Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Još uvijek nema natječaja za Bijelu lađu!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.07.2007. 2:01 
Naslov:  Još uvijek nema natječaja za Bijelu lađu!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iako je Bijela lađa trebala biti srušena do kraja 2006. godine, čini se kako će proći još mnogo vremena dok se to konačno ne ostvari. I nakon što je krajem prošle godine najavljeno [#1],[#2], [#3] objavljivanje natječaja za idejna arhitektonska rješenja prostora Bijele lađe, situacija se još uvijek nije promijenila. Naime, “ruglo” grada i dalje stoji na istome mjestu, a oko njega nema ni naznaka početaka kakvih radova.

Iz Osijek Koteksa, već uobičajeno, nemaju nikakvih posebnih komentara, nego tek poručuju da se za sve informacije o natječaju obrati Gradskom poglavarstvu. Od Tone Papića, člana Gradskog poglavarstva zaduženog za građevinu i urbanizam, saznajemo “kako je natječaj pri kraju”, ali o konkretnim datumima nije želio govoriti.

- Pripremili smo natječaj, a sada se formira ocjenjivački sud. Međutim, to je tek anketni natječaj, tako da će se namjene sadašnje Bijele lađe tek predlagati, rekao je Papić. Dodao je samo kako će se natječajem obuhvatiti prostor od Zimske luke do pristupne ceste prema Gornjodravskoj obali.



Već se odavno zaboravila prava namjena Bijele lađe, koja sada nema ni djelić nekadašnjeg sjaja. Taj objekt, iako ograđen, i dalje služi kao javni WC, mjesto opijanja, okupljalište narkomana i djece željne zabave. Šokantno je i žalosno što su mnogi mladi svoje prvo seksualno iskustvo ili susret s drogom i alkoholom imali upravo u toj napuštenoj zgradi. U Gradu su prije nekoliko mjeseci naznačili kako se na mjestu Bijele lađe neće graditi veliki stambeno-poslovni kompleksi, nego da će novo rješenje zadržati zelene površine. Međutim, nakon toliko vremena, namjena Bijele lađe potisnuta je u drugi plan, a građane Osijeka zanima samo jedno - kada će radovi napokon započeti.

Autorica: Mia Biberović/Glas-Slavonije.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pašće
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: tu negdje
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.07.2007. 3:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E koliko sam džonova izlizao plešući,koliko večeri tamo proveo u ugodnom društvu.
Baš je želosno da je to doživjela, da je se gnušamo kada prolazino pored nje taka derutne i zapuštene, jer se odgovorni nemogu složiti što sa njom

_________________
njuškom naprijed,pa kud me odvede
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Nekvinda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 138
Lokacija: Istočno od šanka
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.07.2007. 7:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Šokantno je i žalosno što su mnogi mladi svoje prvo seksualno iskustvo ili susret s drogom i alkoholom imali upravo u toj napuštenoj zgradi. "


Znaci li to da je susret s drogom nesto sasvim legalno, samo je zalosno sto se to dogada u toj zgradi? Tko sve danas nije novinar....

_________________


Kroz moj život prolaze mnoge budale. Samo ja ostajem!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
neja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 619
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.07.2007. 8:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

xnet0962 je napisao/la: ›
E koliko sam džonova izlizao plešući,koliko večeri tamo proveo u ugodnom društvu.
Baš je želosno da je to doživjela, da je se gnušamo kada prolazino pored nje taka derutne i zapuštene, jer se odgovorni nemogu složiti što sa njom


koliko sam se naplesala tamo...mjesto nikad nisi mogao dobiti za sjedenje...a tek ljetna terasa...bila je super
i sad mi se srce stisne kada prođem pored Lađe...toliko lijepih uspomena...a kad vidim tu smrdljivu ruševinu...bljak

_________________
osijek031.com smile NEJA osijek031.com smile
My dear the Heart which you behold,
Will break when you the same unfold ,
Even so my heart with lovesick pain,
Sure wounded is and breaks in twain.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.07.2007. 8:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam tamo visila na bilijaru i fliperu osijek031.com smile
...eh, to su bila vremena Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.07.2007. 9:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Još uvijek se čudimo što još uvijek nema natječaja za Bijelu lađu!?

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.07.2007. 9:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Circa je napisao/la: ›
Nema razloga za paniku. Tek će njegova djeca imati glavu jegulje...

koji je ovo kurac?? osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
definitivno najbolje što sam pročitala u zadnjih mjesec dana osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.07.2007. 15:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma nema natječaja iz jednostavnog razloga. Grad bi htio nešto reprenzetativno, a koteksovcima je jasno da lovu mogu uzeti samo sa običnom stambenom zgradom.

Meni se čini kao idealno mjesto za koncertnu/kongresnu dvoranu, koju bi projektirao arhitekt pobjednik MEĐUNARODNOG natječaja. Nadajmo se...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
i need space
Offline
Ukupno postova: 63
Lokacija: rawanda
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.07.2007. 10:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

BTW jel netko znaš šta se događa sa bivšom poljoprivrednom školom?Vidim da su neki radovi započeli. Bilo je govora o nekom hostelu, osnovnoj školi, pa da nešto ne može, bla bla...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: