Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kamo ide ovaj svijet?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.08.2007. 11:35 
Naslov:  Kamo ide ovaj svijet?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ponukan sinočnjim filmom Mad Max 2 odlučio sam se zapitati kamo ide ovaj svijet, daleko od toga da mi to nije već milion puta protutnjalo glavom, al sinoć sam baš u čudu ostao piljit u zid preko nekoliko minuta dok su mi osjećaji ljutnje, bijesa i prijezira prožimali tijelo.
Zašto baš sinoć, zašto baš tijekom gledanja filma, pa jednostavno, nakon pet minuta filma skontao sam da je i ovo još jedna od cenzuriranih verzija filma, pomislih, ništa strašno, izrezat će dvije, tri scene, al će film i dalje imat “ono svoje nešto”, no kako se bližio kraj filma bio sam sve ljući i revoltiraniji, da bi sve kulminiralo u zadnjih dvadesetak minuta filma dok su se nepovezano izmjenjivale scene unakaženog, izmasakriranog remekdjela.Pomislih, Bože di će biti kraj ovakvim travestijama.Kamo ide ovaj svijet, zapitah se, opet.
Već dugi niz godina gledamo i slušamo spotove i pjesme popularnih repera sa zapadnog kontinenta čiji stihovi zbog cenzure više nemaju smisla, čuje se samo motherpiiiiiiiip yeah, talking with a piip, in piiiiiiiip, piiiip, filmovi su izgubili svoju draž, pa se više i ne snimaju tako dobri filmovi već gledamo Adama Sandlera i Bena ASSfleka u razvodnjenim ljubavnim komedijama/dramama.I uz sve te cenzure i ograničavanja kojima se želi podvjesno zatomiti potreba i želja za nasiljem, nasilja je sve više.Svake pola godine u Americi neki teenager pobije pola svoje škole, svaka dva mjeseca ljudi, zbog svojih prava u Europi, izlaze na ulice i demoliraju gradove koje su svojim rukama gradili, svaki mjesec razbiju lanac pedofila, svaki dan ljudi ginu zato što je nekom puko film i odlučio je iskalit svoj bijes na sugrađanima.A u isto vrijeme isti ti koji forsiraju te cenzure i glume svetce započinju ratove, nameću svoj model demokracije drugima, licemjerno štite jedne dok zabijaju nož u leđa onima uz koje su bili dugi niz godina.Krađe prolaze nekažnjeno, ne govorim o krađi žvake u lancu supermarketa, već o krađi miliona kuna, dolara, funti, eura, dijamanata, čitavih firmi.
Jeste li primjetili da je sve manje i manje te famozne demokracije i slobode izražavanja o kojoj svi vodeći čelnici toliko pričaju, čim netko digne svoj glas odmah završi u ćumezu.Sve više i više idemo po onoj staroj “žderi šta ti se servira” i bojimo se dić svoj glas.
Da li nam je stvarno genetski materijal do te mjere zatrovan da se 50% ove kugle zemaljske nemože othrvat kriminalnom nagonu, jesmo li stvarno do te mjere zabrazdili da nas ništa više nemože iščupat iz govana u koja smo se sami utrpali.
Šta će biti s nama?Hoće li kolektivno društo završiti kao gomila zombija bez identiteta ili kao lešinari u nekom postapokaliptičnom svijetu gdje ćemo jesti jedni druge zbog nečije krive procjene, pohlepe i želje za moći.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ivan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 575
Lokacija: Retfala
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.08.2007. 11:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

smrt holivudu, zivio juznokorejski film

_________________
"Jazz is the last refuge of the untalented. Jazz musicians enjoy themselves more than anyone listening to them does."
Tony Wilson, R.I.P.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.08.2007. 12:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja mislim da su studenti ti koji bi trebali pokretati revolucije. Tako je bile u prošlosti tako bi trebalo biti i danas. No nažalost prokleti kapitalizam je postao toliko proždrljiv da je skroz promijenio mentalni sklop ogromne većine studenata. Nitko više ne misli na promjene svima je bitno završavanje faksa i zapošljavanje. Sve dok se mi ne možemo rješit nekoliko glupih profesora na našim fakultetima ni ne trebamo razmišljat globalnije

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 09.08.2007. 12:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kuda ide ovaj svijet?

U mp3.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.08.2007. 12:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la (Pogledaj post): › Ja mislim da su studenti ti koji bi trebali pokretati revolucije. Tako je bile u prošlosti tako bi trebalo biti i danas. No nažalost prokleti kapitalizam je postao toliko proždrljiv da je skroz promijenio mentalni sklop ogromne većine studenata. Nitko više ne misli na promjene svima je bitno završavanje faksa i zapošljavanje. Sve dok se mi ne možemo rješit nekoliko glupih profesora na našim fakultetima ni ne trebamo razmišljat globalnije


Tu si u pravu, postali smo prepasivni, al što me najviše brine nitko više, ne govorim o studentima već o govnarima u foteljama, ne gleda boljitak kolektiva, gleda se samo, po staroj poznatoj "u se, na se i podase", al pod krinkom to je za vaše dobro, i to me zapravo najviše brine.Ajd da te pitam da li si se ikad odazvao nekom studentskom protestu il protestu uopće?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_Jimmy_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1375
Lokacija: Legagrad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 09.08.2007. 12:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ide ... ide ... ide ... u pizdu materinu

_________________
Lock 'n' Load Baby Cool
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
swamp
Offline
Avatar

Ukupno postova: 396
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.08.2007. 14:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bogart ne puši. Han Solo nije puco prvi. Scarface ne psuje...

Ned Flandersi svijeta su pobjedili Sad

_________________
"Now remember, I do my best work when I'm being worshiped as a god."
-- Johnny Bravo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
malecka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1383
Lokacija: stol...i stolica..na tavanu desno pored dnevne sobe
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.08.2007. 15:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

swamp je napisao/la: ›
Bogart ne puši. Han Solo nije puco prvi. Scarface ne psuje...

Ned Flandersi svijeta su pobjedili Sad


def dokaz da ovaj svijet ide u ku... ajd sad smo se bar svi uvjerili

_________________
I felt every ounce of me screaming out,
But the sound was trapped deep in me osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.08.2007. 15:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

malecka je napisao/la (Pogledaj post): › def dokaz da ovaj svijet ide u ku... ajd sad smo se bar svi uvjerili

Dokaz je iznio sir Charles Barkley prije par godina:
"Najbolji rapper je bijelac, najbolji golfer crnac, najviši košarkaš Kinez, a Njemačka ne želi u rat!" osijek031.com smile

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
malecka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1383
Lokacija: stol...i stolica..na tavanu desno pored dnevne sobe
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.08.2007. 15:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jeff Murdock je napisao/la: ›
malecka je napisao/la (Pogledaj post): › def dokaz da ovaj svijet ide u ku... ajd sad smo se bar svi uvjerili

Dokaz je iznio sir Charles Barkley prije par godina:
"Najbolji rapper je bijelac, najbolji golfer crnac, najviši košarkaš Kinez, a Njemačka ne želi u rat!" osijek031.com smile


slažem se....

_________________
I felt every ounce of me screaming out,
But the sound was trapped deep in me osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.08.2007. 16:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): ›
Mladjo je napisao/la (Pogledaj post): › Ja mislim da su studenti ti koji bi trebali pokretati revolucije. Tako je bile u prošlosti tako bi trebalo biti i danas. No nažalost prokleti kapitalizam je postao toliko proždrljiv da je skroz promijenio mentalni sklop ogromne većine studenata. Nitko više ne misli na promjene svima je bitno završavanje faksa i zapošljavanje. Sve dok se mi ne možemo rješit nekoliko glupih profesora na našim fakultetima ni ne trebamo razmišljat globalnije


Tu si u pravu, postali smo prepasivni, al što me najviše brine nitko više, ne govorim o studentima već o govnarima u foteljama, ne gleda boljitak kolektiva, gleda se samo, po staroj poznatoj "u se, na se i podase", al pod krinkom to je za vaše dobro, i to me zapravo najviše brine.Ajd da te pitam da li si se ikad odazvao nekom studentskom protestu il protestu uopće?
iskreno nisam i to je to o čemu pričam. ljudi se jednostavno previše boje. mračna čizma zapadnog kapitalizma će zgazit sve nezadovoljne, traje utrka za radna mjesta, bori se za svoja prava pa ćeš ostat pregažen na cesti doći će neko novi ko oće radit i šutit. o tome se radi. kompjuterizacija smanjuje broj radnih mjesta a radne snage je sve više. da ne pričamo kakvi nam se moralni autoriteti iz dana u dan serviraju. uostalom i ti si već o tome progovorio. danas svijet funkcionira po maksimi šuti i radi! zadnji prosvjed na kojem sam bio je još iz srednje škole onaj 3 tjedna svima a ne samo njima. razočaranje je bilo golemo kada sam nakon toga shvatio da su određeni političari (koji su danas na vlasti u Osijeku btw.) pokupili vrhnje, odnosno političke poene. pojedinac se cijeni manje nego ikada i sve što je dobro a samim time uglavnom i alternativno ne uklapa se u viziju svijeta gospode iz fotelja ili što bi ti rekao gospode "uz se, na se, poda se". i čisto sumnjam da će se nama dogoditi neki che, marley itd. zapravo možda se i dogodio ali ga je ovo nepravedno današnje vrijeme jednostavno pregazilo.

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.08.2007. 20:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Hodam sad kao zombi,
hodam sad kao zombi,
hodam sad kao zombi kroz noc. "

O kakvom mraku govorite? Zar ne živimo u demokraciji? Cool Idea

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
BlackxXxDevil
Offline
Ukupno postova: 198
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.08.2007. 0:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › "Hodam sad kao zombi,
hodam sad kao zombi,
hodam sad kao zombi kroz noc. "

O kakvom mraku govorite? Zar ne živimo u demokraciji? Cool Idea


ovo je samo prividna demokracija... odnosno samo napismeno...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.08.2007. 1:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim kako je ekipa iz interplaya svojedobno bila jednako zaluđena ovom triologijom poput mene u trenutcima dok gledam maxa kako bijesni u svojoj sam_protu_svih maniri =)
FALLOUT rules. Very Happy
sve je već otišlo u tri pikse marmelade....
ali imam svoj put i upijam život kako nadolazi. osijek031.com smile

_________________
"si quid novisti rectius istis, candidus imperti; si nil, his utere mecum."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---s
Offline
Ukupno postova: 221
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.08.2007. 1:30 
Naslov:  Re: Kamo ide ovaj svijet?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da stvar je u ljudima..a mi umjesto da neš napravimo,sjedimo!
sjedimo za svojim kompjuterima, a mogli bi počet revoluciju umjesto toga...
kažem vam ja, idemo protestirat!! osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: