Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



muškarci više hrču, žene više piške....

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
neja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 619
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.07.2007. 10:37 
Naslov:  muškarci više hrču, žene više piške....
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vjerojatno ste ovo već pročitali, ali zanimaju me vaši komentari... Rolling Eyes Wink
www.tportal.hr/lifesyle/spektar/page/2007/07/10/0180006.html

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.07.2007. 10:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neja stavila praznu stranicu...

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vlale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 392
Lokacija: os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.07.2007. 10:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Greška 404!

Error 404!


Stranica nije pronađena
Page not found

Stranica koju ste pokušali učitati ne postoji.
Page you are trying to reach does not exist.




Vaš T-Portal

_________________
I've got plenty of common sense!
I just choose to ignore it.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 24.07.2007. 11:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nije istina.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.07.2007. 11:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kakav je ovo zli link, kad sam kliknula, zatvorio mi je sve žive prozore ?! osijek031.com smile
..a što se hrkanja iz naslova tiče... tu nemam konkurenciju osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kvakica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 339
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.07.2007. 11:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vlale je napisao/la: ›
Greška 404!

Error 404!


Stranica nije pronađena
Page not found

Stranica koju ste pokušali učitati ne postoji.
Page you are trying to reach does not exist.




Vaš T-Portal


i meni to piše Sad

_________________
Kad jednom ljubavi dodje kraj, slabići kukaju, energični smjesta pronađu novu ljubav, a pametni su je vec odavno imali u rezervi.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
neja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 619
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.07.2007. 12:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OBRAČUN SPOLOVA

Muškarci više hrču, žene više piške
Muškarci i žene, iako ne mogu jedni bez drugih, kao da su s različitih planeta. Osim očitih fizičkih te razlika u ponašanju, uz razlike spolova veže se još niz neobičnih i zanimljivih pitanja



Muškarci slušaju drukčije od žena zbog čega dolazi do nesuglasica



Jedno od njih je i zašto muškarci ne znaju slušati? Znanstvenici sa sveučilišta u Sheffieldu ponudili su zanimljive odgovor na to i druga najčešća pitanja.

Naime, nakon što su pratili moždanu aktivnost dvanaestorice muškaraca dok su slušali muške odnosno ženske glasove, ustanovili su bitnu razliku. Kod muškaraca tako ženski glas podražuje područje obrade složenih zvukova, a muški im glasovi podražuju područje mozga odgovorno za mentalne predodžbe. To bi moglo značiti da je muškarcima ženski glas složeniji pa ga, čini se, teže čuju i obrađuju.

Također muškarci slušaju drukčije od žena. Tijekom razgovora, kod većine žena aktivne su obje polutke mozga, a kod muškaraca je zabilježena aktivnost samo lijeve polutke.

Hormoni poput oksitocina, prolaktina i endofrina, koji se oslobađaju za vrijeme seksa, daju odgovor na pitanje zašto muškarci zaspu nakon seksa. Endofrini imaju smirujući učinak i mogu vas uljuljkati u san nakon seksa. Oksitocin pak nazivaju i 'hormonom maženja' jer potiče potrebu za bliskošću i povezivanjem na neseksualan način. Možda je on upravo razlog zašto se poslije seksa ljudi osjećaju zadovoljno i smireno. Prolaktin opušta seksualnu napetost nakon orgazma i odvlači pažnju od seksa. A zna se tko češće doživljava orgazam, stoga i nije čudno da muškarci nakon seksa moraju odrijemati, objašnjavaju Mark Leyner i dr. Billy Goldberg autori knjige 'Zašto muškarci zaspu nakon seksa'.

Žene češće pate od sindroma preaktivnog mokraćnog mjehura

S druge strane, tipično ženska osobina, koja objašnjava zašto su ženski WC-i uvijek puni a muški poluprazni, česti su odlasci na malu nuždu. Svjetski urolozi imaju odgovor i na ovaj fenomen koji razlikuje spolove. Općenito gledano, žene zaista uriniraju više od muškaraca, no ne zato što piju više tekućine. Muškarci piju čak više tekućine od žena, no ipak ne idu toliko često u zahod. To je zato jer imaju veći mjehur pa samim time izbace i više tekućine. No to nije jedini razlog. Žene također češće pate od sindroma preaktivnog mokraćnog mjehura.

No muškarci zato češće hrču. Razlog je jednostavan. Muški i ženski dišni putovi anatomski se razlikuju. Opseg ženskih dišnih putova je veći, tako da je manja vjerojatnost da će se zraku pri prolasku ispriječiti ždrijelne strukture. Jedan od razloga leži i u činjenici da se muškarcima pri debljanju salo nakuplja u predjelu vrata, dok se ženama nakuplja na bokovima. Do pojačanog hrkanja dovode i pušenje i alkohol.

Evo još jedne razlike među spolovima koja ide u prilog ženama. Naime, žene žive dulje od muškaraca. Prema posljednjim podacima Državnog zavoda za statistiku, žene u Hrvatskoj žive do 78. godine, a očekivana životna dob za muškarce je 71 godina. Razlozi su mnogostruki: od biologije, evolucije, ali i načina ponašanja. Što se tiče evolucije, žene su trebale dulje živjeti kako bi odgojile djecu, a muškarci su se iscrpljivali borbom da pribave hranu. Smrti povezane sa štetnim ponašanjem, konzumacijom alkohola i pušenjem, također su češće kod muškaraca nego kod žena. Zanimljivo je kako, prema nekim svjetskim istraživanjima, stogodišnjakinja ima čak devet puta više nego stogodišnjaka.


SORRY, Embarassed EVO VAM TEKST BEZ SLIKA....ZNATE DA IMAMO NA POSLU PRETPOTOPNE KOMPOVE, A OVO JE MOJ LEGA PROBAO STAVITI -nepismeniji je nego ja Wink

_________________
osijek031.com smile NEJA osijek031.com smile
My dear the Heart which you behold,
Will break when you the same unfold ,
Even so my heart with lovesick pain,
Sure wounded is and breaks in twain.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 25.07.2007. 0:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam onda muškarac Cool

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 25.07.2007. 12:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

legica_os je napisao/la: ›
Ja sam onda muškarac Cool


Vidio sam par tvojih slika. Wink

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: