Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ukinuta tramvajska linija Mačkamama - Zeleno polje

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.07.2007. 4:45 
Naslov:  Ukinuta tramvajska linija Mačkamama - Zeleno polje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stariji sugrađanin iz osječke Industrijske četvrti bio je neugodno iznenađen kada je, ušavši u tramvaj na Mačkamami s namjerom da ode u bolnicu, bio prisiljen "iskrcati" se na Trgu Ante Starčevića. Naime, otprije malo manje od mjesec dana više ne prometuje tramvaj na liniji Mačkamama - Zeleno polje, pa je tako sada do Donjeg grada moguće doći presjedanjem na drugu liniju, Višnjevac - Zeleno polje.

- Ušao sam u tramvaj na Bosutskom naselju namjeravajući sići na stanici blizu bolnice, no bio sam zaista zbunjen kada je tramvaj, umjesto desno Europskom avenijom, skrenuo lijevo prema Trgu. Na upit zašto je tomu tako, vozač mi je odgovorio kako je dosadašnja linija prema Zelenom polju ukinuta. S obzirom na to da sam već u godinama, malo mi je nezgodno presjedati, bilo je mnogo jednostavnije kada je postojala izravna linija - požalio se naš sugrađanin.

Prema riječima Nevenka Hodaka, šefa prometa u Gradskom prijevozu putnika Osijek, linija Mačkamama - Zeleno polje ukinuta je do daljnjeg.

- Linija je ukinuta što zbog neisplativosti, što zbog određenih organizacijskih razloga, te se zasad ne planira njezino vraćanje. Smatram da postojeća tri tramvaja na liniji Mačkamama - Trg Ante Starčevića posve zadovoljavaju potrebe putnika, jer na dosadašnjoj liniji prema Zelenom polju nije bilo toliko putnika da bi se mogla opravdati angažiranost većeg broja vozača. Naime, ipak je velika razlika da li u tri tramvaja vozi šest vozača ili u šest tramvaja njih čak 16 - 17. Učestalost polaženja je ostala ista, tako da se putnici ne bi trebali osjećati zakinuti, a ni presjedanje, nadam se, neće predstavljati neki veliki problem - rekao je Hodak.

Dodao je još i kako će o promjenama oko tramvajskih linija, voznim redovima i slično biti više riječi u dogledno vrijeme, a na to će velik utjecaj imati i najavljena gradnja tramvajske pruge prema Jugu 2.

Autor: B.Božić/Glas-Slavonije.hr

Foto: steam

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
neja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 619
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.07.2007. 8:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

poveli se u gpp našem po onoj filozofskoj: više kretanja manje kolesterola....
a penzići neka se drže hlada...nikuda da ne idu...
ne sviđa mi se ta ideja...
iovako je putovanje s kraja na kraj grada zakomplicirano...sad zamislite senior citizen, teško se kreću,jedva uđu u trendžu....babci iz moje ulici već su ispaliti na živce

_________________
osijek031.com smile NEJA osijek031.com smile
My dear the Heart which you behold,
Will break when you the same unfold ,
Even so my heart with lovesick pain,
Sure wounded is and breaks in twain.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
diva
Offline
Avatar

Ukupno postova: 623
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.07.2007. 8:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

toliko o rentabilnosti tramvaja Mačkamama. i da je 3-i čovjeka u tramvaju za bolnicu ima da tramvaj radi . Čemu onda i gradnja te pruge, ako bolnica nije najvažnije odredište za masu umirovljenika i osoba treće starosne dobi, onda ne znam šta je. Moš mislit, napravili tramvaj i izbace ljude na uzavrelom trgu zbog presjedanja (ili da vide Starčevića) Zar nisu napravili statistiku rentabilnosti prijevoza putnika.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.07.2007. 8:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

puno mi je logičnija ta linija, nego ona za donji grad! a presjedanje je sastavni dio gradskog prijevoza s više linija, nije ništa nebulozno! ovako se postiže isti efekt, odnosno jednaka povezanost dijelova grada s puno manje vozila i vozača nego što je bilo potrebno dosad, jedino što putnici moraju jednom presjesti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.07.2007. 9:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pitam se gdje su sad oni likovi s misijom koji su na sva usta po forumu hvalili poteze gradske vlasti.. Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.07.2007. 9:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Niti jedna gradska vlast nije kriva sto se u nasem gradu slabo koristi gradski prijevoz. Svi bi autom na trg parkirali... Gp koriste samo oni koji nemaju auto...

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
diva
Offline
Avatar

Ukupno postova: 623
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.07.2007. 9:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamo gdje nema sunca.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
diva
Offline
Avatar

Ukupno postova: 623
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.07.2007. 9:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pitam jesu li bar pretpostavili broj putnika korisnika tramvaja? A o presjedanju nakon 2-3 stanice mi ne pričaj, to je smiješno. Dobro da na svakoj ne presjedaju, a udaljene 500m. Isto će biti sa GAckom. Tramvaj Mačkamama imao bi smisla da ide do Centralnog groblja na Vinkovačkoj. Tada bi išlo puno više ljudi na groblje, jer stariji ljudi najčešće čekaju da ih preveze netko od obitelji baš zbog lošeg gradskog prijevoza. A tamo je opet problem preuzak nadvožnjak Vinkovačke.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.07.2007. 10:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

diva je napisao/la: ›
Tada bi išlo puno više ljudi na groblje, jer stariji ljudi najčešće čekaju da ih preveze netko od obitelji baš zbog lošeg gradskog prijevoza. A tamo je opet problem preuzak nadvožnjak Vinkovačke.


Postoje autobusne linije koje idu za Brijest, Ivanovac i Laslovo. Sve tri prolaze kraj cent. groblja. Nema potrebe za tramvajem. Ne kužim u čemu je problem?

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.07.2007. 10:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
diva je napisao/la: ›
Tada bi išlo puno više ljudi na groblje, jer stariji ljudi najčešće čekaju da ih preveze netko od obitelji baš zbog lošeg gradskog prijevoza. A tamo je opet problem preuzak nadvožnjak Vinkovačke.


Postoje autobusne linije koje idu za Brijest, Ivanovac i Laslovo. Sve tri prolaze kraj cent. groblja. Nema potrebe za tramvajem. Ne kužim u čemu je problem?

problem je u tome što diva vrlo žestoko diže glas protiv apsolutno svega što njegovi/njeni politički protivnici uopće pomisle napraviti, bez obzira na to je li to dobro za grad i građane ili ne. klasično politikantsko prepucavanje.


Zadnja promjena: DonQuijote; 03.07.2007. 11:08; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
diva
Offline
Avatar

Ukupno postova: 623
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.07.2007. 10:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nisam tip koji se ušupkava, i ne tražim razumijevanje, već dajem svoje mišljenje . Forum je upravo jedno od rijetkih mjesta gdje to možeš činiti. Problem Mačkamame poznajem jer sam tamo išla u školu i još malo, tako da ne govorim napamet. I nemam ništa protiv tvoga nepolitikanstva .

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
roca
Offline
Avatar

Ukupno postova: 317
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.07.2007. 13:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rajnus je napisao/la: ›
Niti jedna gradska vlast nije kriva sto se u nasem gradu slabo koristi gradski prijevoz. Svi bi autom na trg parkirali... Gp koriste samo oni koji nemaju auto...

...ili oni koji nemaju organiziran parking na radnom mjestu.
kada je otvorena linija za mačkamamu, sjećam se da je jednom u sat vremena bila direktna linija višnjevac-mačkamama i to je baš bilo ok. na žalost, ukinuta je nakon svega mjesec ili dva.
možda ne bi bilo loše da svakih sat vremena ide jedan tramvaj na liniji mačkamama-zeleno polje.

_________________
Dogs think they are human, cats think they are God.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ana18os
Offline
Ukupno postova: 372
Lokacija: somewhere over the rainbow...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.07.2007. 13:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako se penzići u zagrebu ne žale na presjedanje iz tramvaja u tramvaj, ne vidim zašto bi se onda ovi naši osječki imali razloga buniti. Oni u zagrebu moraju presjesti barem 2-3 puta dok ne dođu na odredište, a i to presjedanje se radi u svrhu uvođenja brzih gradskih linija. Šta, izađeš na trgu i drugi ti tramvaj dođe za par minuta, a onako da je vozio skroz do zelenog polja, razmisli koliko dugo onda ljudi čekaju slijedeći tramvaj dok se ne vrati i dođe po njih. Tako treba i s busevima, da ne idu od npr. josipovca do bijelog brda, nego od josipovca do centra grada i natrag. Tako bi autobusi koji inače idu jako rijetko prema prigradskim naseljima, a koji su onda kada idu prepuni, išli češće i bilo bi manje gužvi. Čula sam da će nešto slično i uvesti uskoro

_________________
"Odlika glupih ljudi je da kritiziraju ono što ne shvaćaju."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.07.2007. 13:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rajnus je napisao/la: ›
Niti jedna gradska vlast nije kriva sto se u nasem gradu slabo koristi gradski prijevoz. Svi bi autom na trg parkirali... Gp koriste samo oni koji nemaju auto...

ne radi se o tome, nego je valjda trebala unaprijed biti napravljena studija isplativosti. a ne sad kad je gotovo... puj pik ne važi, izgleda da se tom linijom nitko ne vozi..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.07.2007. 14:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): ›
ne radi se o tome, nego je valjda trebala unaprijed biti napravljena studija isplativosti. a ne sad kad je gotovo... puj pik ne važi, izgleda da se tom linijom nitko ne vozi..


Necu ulaziti dublje u raspravu jer ne znam sve cinjenice. No ono sto se zna jest da bi GPP bio rentabilan neophodno je da se poveca broj putnika i linija. Rijetko koje vece ulaganje daje trenutnu dobit. To se uglavnom pocinje vracati tek nakon 5-10g.

Treba uzeti u obzir i buduce skore projekte. Glupo je lupetati ne znajuci barem generalne planove...

Ja to gledam ovako. Neki vrag se poceo dogadjati i graditi. Kada se nije nista dogadjalo i gradilo, kukali smo. Sada kada se gradi opet kukamo. Cinjenica je da su se neke stvari mogle i bolje odraditi, no za to treba iskustva. Sve ove vlasti do sada uopce nisu imale nikakvog iskustva jer se grad nije niti malo izgradjivao. Izradjena je studija prometa grada na prometnom faksu. Kada dodje do reorganizacije sasvim sam siguran da ce biti puna usta kritika pametnjakovica...

Ova gradska vlast je sasvim sigurno napravila poveci pomak naspram prosle vlasti. Buduca vlast ce morati biti bolja i nece moci biti letargnica kao Kramariceva.

Ja osobno ne volim Djapica niti mu drzim stranu, ali kada pogledam grad sada i prije 3g...razlika je velika. Ja mislim da je Djapic pozitivan sok za ovaj grad. Neki ce se malo trgnuti i zapitati...

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: