Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



70-godišnjaci čupali ambroziju, a vijećnici izostali!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.07.2007. 4:27 
Naslov:  70-godišnjaci čupali ambroziju, a vijećnici izostali!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U organizaciji GČ “Retfala” i osječkog Centra za kompost, u subotu je u polju nasuprot Vijenca Dinare i Vijenca Petrove gore provedena akcija suzbijanja ambrozije. Pod nazivom “Stop ambroziji”, akcija je počela na zbornom mjestu željezničke postaje “Petrova gora”, a oko 9 sati mladi i stariji “zeleni dragovoljci” počeli su bitku s “partizankom”.

- U Retfali i našem gradu živi mnogo alergičara i zato je Gradska četvrt “Retfala” organizirala akciju uništavanja ambrozije koje ima posvuda. Locirali smo ovo polje alergenog korova koje raste blizu prozora stanovnika dvaju velikih naselja i krećemo na posao. Potrudili smo se po Retfali razdijeliti letke i obavijesti. Iskreno govoreći, očekivao sam mnogo više sugrađana, a među njima i vijećnike četvrti, jer odazvao se jedino Vedran Novokmet. Došlo je malo Retfalčana i članovi udruga Centra za kompost, podružnice umirovljenika “Retfala” i Šokačke grane, iako u našoj četvrti djeluje 21 udruga - kazao je Adrijan Farkaš, predsjednik GČ “Retfala”, zahvaljujući onima koji su se odzvali nastojanju da zajedničkim naporom pridonesu zdravijem okolišu.

Mira Jelčić, predsjednica Centra za kompost, čupala je korov i brinula da 70-ak velikih vreća prepunih ambrozije bude odloženo uz sjeckalicu kojom je iza podneva korov usitila u masu veću od “kubičnog metra”, spremnu za kompostiranje. Uz spomenute, korov su rukama čupali i u vrećama nosili na usitnjavanje: Hajnalka Čeke, Željko Vuletić, Josip Čikvar, Krunoslav Koški, Zdenka i Mirko Petrović, Miroslav Čuraj, Antonijo Marijančević, Anamaria Čotar, Ivan Čulo, Tomislav Tomas, Ivan Toma, Marin Špoljarić, Nikola Barić, Vedran Novokmet, Klara Pinto, Nenad Peteš, Vedran i Denis Jelčić, Jasna Košturjak, Nada Vuksanović, Slavko Žebić, Fadil Radman, Rastko Milčić i 68-godišnja Ljubica Domačinović, koja kaže: “Necanje, vezenje i pečenje kolača u Šokačkoj grani zamijenila sam druženjem u čupanju korova! Operirala sam kralježnicu i koljeno, ali mi nije teško saginjati se, jer volim pomagati!

Akciji se odazvala i 72-godišnja Osječanka Klara Pinto, dipl. ing. kemije, potegnuvši čak iz Daljske planine: “Imam reumu, no sretna sam što koristim. Žao mi je što ljudi pale ambroziju i prave štete - stvaraju štetne plinove i uništavaju zemlju u kojoj su živi organizmi potrebni za razgradnju. Meni osobno ambrozija ne škodi. Alergična sam na to što postoji čineći nam zlo.

- Uništili smo ambroziju na dva jutra zemlje, između željezničke pruge i zapadne obilaznice. Grad Osijek osigurao je rukavice s natpisom “bez ambrozije”, a GČ grah i napitke za tridesetak akcijaša - kaže Jozo Bertanjoli, tajnik GČ “Retfala”.

Autor: N.Špoljarić/Glas-Slavonije.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
diva
Offline
Avatar

Ukupno postova: 623
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.07.2007. 9:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

HVALA svim učesnicima, posebno starijim građanima koji su se odazvli ovoj akciji .Provozati ću se bicom po Retfali, nadam se bez kihanja, šmrcanja i suzenja očiju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 09.07.2007. 12:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OVDJE SE VIDI KOME JE KOLIKO STALO

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: