Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Organizirana skupina svakodnevno krade bicikle!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.07.2007. 12:42 
Naslov:  Organizirana skupina svakodnevno krade bicikle!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U posljednjih nekoliko dana u Osijeku je ukradeno više vrijednih bicikala, čime je, nakon mirnog proljeća, opet pokrenut val krađa. Kako doznajemo od Edite Roterbauer, glasnogovornice PU osječko-baranjske, u samo dva dana prošloga tjedna ukradena su dva bicikla i to skuplja modela kojima vrijednost doseže i 5.000 kuna. Jedan od njih ukraden je iz ulaza u kojemu je bio zaključan, dok je drugi, također zaključan, nestao ispred ulaza u stambenu zgradu.

- Krađe bicikala dolaze u valovima, u jednom trenutku se intenziviraju, a kada se uhvati nekog od lopova, naglo se smanji broj prijavljenih slučajeva. Prije proljeća smo uhvatili skupinu lopova pa je proljeće proteklo mirno i nije bilo mnogo krađa. U svakom slučaju, građani bi trebali pripaziti gdje ostavljaju bicikl, a poželjno je da ga uvijek imaju na oku jer se kradu i zaključani bicikli. Nekada se radi samo o krađi da bi se lopov malo provozao, a ponekad se bicikli bojaju u drugu boju te prodaju ili rastavljaju i prodaju u dijelovima, kaže Roterbauer.

Ukradene bicikle vlasnici rijetko pronalaze, unatoč traganju gradom, oglasima u novinama i obavijestima o krađi na internet-portalima. No, postoje i oni koji su svoj bicikl našli i bez posredovanja policije. Kako kaže Renato na Google grupi Osijek, njegova je prijateljica ostala bez bicikla u utorak, a u nedjelju se u potragu zaputila na tržnicu automobila te ga tamo prepoznala.

Koliko se bicikala doista krade, teško je i pretpostaviti, jer građani policiju zovu tek ako je riječ o novom i skupom biciklu, za koji vlasnik ima račun i serijski broj “rame”.

- U tjedan dana ostala sam bez dva bicikla, jednog jeftinijeg i starijeg te jednog novog, u odličnom stanju, vrijednog nekoliko tisuća kuna. Oba su bila zaključana u ulazu zgrade i pretpostavljam da se radi o klincima iz susjedstva jer sam čula da je u kratkom roku u susjedstvu nestalo više bicikala. Zanimljivo je da je ovaj stariji, sasvim slučajno pronađen nekoliko dana poslije na ulici u Retfali, a boljem nema ni traga. Na žalost, nemam zapisan broj “rame” bicikla pa krađu nisam ni prijavila policiji, žali se Osječanka Melita F.

Prave zaštite nema, bez obzira na debljinu lanca za zaključavanje, jer uigrani lopovi lako prelaze preko takvih prepreka, a zanimljivo je da se često kradu i jeftini bicikli, modeli koji potpuno novi stoje oko 400 kuna. Ni zaključavanje u zajedničke prostorije za bicikle u stambenim zgradama ne jamči zaštitu od krađe. Naime, prema riječima stanarke s Vijenca Ivana Meštrovića, njezin je bicikl nestao iz zajedničke prostorije u kojoj je lancem bio zaključan za cijev. Vrata zajedničke prostorije nisu bila provaljena, što znači da je bicikl ukrao netko od stanara.

Autor: Ivan Sekol/Glas-Slavonije.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
diva
Offline
Avatar

Ukupno postova: 623
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.07.2007. 13:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Molim da se moj bicikl ne dira, maznuli su mi već tri i moj bijes to ne bi podnio. Samo naglašavam svi bicikli su bili uredno zaključani , dva vezana za gelender. Kod prvog bicikla nisu mogli prerezati ključ pa su mi za uspomenu ostavili prednji točak vezan za ogradu. Dakle, odšarafili su ga. Nikada nisam pronašla ni krivce ni bicikle, niti ću. Grozan osjećaj, nije u pitanju ni lova, bar meni, već se nekao zaljubiš u to prometalo i ostane neka praznina i velika ljutnja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.07.2007. 13:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

išššš od mog bicikla

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
diva
Offline
Avatar

Ukupno postova: 623
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.07.2007. 14:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zaboravih, mojem susjedu su na 10 dana starom bicu dva puta sidali sic. Čovjek ide na posao a ono samo cijev. Čovjek šećeraš, morali smo ga smirivati. Bio je toliko jadan da nije imao snage ni pješke ići na posao pa su po njega došli pajtosi iz firme. Dakle, to mi je bilo još odurnije od krađe mojih bicikla.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.07.2007. 14:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...pa dobro da li se nitko ne može sjetiti da ostave negdje bicikli...."mamilicu".....i cekaju tu ekipu koja krade....ili je u necijem interesu da to ne napravi.....vjerujem kad bi nacelniku policije ukrali bicikli....za 5 minuta bi se sve riješilo......ovako pevec,interspar i ostale trgovine samo zadovoljno trljaju ruke....... Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.07.2007. 15:33 
Naslov:  Re: Organizirana skupina svakodnevno krade bicikle!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to više nije normalno, toliki bicikli, a i kradu ih gdje god stignu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladen.jr
Offline
Avatar

Ukupno postova: 332
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.07.2007. 1:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iš lopov, išššš!!! lol
Nije nigdje sigurno osim u vlastitom stanu, naravno za to treba malo mjesta ali postoje stropni nosači ili zidne kuke koje uvelike to olakšavaju. Naravno, tko živi u zgradi i ne stane mu u lift bike na zadnjem kotaču...nemaju izbora, ili podrum ili nošenje bicikla...
Čak i nije tako strašno za jeftinije bicikle ali kao što je diva rekla:
"Grozan osjećaj, nije u pitanju ni lova, bar meni, već se nekao zaljubiš u to prometalo i ostane neka praznina i velika ljutnja."
Inače, frend vozi zadnje dvije godine bike iz emmezete za 400 kn i često ga uopće ne zaključava pa još nije ostao bez njega.Ja svoju bebu (lol) ne ostavljam na duže ni po danu vani, osim ispred STUC-a, faksa i sl., gdje ima previše ljudi da bi netko krao.
A ovo sa stanarima je vjerovatno, uvijek se nađe netko tko hoće zaraditi 1000 kn na bilo koji način samo da nije rad, a još u spremištima po 10 bike-ova...treba ljudima za more. Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: