Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



PRAVOPIS

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.08.2005. 14:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prihvacam mogucnost da sam u krivu, ali buduci da sam vjerovao u njegov jezicni autoritet, osjecam se izigrano i posramljeno. Bijah njegov vjerni pulen, a on me zatrovao poluistinom... ah... Sad

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.08.2005. 9:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ehhh...E a sad ću ja - a otkad sam ti to govorila !!!... Rolling Eyes Wink

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.09.2005. 15:17 
Naslov: Roleplay PRAVOPIS
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

GDJE, KAMO, KUDA

Vrlo često nailazimo na rečenice: Gdje ideš? Gdje će Hrvatska? i sl.
Pravilno je: Kamo ideš? Kamo će Hrvatska?

Na pitanje gdje? očekuje se odgovor na kojem ili u kojem mjestu?
Gdje se održava zabava? U Perinu stanu.
Gdje će biti koncert? Na Dinamovu stadionu.

Na pitanje kamo? očekuje se odgovor kojim se određuje cilj.
Kamo ideš? Idem u Split.
Kamo putuješ? Na Pag.

Na pitanje kuda? očekuje se odgovor kojim putem, dakle smjer.
Kuda putuješ? Preko Like, a ne preko Bosne.

Povežimo ovo:
Gdje si bio? U Osijeku. (mjesto)
Kamo putuješ? U Zagreb. (cilj)
Kuda putuješ? Preko Like, a ne preko Bosne. (smjer)

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fallen-angel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 11.10.2005. 8:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pravopis, pravopis, pravopis
nevjerovatno...odeš na net se ebavat malo i pustit mozak na pašu kad ono na prvom čošku te gnjave sa pravopisom...drago mi je da ima ljudi koji su pravopisno osviješteni ali što je previše previše je...

inače bih, bijah i slične riječi spadaju u stari hrvatski jezik ali mi se ne da o tome...malo uzmeš knjigu prolistaš i sve ti jasno pa tako če ti biti jasno i da gospođa iz prvog posta i nije baš nešt pogriješila u svom govoru

Smile

_________________
We shall never surrender !!!! W.C.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.10.2005. 13:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pravopis je skup jezičnih pravila. Uvijek je žalosno kada se ta pravila ne poštuju....To ti je kao kad je pravilo u WC-u da doma obrišeš dupe papirom, a ti odradiš to prstom kad si izvan kuće...i misliš kak je to ok, jer nisi u svom nego u tuđem Wc-u... ;-)

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sasha
Post Postano: 11.10.2005. 13:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OK, zgaaađena usporedbom... Al kužim. Ne znam zašto svi šize oko pravopisanja i pravogovorenja, kad bi to trebalo biti tako normalno da se i ne osjeti- pismen si kad si uistinu pismen, a ne kad si polupismen, nema tu neke nijanse između (tipa: nekad sam sasvim pismen, a nekad baš i nisam)- ili znaš pravopis (i gramatiku!) ili ne znaš.

Sad, druga je stvar što svaka generacija u našim školama uči drugačiji pravopis, što je užasno. Kod nas zbog toga ni u čemu ne može postojati konstanta (to povlači za sobom od zakonskih tekstova do natpisa na trgovinama; nije ni čudo što će vlasnik svoj kafić radije nazvati Star ili Passage, ako nije već više ni siguran piše li se Zvijezda ili Zvjezda (ili Zvezda, evo vam nacionalne provokacije!Smile, odnosno Prolaz ili Prijelaz ili Prjelaz kad su nam toliko puta mijenjali i revidirali pravopis!)

Download Poruke   Ocijeni poruku  
fallen-angel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 12.10.2005. 7:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="Gemi";p="6881"]Pravopis je skup jezičnih pravila. Uvijek je žalosno kada se ta pravila ne poštuju....To ti je kao kad je pravilo u WC-u da doma obrišeš dupe papirom, a ti odradiš to prstom kad si izvan kuće...i misliš kak je to ok, jer nisi u svom nego u tuđem Wc-u... ;-)[/quote]

hm....samo dvije svari
1. ako nisam doma onda sam u prirodi i brišem dupe posebnom vrstom lišča, ako želiš mogu te naučit kojom

2.vidim da nisi ni 5 posto shvatila ono što je bio bit moga posta....

ne znaš zašto vaj moj post vidim....npr ja dođem na net da zaboravim na neke stvari...da se odmorim malo od života oko sebe...i ona ostavim post naravno ne obazirujuči se na PRAVOPIS jer nije to državni dokument i šta ja znam kakva glupost...da bi sljedeči post bio ispravljane toga posta...

E pa dragi moj narode problem je mnogo dublje od jednog običnog pravopisa
...ili da prevedem ovo na engleski kako sasha kaze jer nisam siguran kako ova generacija pise Glavom o zid Glavom o zid

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
D
Offline
Avatar

Ukupno postova: 328
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.10.2005. 8:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ti si ionako pali anđeo pa se ne čudim ako se ne pridržavaš pravila Razz

_________________
"...sav sam k'o ona staklena stvar u kojoj veje kada je pomeriš..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
iawgoM
Offline
Avatar

Ukupno postova: 222
Lokacija: The Restaurant at the End of the Universe
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.10.2005. 9:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fallen-angel je napisao/la: › ...i ona ostavim post naravno ne obazirujuči se na PRAVOPIS jer nije to državni dokument i šta ja znam kakva glupost...da bi sljedeči post bio ispravljane toga posta...


cuj..ne znam kako drugi ali ja kad nekoga i ispravljam onda je to cisto radi zajebancije (admini, moderatori i ini mocnici, sorry na explicit language, ali tako se izrazavam)

a inace je opcepoznato da se na netu pise i malim slovom i bez kvacica itd itd sto sve stoji u Netiquette-u, a ponekad i namjerno radimo pravopisne greske radi odredjenog ucinka (ali to mogu biti i interne fore nekoliko pojedinaca pa se oni koji ne kuze bas onda uzjebu kak to nije po pravopisu)

ali za zakljucak, oni koji rade na portalu i stavljaju clanke i ostali "ozbiljni i sluzbeni" sadrzaj - oni bi, ne morali, ali trebali pripaziti na pravopis Smile

_________________
osijek031.com smile ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ {: : : n0 tHiNk3r b3hiNd tH@ tH0uGht : : :} ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Vjestica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.10.2005. 10:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="fallen-angel"]
Gemi je napisao/la (Pogledaj post): › Pravopis je skup jezičnih pravila. Uvijek je žalosno kada se ta pravila ne poštuju....To ti je kao kad je pravilo u WC-u da doma obrišeš dupe papirom, a ti odradiš to prstom kad si izvan kuće...i misliš kak je to ok, jer nisi u svom nego u tuđem Wc-u... ;-)

fallen-angel je napisao/la: ›
hm....samo dvije svari
1. ako nisam doma onda sam u prirodi i brišem dupe posebnom vrstom lišča, ako želiš mogu te naučit kojom


Koprivom? ;-)

fallen-angel je napisao/la: ›
2.vidim da nisi ni 5 posto shvatila ono što je bio bit moga posta....


Itekako sam ja tvoju bit shvatila, pali moj angele...ali ti moju, jako tesko...

fallen-angel je napisao/la: ›
ne znaš zašto vaj moj post vidim....npr ja dođem na net da zaboravim na neke stvari...da se odmorim malo od života oko sebe...i ona ostavim post naravno ne obazirujuči se na PRAVOPIS jer nije to državni dokument i šta ja znam kakva glupost...da bi sljedeči post bio ispravljane toga posta...


Mislim da brkas pravopis i slobodu izrazavanja.

Na netu se tesko zaboravljaju takve stvari kao sto je pravopis, a najmanje se "odmara" od pravopisa...to se zaboravlja upravo tamo u prirodi gdje brises dupe.

Nes ti problema u zivotu koji te muce kao sto je pravopis pa se na netu od njega moras odmarati....auuuuu

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fallen-angel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 12.10.2005. 12:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gemi nitko nije rekao da se od pravopisa odmara...ali mi cito puca neka stvarza ravopis kad na netu u slobodno vrijeme tipkam...a mislim da je jasno zašto moj post...čovječe božji pa ne treba mi netko da mi visi za vratom i ispravlja svaki moj post...ima i nazv za takve ljude tkz picajzlice

i ne gemi griješiš ja pravopisno brišem svoje dupe u prirodi...

gemi aj ti men reci al onak iskreno Dali znaš kuvat čufte ????

_________________
We shall never surrender !!!! W.C.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fallen-angel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 12.10.2005. 12:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sloboda izražavanja ne postoji...ako misliš da postoji živiš u zabludi....demokracija nije sloboda izražavanja

zapravo ako malo koristiš logiku vidjet češ da sloboda izražavanja nikada nije postojala u praksi...samo teoretski

_________________
We shall never surrender !!!! W.C.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.10.2005. 12:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fallen-angel je napisao/la: ›
npr ja dođem na net da zaboravim na neke stvari...da se odmorim malo od života oko sebe...i ona ostavim post naravno ne obazirujuči se na PRAVOPIS jer nije to državni dokument i šta ja znam kakva glupost...da bi sljedeči post bio ispravljane toga posta...

E pa dragi moj narode problem je mnogo dublje od jednog običnog pravopisa
...ili da prevedem ovo na engleski kako sasha kaze jer nisam siguran kako ova generacija pise Glavom o zid Glavom o zid


Udri, udri.
Sve bi to, Pali, pilo vodu kada bi ti znao, na primjer, sprezati glagol kleti. U prezentu.

Sva sreća, Gemi, pa mediokreteniteti, a i oni koji tomu teže, ne pišu pravila već ih samo moraju slijediti.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fallen-angel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 12.10.2005. 13:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

moraju je jako teška riječ....ništa ama baš ništa se ne mora...osijem jedne stavri pa čak ni to se više ne mora

_________________
We shall never surrender !!!! W.C.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.10.2005. 14:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="fallen-angel"]
[quote="Gemi";p="6881"]Pravopis je skup jezičnih pravila. Uvijek je žalosno kada se ta pravila ne poštuju....To ti je kao kad je pravilo u WC-u da doma obrišeš dupe papirom, a ti odradiš to prstom kad si izvan kuće...i misliš kak je to ok, jer nisi u svom nego u tuđem Wc-u... ;-)[/quote]

hm....samo dvije svari
1. ako nisam doma onda sam u prirodi i brišem dupe posebnom vrstom lišča, ako želiš mogu te naučit kojom

2.vidim da nisi ni 5 posto shvatila ono što je bio bit moga posta....

ne znaš zašto vaj moj post vidim....npr ja dođem na net da zaboravim na neke stvari...da se odmorim malo od života oko sebe...i ona ostavim post naravno ne obazirujuči se na PRAVOPIS jer nije to državni dokument i šta ja znam kakva glupost...da bi sljedeči post bio ispravljane toga posta...

E pa dragi moj narode problem je mnogo dublje od jednog običnog pravopisa
...ili da prevedem ovo na engleski kako sasha kaze jer nisam siguran kako ova generacija pise Glavom o zid Glavom o zid
[/quote]

Meni također nije jasno zašto tebi pravopis ne dođe prirodno, nego se od njega treba ODMARATI... Čuj, ja mislim da je net vrsta komunikacije- prenošenje obavijesti od govornika ka sugovorniku. I kako se i na netu trudiš da tvoja obavijest sugovorniku bude prenesena točnog sadržaja, tako posve sigurno ona toj svrsi mora odgovarati i FORMOM (a to su jezična- pravopisna i gramatička pravila!). Dakle, ako već zbog sebe i svoje kulture ne želiš koristiti pravopis na propisan način, učini to zbog obzira prema ljudima s kojima komuniciraš. (bar je takvo moje mišljenje..)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: