Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



'Ulici treba obnova, ali ovo nije ono što smo željeli'

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.08.2007. 13:31 
Naslov:  'Ulici treba obnova, ali ovo nije ono što smo željeli'
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prometni kolaps, nestanci pitke vode, posječeno drveće, raskopani nogostupi... samo su neki od problema koji smetaju Jugovcima, a koji su nastali zbog građevinskih radova u Opatijskoj ulici. “Već nam je tih radova preko glave”, komentirala je u prolazu, dok je izbjegavala autobus s jedne strane i automobil s druge strane kolnika, stanovnica Opatijske ulice.

Naime, kolnik u Opatijskoj bit će proširen s obje strane, a na križanju s Kirovom gradit će se kružni tok. Također, Opatijska ulica dobit će i biciklističku stazu, a radovi u vrijednosti od oko tri milijuna kuna trebali bi završiti do jeseni. No, jesen je daleko, a stanovnicima raskopane ulice već je prekipjelo. Branimir Gračak s kućnog broja 11 radove je opisao jednom riječju - “kriminal”!

- Ovo što rade u Opatijskoj ulici je kriminalno. Prijepodne nemamo pitke vode, kada padne kiša ne možemo izići iz stanova da ne ugazimo u lokve vode. Bušilice i bageri neprestano rade uz naše prozore. Srećom pa ne rade po noći jer ne znam kako bismo onda spavali. Nemamo više nogostupa, pa moramo pješačiti po cesti, a to je vrlo nesigurno - kaže Gračak, kojega je strah kako će ulica izgledati nakon rekonstrukcije.

- Posjekli su drveće. Nemamo više hlada, uništili su toliko zelenila. Mnogi prijatelji iz drugih dijelova grada su mi već nekoliko puta sarkastično rekli kako imamo najprostraniju i najljepšu ulicu u gradu. Također, bojim se da će mi autobusi prometovati tik uz prozor. Istina, Opatijskoj je trebala rekonstrukcija, ali ovo nije ono što smo željeli - ogorčen je Gračak. Drugoj stanovnici Juga 2, Karmeli Barbarić, radovi ne smetaju.

- Radujem se pomisli kako će ulica izgledati nakon završene rekonstrukcije. Kolnik će sigurno biti u boljem stanju nego do sada. Uostalom, i zbog Kirove su se žalili, a sada izgleda poput prave ulice. No, dok traju radovi, moram priznati kako izbjegavam hodati Opatijskom, radije idem sporednim ulicama. Budući da više nema nogostupa, moramo hodati kolnikom, između kamiona, automobila i autobusa. No, to je cijena koju moramo prihvatiti radi boljeg života - zaključuje Barbarić.

Strah od prometne regulacije

Mnogi Jugovci, ponukani neugodnim iskustvima u Srijemskoj ulici, boje se buduće prometne regulacije u Opatijskoj.

Ne živim na Jugu 2, ali nedavno sam išao k prijatelju koji živi u Lošinjskoj ulici. Vozio sam Srijemskom dok nisam došao do radova i onda sam pola sata kružio sporednim i jednosmjernim uličicama dok nisam konačno pronašao izlaz u Srijemsku. Problem je što uopće nisu označili obilazne rute, nego se sve svodi na dugotrajna traženja pravih puteva. Nadam se samo da tako neće biti kada zatvore Opatijsku”, rekao je jedan vozač.

Dogradonačelnici obišli radove

Budući da se radovi na Kirovoj ulici bliže kraju, Gordan Matković i dr. Vladimir Šišljagić, osječki dogradonačelnici, obišli su jučer radove u toj ulici te susjednoj Opatijskoj. Pritom je istaknuto kako je novi izgled Kirove ulice te nastavak gradnje na Opatijskoj dokaz kvalitetnog i studioznog planiranja gradnje prometnica u gradu.

"Kirova ulica je dobila nov kolnik, pješačke staze, parkirališta i biciklističku stazu, a gradit će se i kružni tok na raskrižju s Opatijskom. Ostalo je još samo rezanje i uklapanje dijelova betonskih kocki na predviđena parkirališna mjesta. Također, Opatijska ulica će dobiti novo drveće netom poslije završenih radova, a ukupna vrijednost radova je oko 8 i pol milijuna kuna", rekli su zamjenici gradonačelnika.

Autor: Goran Milanović/Glas-Slavonije.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 10.08.2007. 13:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TRPITE.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
malecka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1383
Lokacija: stol...i stolica..na tavanu desno pored dnevne sobe
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.08.2007. 14:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma šta trpite.. to mi jadno--- ti sigurno onda nis s juga...baš me zanima kuda će sad ić liovac kad zatvore opatijsku.... šta će ić preko tenja??

_________________
I felt every ounce of me screaming out,
But the sound was trapped deep in me osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.08.2007. 14:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

malecka je napisao/la: ›
ma šta trpite.. to mi jadno--- ti sigurno onda nis s juga...baš me zanima kuda će sad ić liovac kad zatvore opatijsku.... šta će ić preko tenja??

u biti, najveći problem će i biti regulacija buseva. ako opet budu išli preko trpanjske kao prije nekolko mjeseci, to će biti zlo. no, vidit ćemo.

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
malecka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1383
Lokacija: stol...i stolica..na tavanu desno pored dnevne sobe
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.08.2007. 14:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa i ja kažem... busne linije su nam strana sad kad tu kao neš popravljaju... kako će sad tek bit...aaaajmeee

_________________
I felt every ounce of me screaming out,
But the sound was trapped deep in me osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.08.2007. 14:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mene situacija s Opatijskom podsjeca na situaciju s brezama u Cevapovicevoj. Prvo neki stanari cvile i kenjaju kako im ne odgovara jedno, onda kad se to jedno sredi, onda ti isti (ili neki drugi) cvile kako im ne odgovara nesto drugo.

Mozda bi bilo najbolje takve komunalno-infrastrukturne radove ostaviti samim stanarima na dushu, pa nek' se onda kolju medjusobno.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kyoto
Offline
Ukupno postova: 80
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.08.2007. 14:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Mene situacija s Opatijskom podsjeca na situaciju s brezama u Cevapovicevoj. Prvo neki stanari cvile i kenjaju kako im ne odgovara jedno, onda kad se to jedno sredi, onda ti isti (ili neki drugi) cvile kako im ne odgovara nesto drugo.

Mozda bi bilo najbolje takve komunalno-infrastrukturne radove ostaviti samim stanarima na dushu, pa nek' se onda kolju medjusobno.


Upravo tako...najbolje da se niš' nije ni radilo

_________________
zar i ti sine Brute
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
VESP
Offline
Ukupno postova: 285
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 10.08.2007. 17:40 
Naslov: Great ! 
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Mene situacija s Opatijskom podsjeca na situaciju s brezama u Cevapovicevoj. Prvo neki stanari cvile i kenjaju kako im ne odgovara jedno, onda kad se to jedno sredi, onda ti isti (ili neki drugi) cvile kako im ne odgovara nesto drugo.

Mozda bi bilo najbolje takve komunalno-infrastrukturne radove ostaviti samim stanarima na dushu, pa nek' se onda kolju medjusobno.
Uvijek ce biti kenjatora!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dr@zen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 46
Lokacija: Os
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.08.2007. 17:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Najbolje da su ostavili kockice (one turske).. a tramvaj nek ide na zapregu. i To samo četvrtkom kad idu smečari pa da mogu pokupit ono što ostane iza konja.

JE da je kolnik bio katastrofa, ostavili smo svi pola amortizera na njemu. Ali ovoliko puno sadržaja stavit u tu ulicu.. ne znam ja da će tamo stat još neko drvo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---s
Offline
Ukupno postova: 221
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.08.2007. 19:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma daj,svaki put kad sam prolazila tim ulicama,morala sam popljuvat tu cestu,na što je to ličilo!gore od selendre!!!sad će sve to bit dostojno našeg grada!!

_________________
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.08.2007. 19:29 
Naslov:  Re: 'Ulici treba obnova, ali ovo nije ono što smo željeli'
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa da, hoćemo da se rade ceste, renoviraju zgrade, mijenjaju cijevi ove i one, instalacije, nogostupi, par stambenih zgrada, e a da sve to naprave nekako preko noći čarobnim štapićem i da nikom to ne smeta, svi bi se jebali al da im ne uđe.Najgore su one čangrizave babetine, tzv. sačekuše, cijeli dan su na prozoru il pred zgradom tračaju, nevalja ovo, nevalja ono, daleko mi ovo, daleko mi ono, skupo ovo, skupo ono, boli ovo, boli ono, uf gadna nam ulica, pa kad krene renoviranje koje malo duže traje, nevalja, kak su to mogli, bolje je bilo prije, sad ima blata.MARŠ BABO, uza zid osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jocika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 203
Lokacija: Ljubljana
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.08.2007. 19:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dok rade na Jugu bez brige smo u Retfali, jer tu su nam več dosta pomogli da su podigli cajtnot na semaforu na štrosiki sa 6 na 15 sekundi. Sad neće babe gazit na sredini, več tek kad se ponada... eto prešla sam...tup... osijek031.com smile osijek031.com smile

_________________
Evo ti ga na osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.08.2007. 20:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Opatijska je trebala radove, to stoji, ali ovo se sve previše odugovlači. mjesec dana sređuju vodovodnu mrežu, a najavljuju i biciklističku stazu, nogostup, prošireni kolnik i drveće. Pa gdje će to da stane? Onda izgleda moraju da ruše kuće ili stanove.

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.08.2007. 21:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aethur je napisao/la (Pogledaj post): › Opatijska je trebala radove, to stoji, ali ovo se sve previše odugovlači. mjesec dana sređuju vodovodnu mrežu, a najavljuju i biciklističku stazu, nogostup, prošireni kolnik i drveće. Pa gdje će to da stane? Onda izgleda moraju da ruše kuće ili stanove.


A to ti je tako u Osijeku i s tim se moramo pomirit, meni je najbolja bila izgradnja one bijele zgrade u Hrvatske Republike pored Litokartona, čovječe to ti se gradilo pa sigurno više od 10 jebenih godina.Sjećam se da je gradnja počela netom poslje rata, tam negdje 95, 96, 97, nisam siguran, i završili su je valjd ove godine.
Kad bude bilo nekom u interesu da završi radove biće ulica gotova za jedno popodne, a do tad jebiga gacajte po blatu, šta da se radi Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
malecka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1383
Lokacija: stol...i stolica..na tavanu desno pored dnevne sobe
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.08.2007. 22:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aethur je napisao/la: ›
Opatijska je trebala radove, to stoji, ali ovo se sve previše odugovlači. mjesec dana sređuju vodovodnu mrežu, a najavljuju i biciklističku stazu, nogostup, prošireni kolnik i drveće. Pa gdje će to da stane? Onda izgleda moraju da ruše kuće ili stanove.


da to i mene zanima gjde će oni sve to natrpati... ulica nije toliko široka--- kad se busevi mimoilaze bogte jedan mora skoro cijeli skrenut u neku sporednu ulicu da drugi može donekle normalno proć... a di onda još biciklističu i stazu za pješake...????

_________________
I felt every ounce of me screaming out,
But the sound was trapped deep in me osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: