Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



U nekoliko sati pješaci napravili 36 prekršaja

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65676
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.01.2021. 9:59 
Naslov:  U nekoliko sati pješaci napravili 36 prekršaja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U srijedu, u vremenu od 15 do 21 sat, na području Policijske uprave osječko-baranjske provedene su pojačane mjere usmjerene na utvrđivanje prekršaja pješaka i oduzimanje prednosti prolaska pješacima.

Ukupno je utvrđeno 49 prekršaja od čega 36 prekršaja pješaka (26 prekršaja prelazaka preko pješačkog prijelaza kada im je crvenim svjetlom na semaforu bio zabranjen prelazak i 10 prekršaja prelazaka preko kolnika na udaljenosti manjoj od 50 metara od pješačkog prijelaza u naselju), 9 prekršaja oduzimanje prednosti prolaska pješacima, 1 prekršaj nepropisno pretjecanje, 1 prekršaj nekorištenje sigurnosnog pojasa, 1 prekršaj nepropisno korištenje mobitela za vrijeme upravljanja vozilom i 1 ostali prekršaj. - izvijestili su iz policije.





Foto: Pexels.com/Ilustracija

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
akoide
Offline
Ukupno postova: 840
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.01.2021. 21:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stojim ja tako ljetos na pješačkom između Glavne pošte i Suda. Crveno svjetlo, nema auta, ali ja k'o Šveđanin stojim i čekam zeleno. Kad, iza mene nailazi jedno pet-šest odvjetnika i odvjetnica. Čujem po priči i vidim po šminkerskoj odjeći da su odvjetnici, idu na sud. Nisu ni zastali, već su svi do jednog, onako u čoporu, bez pardona, prešli ulicu na crveno. Neki od njih su se okrenuli prema meni dok sam ja tako stajao i čekao zeleno. Što su pri tome mislili o meni pogađajte sami.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pirko
Offline
Ukupno postova: 115
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.01.2021. 18:01 
Naslov:  Re: U nekoliko sati pješaci napravili 36 prekršaja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U prvom redu krivi su pojedinci, a odmah zatim i policija.
Kako je moguce da policajac prodje kraj biciklista na pjesackoj stazi bez da ga zaustavi? Kako je moguce da pjesak prelazi preko crvenog, ispred policijskog auta a da ga ne zaustave?? Kako je moguce da je vozilo parkirano odmah na pjesackom prijelazu, u skolskoj zoni apsolutno svakog dana, pri cemu zaklanja vidno polje vozacu osobito ako namjeru preci preko prijelaza ima dijete, invalid ili niza odrasla osoba, iako zakon zabranjuje parkiranje vozila 5m prije i poslje pjesackog prijelaza i policijska vozila svakodnevno prolaze i nikome nista? Automobili parkirani na pjesackoj ili biciklistickoj stazi...

Kada krenu otkazi, a ravnateljstvo slavonske policije razvije kicmu, mozda vise nece biti potrebe da se novopeceni policajci iz Slavonije salju u Dalmaciju ili na otoke....bit ce posla u prvom redu u Slavoniji za njih.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: