je bazooka rekao...pa da ti nije tolko stalo do mišljenja, nebi došao ovdje, ne?
Ako ti stvarno treba za pijanu ekipu onda možeš kupiti i neki polovni na auto piji, al ako te fotografija malo više zanima i s vremenom želiš još bolju opremu, Canon ti je zbog manualnih kontrola puno bolji za artsy fotografije od Sonya.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.08.2007. 15:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Isis je napisao/la (Pogledaj post): › Digitalni zoom i smart zoom su ti samo trikovi za privlačenje mase koja se ne kuži tolko u tehničku stranu.
Ja na svom kompaktnom Canonu mogu u kombinaciji optičkog i digitalnog mogu fotkati sa 16x zoomom i nekom neukom bi to bilo odlično, a nikad nisam išao iznad 4x optičkog zooma jer dalje od maksimale optičkog je prazna slama.

A što je bazooka rekao...pa da ti nije tolko stalo do mišljenja, nebi došao ovdje, ne?
Ako ti stvarno treba za pijanu ekipu onda možeš kupiti i neki polovni na auto piji, al ako te fotografija malo više zanima i s vremenom želiš još bolju opremu, Canon ti je zbog manualnih kontrola puno bolji za artsy fotografije od Sonya.


Za početak oću slikat Bazuku_Džoa i sebe kak se pijani cvrljimo pored roštilja na +100C u hladu, oca kak trančira svježe odstreljenog bambija, debelog mačka kak se ubija u maslinama i sl., a kontam si poslje kad se malo ufuram u fotić možda poneka slika zalaska sunca, rosne, svježe pokošene trave i sl., ipak sam se odlučio za Sony.Hvala svima na postovima (eto i rimuje se Very Happy)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.08.2007. 15:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma znam ja de ćeš doći na koju disko igranku i vesele forumaše na okupu slikati. Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: