Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Gosti sve češće traže samo jeftiniji 'dnevni odmor'

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.08.2007. 13:00 
Naslov:  Gosti sve češće traže samo jeftiniji 'dnevni odmor'
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Unajmljivanje sobe na samo nekoliko sati moguće je u gotovo svakom hotelu u Osijeku. 'Dnevni odmor' uglavnom stoji pola cijene jednog noćenja, a razlozi za tako kratkim uznajmljivanjem hotelske sobe mogu biti raznovrsni - riječ je o poslovnim ljudima koji su tek kratko u gradu i žele se odmoriti nekoliko sati ili o osobama kojima je dosta “gužvanja” s partnerima u automobilu ili skrivanja po parkovima.

- Zanimalo me postoji li u Osijeku prikladno mjesto gdje bih se mogao naći s partnericom. Skupo mi je za nekoliko sati užitka plaćati noćenje u hotelu, stoga sam tražio jeftinije rješenje. Iznenadio sam se kada sam shvatio kako gotovo svi hoteli nude dnevni odmor, koji je mnogo povoljniji od noćenja - priča jedan mladi Osječanin.

Od mnogih osječkih hotela samo se u Hotelu “Ritam” mora platiti i noćenje, koje s doručkom stoji 358 kuna za jednu osobu. Dnevni odmor, primjerice, u Hotelu Osijek ovisi o vrsti smještaja, ali je dvostruko jeftiniji od noćenja. U “Vili Ariston” jedna će osoba dnevni odmor platiti 250 kuna, a dvije 500 kuna, dok u hotelu “Millenium” jednokrevetna soba stoji 130 kuna, a dvokrevetna 200. U Hotelu “Silver” dnevni boravak za jednu osobu s boravišnom pristojbom iznosi 207 kuna, a za dvije dvostruko više. U Hotelu “Central” kažu kako potražnja za dnevnim odmorom nije česta, ali postoji.

- Događa se da ljudima kasno kreće vlak ili autobus, stoga odluče odmoriti se u hotelu. Kod nas dnevni odmor za jednu osobu stoji 176 kuna, a za dvije 275 kuna - rekla je djelatnica “Centrala”. Slično je i u Hotelu “Waldinger”, gdje kažu kako je u ljetnim mjesecima potražnja za dnevnim odmorom nešto češća nego inače.

- Ljudi koji dođu poslom u grad zbog ljetnih vrućina požele neko mjesto za odmor, stoga dođu u hotel. Kod nas se može unajmiti soba, a svejedno je jesu li u njoj dvije ili jedna osoba. Soba u pansionu stoji 350, a u hotelu 400 kuna - kažu u “Waldingeru”. U Hotelu “Drava” dnevni odmor stoji 180 kuna po osobi, ali nisu htjeli otkriti koriste li tu uslugu češće osobe u paru ili same.

Iako je dnevni odmor isplativiji od noćenja u hotelu, učestalo korištenje te usluge opet nije povoljno. Možda bi isplativije bilo, ovisno o tome koliko je potreba za sobom česta, unajmiti stančić i tako svoj odmor, ali i neke druge aktivnosti, skriti od pogleda svih znatiželjnika.

Autor: Mia Biberović/Glas-Slavonije.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lavic
Offline
Ukupno postova: 835
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 08.08.2007. 23:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kolko hotela za vecinu nikad cuo... kakav je to milenium, silver , ritam... di su ti uopce?

_________________
http://slavonija-baranja.net
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.08.2007. 8:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ritam ti je jedan od najstarijih i nalazi se u produžetku Kozjačke prema Mercatoneu. Milenium ti je blizu feđike u Divaltovoj gdje je i Silver ali u ulici okomitoj na divaltovu, preko puta praone tepiha. Ako ih nisam pobrkao.
Ne moraš ti znati gdje su. Ali kada ti dođu neki gosti koje nemaš kamo smjestiti sve naučiš i to dosta brzo. Lijep je mali hotelčić i u Valpovu.

_________________
Što sam to uočio?

1. Na vlasti je opet HDZ
2. Na portalu se vrti OSTV
3. Sve je poskupilo ali nitko iz vlasti to ne priznaje
4. Zemlja je okrugla, al' na svakom ćošku neka glupost
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jocika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 203
Lokacija: Ljubljana
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.08.2007. 9:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uf, jesu zabiberili cijene. Da je neki turista, koji stvarno treba odmor, ajd, udri ga po džepu, ali jadni narod, koji brine za natalitet, to ne može. Mislim da će bit još uvijek omjer Park : Hotel bar 90% u korist parka...

_________________
Evo ti ga na osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lavic
Offline
Ukupno postova: 835
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 09.08.2007. 17:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jocika je napisao/la (Pogledaj post): › Uf, jesu zabiberili cijene. Da je neki turista, koji stvarno treba odmor, ajd, udri ga po džepu, ali jadni narod, koji brine za natalitet, to ne može. Mislim da će bit još uvijek omjer Park : Hotel bar 90% u korist parka...


Laughing Laughing Laughing Laughing

jos nevidim da su mursu stavili tamo su isto fine cijene Laughing


a onaj hostel prehrana? jel to jos radi negdje sam ovdje na forumu citao da radi ... kakve su tamo cijene? Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ivan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 575
Lokacija: Retfala
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.08.2007. 18:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lavic je napisao/la: ›
a onaj hostel prehrana? jel to jos radi negdje sam ovdje na forumu citao da radi ... kakve su tamo cijene? Rolling Eyes


trideset deka kulena nocenje

_________________
"Jazz is the last refuge of the untalented. Jazz musicians enjoy themselves more than anyone listening to them does."
Tony Wilson, R.I.P.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jerko
Offline
Ukupno postova: 61
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.08.2007. 0:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa,sad ti karaj u nekom od njh...ne može se dići od cijene...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pifkolektor
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.01.2013. 21:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pogledajte pravi dnevni odmor za 50 kuna po osobi Wink
www.smjestaj-slavonika.com

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: