Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Reorganizacija rada oječkih kina

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
William H. Bonney
Offline
Avatar

Ukupno postova: 382
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.07.2005. 10:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hummin je napisao/la (Pogledaj post): ›
Anonymous je napisao/la (Pogledaj post): › A sto preselit ce narodnjake u tvrdju kao turisticku atrakciju Very Happy

Arrow Burajz kad sam ja bio dječko stariji su gambali u Bilje i Beli na narodnjake. Neposredno poslije rata nisi mogo čut za njih. E onda su ti Brođani krenuli studirat i u torbama pofurali taj shit. Naši momci da bi se mogli ufurat brucošicama iz tih krajeva morali su naučit te zajebate textove. Pošto smo mi siromašan grad pa nemamo za benzin, a kamoli za BMW iz ´83. Ovo ti je ključno za odlazak na narodnjake. Onda su dečki počeli to naručivat u kafovima preko puta Pravnog. Gazde su nanjušile lovu i evo sad vidiš gdje smo. Sjeti se da se u OKS-u održava neki Folk-festival, allo bre pa gdi mi živimo? Crying or Very sad


Pa ni ne cudi me, svi ti studenti koji dolaze iz okolnih mjesta su seljacine i primitivcine, ali jos jadniji su mi oni koji se povode za njima i slusaju takvu glazbu.
Jest da je ovo sad offtopic...ali zalosno je da se sve to odrzava u Sutcu, na mjestu gdje bi trebala doci do izrazaka studenska progresivnost i alternativnost. No to samo pokazuje da je osjecka studenska populacija cobanske naravi.
[/quote] Jako si progresivan i alternativan takav ksenofobičan. Studenti su dobrodošli u sveučilišni grad, urbana kultura treba došljake i korisno je da svatko ostavi svoj trag. Pa čak i ti buraj što gambaš u zajbate ufurate kafove shit bre kak bubam šatru a eee.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Hummin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 276
Lokacija: City 17
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.07.2005. 10:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

O ne nemislim ja da studenti nisu dobro dosli samo mislim da se jos nisu maknuli jos od vremena svojih roditelja, mislim prije svega u stilu glazbe koji furaju, slusaju iste stvari sto su ih slusali i njihovi roditelji. Na progresivno sam mislio to da nema nista novoga i kreativnoga.
btw. Ja ne idem u nikakve zajebate kafove;-)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.07.2005. 10:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Laughing to te ja pitam.
mislim da na isto mislimo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gost
Post Postano: 12.07.2005. 10:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hummin je napisao/la (Pogledaj post): › O ne nemislim ja da studenti nisu dobro dosli samo mislim da se jos nisu maknuli jos od vremena svojih roditelja, mislim prije svega u stilu glazbe koji furaju, slusaju iste stvari sto su ih slusali i njihovi roditelji. Na progresivno sam mislio to da nema nista novoga i kreativnoga.
btw. Ja ne idem u nikakve zajebate kafove;-)

Mad ma daj njihovi starci su slušali kiću, viceta vukova i sl. Zašto oni ne slušaju to. Osim toga na koncertu Zvonka Bogdana nije bilo tako loše Rolling Eyes
Nisam ja pritiv stdentica iz provincije, samo ih treba preodgojiti. Objasniti im što je dobro , a što ne. Smile

Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.07.2005. 13:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Problem je nastao onog trena kada su ti sto nose pune torbe CDova iz Broda, Pozege i Gradiske dosli u Osijek ne se urbanizirati, nego siriti sjeme svog kulturnog naslijedja.

Imam osjecaj da je prije '90tih situacija bila normalnija - studenti su dolazili u opancima, a fakutelte zavrsavali u cipelama. Danas dolaze u gumenim cizmama i platformkama za obijanje asfalta po Radicevoj i zavrsavaju fakultete u vilenjackim shpitz-papcima.

Sustav vrijednosti se okrenuo, gradu je popustio stit i on se ruralizirao. Koliko sam cuo od stariji h i iskusnijih, prije se u Osijeku nisu mogli naci narodnjaci. Znalo se - ako hoces na narodnjake ide su okolna mjesta.

Danas su narodnjaci u centru grada. I dominiraju.

A mi odmakli 20 godina... u rikverc, ocito...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Hummin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 276
Lokacija: City 17
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.07.2005. 13:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Problem je nastao onog trena kada su ti sto nose pune torbe CDova iz Broda, Pozege i Gradiske dosli u Osijek ne se urbanizirati, nego siriti sjeme svog kulturnog naslijedja.

Imam osjecaj da je prije '90tih situacija bila normalnija - studenti su dolazili u opancima, a fakutelte zavrsavali u cipelama. Danas dolaze u gumenim cizmama i platformkama za obijanje asfalta po Radicevoj i zavrsavaju fakultete u vilenjackim shpitz-papcima.

Sustav vrijednosti se okrenuo, gradu je popustio stit i on se ruralizirao. Koliko sam cuo od stariji h i iskusnijih, prije se u Osijeku nisu mogli naci narodnjaci. Znalo se - ako hoces na narodnjake ide su okolna mjesta.

Danas su narodnjaci u centru grada. I dominiraju.

A mi odmakli 20 godina... u rikverc, ocito...


Definitivno se slazem s tobom Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.07.2005. 16:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Treba raširit spiku po gradu da na narodnjacima žderu crack i exove. Te kak je tamo super, onda će to doć do naše mirje i onda će ih oni maltretirat na tim zabavama. To je sto posto sigurno jer je većina drotova sa sela pa ce ići svaki put kao osiguranje.Cool

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.07.2005. 16:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hummin sorry za narodnjake Embarassed
Društvo vratimo se na osječka kina. Predlažio bih da kina održavaju narodnjačke matineje van vremena prikazivanja filmova. Neka sve to snime i nek poslije puštaju za sitnu lovu ostalom građanstvu, ali bez tona pa da se svi nasmijemo kao u doba njemih filmova Razz Razz Razz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Hummin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 276
Lokacija: City 17
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.07.2005. 21:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

debeli je napisao/la (Pogledaj post): › Hummin sorry za narodnjake Embarassed
Društvo vratimo se na osječka kina. Predlažio bih da kina održavaju narodnjačke matineje van vremena prikazivanja filmova. Neka sve to snime i nek poslije puštaju za sitnu lovu ostalom građanstvu, ali bez tona pa da se svi nasmijemo kao u doba njemih filmova Razz Razz Razz


Da treba to organizirati kao nijemi film samo znas kako su prije nijeme filmove pratili uz glazbu klavira...ono puste film i neki lik svira klavir dok film ide...E, pa sad bi to mogli napraviti isto i sovim, samo sto ce film pratiti neka pevaljka sa strane...he he Razz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.07.2005. 23:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da treba to organizirati kao nijemi film samo znas kako su prije nijeme filmove pratili uz glazbu klavira...ono puste film i neki lik svira klavir dok film ide...E, pa sad bi to mogli napraviti isto i sovim, samo sto ce film pratiti neka pevaljka sa strane...he he Razz[/quote


Vidim da briješ na "maratonce" Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: